maro724
09.12.10,13:39
Po zapnutí mi pozadie dosť dlho nabehuje a pod ikonkami a ich názvom mám stále modre pozadie.Keď si otvorím nejaké okno a posúvam ho po obrazovke, tak mi za ním ostáva tzv.húsenica, ktorá po čase zmizne.Neviem či mam nejaký výrus, alebo mam spomalený PC.Kto vie porodiť, tak nech napíše.
Stevo5
09.12.10,12:49
Ahoj
porodiť neviem, ale skúsim poradiť (oprav si to).
Asi nemáš nainštalované ovládače grafickej karty, ovládače matičnej dosky.
Máš v PC nainštalované DirectX?

P.S. - lepšie by sa radilo ak by si stručne napísal aký máš hardvér a operačný systém.
maro724
09.12.10,18:20
MS Windows XP Home Edition-verzia 2002,Intel Atom inside,1,60GHz,Hardvare-Hitachi HTS545016B9A300,140GB
zdenka131
10.12.10,08:06
Štart - Ovládací panel- Systém- Spresnenie- Výkon vizuálne efekty... nastavenia- musíš mať vyznačené Použ. tiene na menovkách ikon na prac. ploche - OK
Stevo5
10.12.10,09:00
Ahoj
Škoda že si nenapísal presný typ počítača, alebo grafickú kartu, z tvojho popisu vyššie sa neviem vynájsť. Dal si tam len procesor a harddisk.
To čo ti písala vyššie zdenka, je nastavenie, aby sa ti zobrazoval popis ikon na ploche vo farbe aktuálneho podkladu, teda nebude jednofarebný (teraz píšeš že je modrý).
To že sa ti zobrazuje "húsenica" može byť zapríčinené:
- slabá grafická karta
- nenainštalované ovládače pre grafickú kartu
- nenainštalovaný DirectX - pre tvoj operačný systém je aktuálny DirectX 9.0c.

A ešte skús jedno nastavenie - na záložke "Výkon" (cesta ako píše Zdenka vyššie) si nastav - "Nastaviť s cieľom dosiahnutia najlepšieho výkonu".
Potom si len zafajkni voľbu pre priesvitný obdĺžnik popisu ikôn a ulož si to, nové nastavenie bude vyžadovať reštart systému.
Prípadne si zvoľ vo "Výkon" nastavenia ktoré ti budú vyhovovať, ale výkon grafiky ti bude na ne stačiť.
maro724
10.12.10,15:36
Názov-ASPIRE ONE
Model-KAV 60
Procesor-INTEL ATOM N270
Grafika-Čipová sada Mobile Intel 945GSE Expres
magno
21.12.10,14:39
Štart - Ovládací panel- Systém- Spresnenie- Výkon vizuálne efekty... nastavenia- musíš mať vyznačené Použ. tiene na menovkách ikon na prac. ploche - OK

Sice som sem zabludila omylom,ale presne tento problem som si nevedela vyriesit-tak som si tie hnusne modre obdlznicky supla podobnej farby ako mam pozadie,ale vdaka tebe som ich zrusila uplne.Vdaka ;)
iggy324
27.12.10,12:03
Keďže sa jedná o netbook, tak bude to ''sekanie'' zapríčinené hardwarom. (predsa len Atom a k tomu integrovana grafika, od toho sa nedá čakať veľa) Zreme máš zahltený počítač.
Súhlasim so Stevo5, nainštaluj si ovládače a DirectX.
buchač
27.12.10,12:23
Po zapnutí mi pozadie dosť dlho nabehuje a pod ikonkami a ich názvom mám stále modre pozadie.Keď si otvorím nejaké okno a posúvam ho po obrazovke, tak mi za ním ostáva tzv.húsenica, ktorá po čase zmizne.Neviem či mam nejaký výrus, alebo mam spomalený PC.Kto vie porodiť, tak nech napíše.

mimotemy
...žeby gynekológ nejaký ...;):D
qucko
02.01.11,14:04
ahojte, cital som tu toto vlakno a mam tiez problem s tymi ikonami.. tiez ich mam sede ... a neviem kde som to zapol.... a ked idem tou cestou tak to neviem najst .. sice mam angl. windows ale aj tak nevedeli by st emi poradit kolke v poradi sa to nachadza ? alebo moze to byt aj tym ze mam na ,,C" volne okolo 2GB? na ,,C" mam nainstalovany cely win.,??
Vlado40
02.01.11,14:18
Skús
qucko
04.01.11,18:56
okej dik.... mam to presne ako si to poslal na tom obrazku.... ta 10 fajka od spodku (na tom obrazku) ma byt zafajknuta?? ona by nemala byt nie?
zdenka131
04.01.11,19:09
okej dik.... mam to presne ako si to poslal na tom obrazku.... ta 10 fajka od spodku (na tom obrazku) ma byt zafajknuta?? ona by nemala byt nie?
Má to byť tak, ako to má Vlado40.
qucko
05.01.11,14:14
mam to tak ako to ma na obrazku Vlado40... ale furt ich mam podsvietene na sedo.....
KoxXxo
05.01.11,15:39
Klikni pravým na volnú plochu- Usporiadať ikony- zruš kvačku pri položke Zamknúť webové položky na pracovnej ploche.
ajfonek1
06.01.11,16:02
Štart - Ovládací panel- Systém- Spresnenie- Výkon vizuálne efekty... nastavenia- musíš mať vyznačené Použ. tiene na menovkách ikon na prac. ploche - OK

Ahojte mám ten istý problém ale odstrániť mi nejda ani podľa vašich rád...:-(
Luboš275
06.01.11,17:06
Kamarát mal ten istý problém -ikony + húsenice .Húsenice mal preto že mal spomalený počítač stačilo (vymazať nepotrebné súbory;vyčistiť ccleanerom hlavne registre;povoliť pri štarte programy len tie ktoré používa ;defragmentovať disk) a bolo po húseniciach.
Ikony sa mu však nepodarilo vyriešiť .Ako prvé treba odomknúť Panel úloh (šipkou na spodny riadok;myšou ľ tlač možnosti ;zrušiť fajku na Zamknúť panel úloh )až potom Štart; Ovladaci panel;systém;Spresnenie;Výkon -Nastavenie;Zafajknuť všetky položky.
ajfonek1
06.01.11,17:27
Dakujem :-)
panel uloh som odomkol v systeme mam zakliknute všetko a stale modre ikony...:-(
zdenka131
06.01.11,19:25
Dakujem :-)
panel uloh som odomkol v systeme mam zakliknute všetko a stale modre ikony...:-(
Aký máš OS, skúšal si aj postup podľa príspevku číslo 15?
ajfonek1
06.01.11,19:30
XP professional verzia 2002 service pak 3
Skušal som azda všetko...
zdenka131
06.01.11,19:40
XP professional verzia 2002 service pak 3
Skušal som azda všetko...
Neskúšal si obnovu systému k dátumu, kedy to bolo OK?
KoxXxo
06.01.11,19:48
Skús ísť do Ovládacieho panelu- Systém- Spresnenie- Výkon- Nastavenie, v položke "Používať vizuálne štýly pre okná a tlačidlá" najskôr zruš fajočku a Použiť, potom ju vráť a zase Použiť. Položka "Používať tiene na menovkách na ikonách na pracovnej ploche" musí byť zafajknutá.
ajfonek1
06.01.11,19:49
Neskúšal a pravdu povediac ani neviem ako. Som začiatočník... Sranda je že sa to stalo ani neviem ako. Usporiaduval som si ikony a pošmykol sa mi notebook a niečo som stlačil ako som ho zachytával a výsledok húsenice a modré podsvitenia ikon...
ajfonek1
06.01.11,19:55
Ked fajočku odkliknem na Používať vizuálne štýly pre okná a tlačidlá" tak je modrá farba slabšia akonáhle to vrátim je to po starom...:-(
KoxXxo
06.01.11,20:16
Tak potom si nainštaluj Iconoid (http://www.sillysot.com/iconoid.zip), a experimentuj.
ajfonek1
07.01.11,19:47
Nakoniec som obnovil system ako spomenula zdenka131 (vdaka) a je to OK.
pakyno
01.06.11,07:33
Win XP
skontroluj:
1. fotografia (obrazok), ktory mame na pracovnej ploche je vo formate .jpeg
2. start, nadstavenie, ovladaci panel, system, spresnenie, výkon - nadstavenie, v zozname musi byt zaskrtnute pouzivat tiene na menovkach ikon....
3. klikni pravym na pracovnu plochu (nie na ikonu, ale na volne miesto) - usporiadat ikony - nesmie by zaskrtnute zamknut webove polozky ...
4. klikni pravym na pracovnu plochu (nie na ikonu, ale na volne miesto) - vlastnosti - pracovna plocha - prisposobit prac. plochu - karta web - v poli webove stranky nesmie byt zaskrtnuty dany súbor...

a je to