david907
09.12.10,14:20
MSI R4350-MD512H je tato graf.karta dobra na hry
Flinstone
09.12.10,13:24
určite áno... ale určite nie na všetky
david907
09.12.10,13:30
aku najlepšiu hru bi som si tam zahral
Flinstone
09.12.10,13:38
aku najlepšiu hru bi som si tam zahral
hry ktoré majú 4-5 rokov by mohli ísť... za grafiku strednej triedy by som považoval tie, čo sú v predaji v rozmedzí 90-130 eur... Táto nebude mať valný výkon...
a možno by si si mal aj zopakovať vybrané slová po B
TomasHC
09.12.10,13:45
Dislexia, disgrafia... choroba dnesnych dni. A pritom by stacilo citat knihy :(
Nandrolon
09.12.10,14:12
ktorá "najlepšia hra" ti tam pôjde? pre mňa sú to SOLITAIRE, SPIDER SOLITAIRE, FREECELL a tie ti pôjdu určite :-)))

dotazy typu najlepšia hra, najlepšie auto atď sú vždy mimo tému, pretože pojmy ako "najlepšia hra" , "najlepšie auto", "najlepšie ovocie", "najlepšia žena" atď ... sú iba subjektívne fikcie...
Chobot
09.12.10,14:34
MSI R4350-MD512H je tato graf.karta dobra na hry

Dám ti malú lekciu na identifikovanie tejto rady graf. kariet.

R - znamená Radeon - teda výrobcu čipov

4 - je generácia GK. Z nej zistíš, či je novšieho typu, alebo staršia. Nemá to ale nič spoločné s jej výkonom. Niektorá karta napr. 3. generácie môže byť výkonnejšia, ako karta 4. generácie.

3 - toto označuje typový rad karty. Teda či karta patrí do low-endu, mainstreamu alebo high-endu. Low-endové karty majú označenie od 0 po 4, mainstream 5 - 7 a high end 8 a 9. Má to aj priamy súvis so šírkou pamäťovej zbernice, čím vyššie číslo, tým širšia pam. zbernica (tie low-endové majú 64 bit, mainstream 128 bit a high end 256 bit či dokonca 512 bit.) Rovnako aj veľkosť pamäte je závislé od radu - l.e. majú veľkosť pamäte 64 alebo 128 MB, mainstream 128 - 512 a h.e. môže mať pamäť až do 1024 MB.

Tá tvoja, zdá sa, že má neštandardne 512 MB pamäte, bežne 4350-ky majú max. 256 MB, ale so šírkou zbernice len 64 bit, čo je pre hry málo.

5 - nepriamo označuje frekvenciu jadra - zase platí, že čím vyššie číslo, tým vyššia fekvencia jadra.

0 - posledné číslo je väčšinou 0, občas môže byť 5, ale neviem presne, čo tým označujú.

Z uvedeného si vieš ľahko zistiť, že tá tvoja karta je síce relatívne aktuálna generácia (najnovšia je generácia 6 - výkonné GK a 5 - v nej sú zastúpené všetky rady, od low end po high end, štvorka sa dopredáva). Ale z pohľadu výkonu patrí medzi tie slabšie karty. To ale neznamená, že si na nej nezahraješ hry - ale neutiahne ti asi veľké rozlíšenia, alebo si budeš musieť povypínať rôzne AA, či shadery alebo pôjdeš na low details. Nedá sa vopred povedať, ktoré hry utiahne a ktoré nie. Pôjdu všetky hry, ale ak nebude stíhať, tak ti to bude sekať.

Preto ak si hráč, plánuješ hrať aj graficky náročnejšie hry, alebo chceš si hru užiť vo väčších detialoch či väčšom rozlíšení a máš hlboko do vrecka (usudzujem z výberu lacnejšie karty), tak radšej siahni po karte nižšej generácie s väčším výkonom, alebo kúp výkonnejšiu kartu 4 generácie na inzerát.

Napr. synovi sa pokazila GK, tak som mu dočasne dal nVidiu 5500. No bol z toho na vetvy, lebo všetko mu sekalo aj na najmenších detailoch. Tak som mu cez eBay kúpil R3780 OC (OC = pretaktovaná od výroby) a odvtedy je spokojný. Všetko mu to ťahá aj na vysokých detailoch. A to ma stála len 85 EUR aj s poštovným (presne pred rokom, dostal to k vianociam).

Neviem, koľko si ochotný investovať, či koľko stojí táto, čo chceš, ale na tvojom mieste by som pozeral aspoň model 4670 (teraz už zoženieš aj do 80 EUR). S ňou nebudeš sklamaný.

Aby si si nemyslel, že ťa zbytočne odhovárame od kúpy, pozri si nejaké recenzie, napr. tu:

http://www.zive.sk/testy-ati-radeon-hd-4550-a-hd-4350/sc-4-a-279415/default.aspx
miroslavala
10.12.10,12:22
Dislexia, disgrafia... choroba dnesnych dni. A pritom by stacilo citat knihy :(
suhlas, az na to, ze je to dYslexia, dYsgrafia
Nandrolon
11.12.10,06:18
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
to bolo dobré