afronikaaa
09.12.10,15:03
Dobry den,potrebovala by som od Vas radu.Chcem ukoncit pracovny pomer zo zdravotnych dovodov,ale trosku tomu nechapem.Ked mi lekar vystavi potvrdenie,nemusim na druhy den nastupot do zamestnania?Majitel je povinny mi dat vypoved ku dnu,kedy mi bolo vystavene lekarsken potvrdenie?A este jedna otazocka.U nas v pracipozaduju pred odchodom z prace vykonat inventuru.Ma pravo ziadat odo mna,aby som este prisla do prace na druhy den urobit inventuru,ked uz mam lekarske potvrdenie?Podotykam este,ze na zmluve je podpisana hnmotna zodpovednost z mojej strany.Dakujem pekne za radu,IVa
Chobot
09.12.10,14:08
Dobry den,potrebovala by som od Vas radu.Chcem ukoncit pracovny pomer zo zdravotnych dovodov,ale trosku tomu nechapem.Ked mi lekar vystavi potvrdenie,nemusim na druhy den nastupot do zamestnania?Majitel je povinny mi dat vypoved ku dnu,kedy mi bolo vystavene lekarsken potvrdenie?A este jedna otazocka.U nas v pracipozaduju pred odchodom z prace vykonat inventuru.Ma pravo ziadat odo mna,aby som este prisla do prace na druhy den urobit inventuru,ked uz mam lekarske potvrdenie?Podotykam este,ze na zmluve je podpisana hnmotna zodpovednost z mojej strany.Dakujem pekne za radu,IVa


No, predstavuješ si to ako Hurvínek vojnu...:rolleyes:

Nie je to tak jednoduché okamžite ukončiť PP zo zdravotných dôvodov. Je to na porade popísané asi 360 krát, treba si vyhľadať staršie témy a študovať študovať.

A máš skutočne potvrdené lekárom, že nemôžeš vykonávať súčasnú prácu? Aký lekár ti to potvrdil? Lekár pracovnej zdravotnej služby? Alebo len tvoj známy obvodný lekár ti to napísal na výmenný lístok?
vieraaaa
09.12.10,14:15
§ 69 ZP
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
vieraaaa
10.12.10,08:09
prerventívne Ti prikladám znenie § 69, 70, 63 a 76 ZP
§ 69 ZP
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.
(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.
(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.
(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
§ 70 ZP
Okamžité skončenie pracovného pomeru musí zamestnávateľ aj zamestnanec urobiť písomne, musia v ňom skutkovo vymedziť jeho dôvod tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, a musia ho v ustanovenej lehote doručiť druhému účastníkovi, inak je neplatné. Uvedený dôvod sa nesmie dodatočne meniť.

Pokiaľ by sa situácia zmenila, a dal by Ti výpoveď zamestnávateľ

§ 63 ZP
Výpoveď daná zamestnávateľom
(1), Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov ak
c) zamestnanec vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratil spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, alebo ak ju nesmie vykonávať pre chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva,

§ 76 ZP
Odstupné a odchodné
(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.

A ešte napr.:
http://www.porada.sk/t29461-rozviazanie-pp-zdravotne-dovody.html
http://www.porada.sk/t152753-vypoved-zo-zdravotnych-dovodov.html
http://www.porada.sk/t13295-p85-skoncenie-pracovneho-pomeru-zo-strany-zamestnanca.html
http://www.porada.sk/t147930-ukoncenie-pracovneho-pomeru-zo-zdravotnych-dovodov.html