c4u
09.12.10,15:09
Ahojte,
som jediným konateľom a jediným spoločníkom sro. V zak. listine mám, že budem vykonávať konateľskú činnosť bez odmeny. Od nového roka by som sa chcel zamestnať vo vlastnej sro. Vykonával by som nejakú konkrétnu pozíciu, napr. projektový manažér alebo niečo také.

Predstavujem si to tak, že funkciu konateľa budem naďalej vykonávať bez odmeny, ale za inú prácu pre firmu budem riadne platený ako plnohodnotný zamestnanec na plný úväzok.

Musím kvôli tomu meniť zakl. listinu?
Zoltán Kovács
09.12.10,14:33
Nemusíš zmeniť zakl.listinu. Jednoducho si uzavrieš pracovnú zmluvu so spoločnosťou. S tým súvisí samozrejme registrácia spoločnosti do SP, ZP a DÚ.
c4u
03.01.11,10:20
Nemusíš zmeniť zakl.listinu. Jednoducho si uzavrieš pracovnú zmluvu so spoločnosťou. S tým súvisí samozrejme registrácia spoločnosti do SP, ZP a DÚ.

Ďakujem za odpoveď. Ešte som sa chcel dodatočne opýtať. Musím aj ja riešiť poučenie o bezpečnosti práce a lekársku prehliadku?

Prácu budem vykonávať z domu, zamestnávať ma bude vlastná firma.
zalobaba
03.01.11,13:45
ach jaj - život je jednoduchší :O)
c4u
07.02.11,12:10
Prosím Vás. Strašia ma, že musím si zmeniť zakladateľskú listinu, aj keď konateľskú činnosť vykonávam bez odmeny, ale od januára som sa zamestnal na dohodu o pracovnej činnosti (na dobu neurčitú), pričom náplňou mojej práce je nahadzovanie údajov do databázy.

Mám či nemám zmeniť zakladateľskú zmluvu?
zalobaba
07.02.11,12:15
Prosím Vás. Strašia ma, že musím si zmeniť zakladateľskú listinu, aj keď konateľskú činnosť vykonávam bez odmeny, ale od januára som sa zamestnal na dohodu o pracovnej činnosti (na dobu neurčitú), pričom náplňou mojej práce je nahadzovanie údajov do databázy.

Mám či nemám zmeniť zakladateľskú zmluvu?

NIE.