Glorie
09.12.10,15:10
Caute,
prosim Vas o radu, mam mojmu chefovi vyuctovat zahranicnu sluzobnu cestu - Spojene arabske emiraty, vo firme je jedinym konatelom. Pocitam to tak isto, ako pri zamestnancoch? Ked mi k tomu dal blocky za obedy alebo vecere, ide to do reprezentativnych nakladov, alebo mu to odpocitam zo stravneho? Cestovne a hotel mu hradi jeho druha firma. Pocitam tu teda od casu odletu na den €35,-diety + 14,-vreckove a aj cez vikend? Bol tam 10 dni.

Dakujem velmi pekne
Chobot
09.12.10,14:58
Caute,
prosim Vas o radu, mam mojmu chefovi vyuctovat zahranicnu sluzobnu cestu - Spojene arabske emiraty, vo firme je jedinym konatelom. Pocitam to tak isto, ako pri zamestnancoch? Ked mi k tomu dal blocky za obedy alebo vecere, ide to do reprezentativnych nakladov, alebo mu to odpocitam zo stravneho? Cestovne a hotel mu hradi jeho druha firma. Pocitam tu teda od casu odletu na den €35,-diety + 14,-vreckove a aj cez vikend? Bol tam 10 dni.

Dakujem velmi pekne

Robíš to tak isto, ako zamestnancom.

Tie bločky pôjdu na reprezentáciu. Potom ale nezabudni krátiť nárok stravného.

Aká druhá firma hradila cestu a ubytovanie? On má ešte nejakú inú firmu? Alebo to hradil zahraničný partner?


mimotemy
A išlo skutočne o pracovnú cestu? Nebola to náhodou dovolenka - aj ten počet dní tomu nasvedčuje, aj preplatenie cesty a ubytovania... :rolleyes::rolleyes::cool::cool::cool::D:D:D Je to veeeľmi podozrivé. (ale to je len moja poznámka, nemusíš to priznávať :D).
Glorie
10.12.10,06:14
Caute dakujem za odpoved. Urcite islo o sluzobnu cestu, lebo tam sef planuje zriadit pobocku, alebo dcersku firmu, no a ostatne naklady mu hradila jeho druha firma, ktoru ma v zahranici...
Len som este chcela vediet, ked letel z Rakuska do Nemecka a potom do Dubai-a, tak mu pocitam od casu ako prekrocil slovenske hranice zakladny narok urceny pre Spojene arab. emiraty?
Dakujem