aladin
29.11.05,05:16
Prebehol som clanky ale nenasiel som na to odpoved. Pri intrakomunitarnom dodani tovaru do madarska , madarskej firme , s madarskym ic dph mam kratit dph (mam pocitat koeficient??). Ako priklad uvediem extremny prípad. na slovensku nakupim material a vyrobok z neho dodam do madarska.. na vstupe si uplatnim vsetko dph a na výstupe budem fakturovat bez dph ako intrakom ?? Pomožte ak viete.
tusim koeficient sa pocita len ak na výstupe mam §29 až 41 a intrakom je §43
karpis
29.11.05,05:30
Koeficient sa nepočíta. Toto plnenie je oslobodené od dane podľa § 43
aladin
29.11.05,06:41
čiže teoreticky v extremnom pripade budem mat stale preplatok ??
inak dakujem za odpoved. len preto som sa informoval , lebo prisla danova kontrola a pani na kontrole sa informovala že či pocitam koeficient... tak som sa troxa zhacil.
evina
29.11.05,07:16
Pragaraf 49 zákona o DPH hovorí v bode 3:

Platiteľ nemôže odpočítať daň z tovarov a služieb podľa odseku 2, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 41, s výnimkou poisťovacích služieb podľa § 37 a finančných služieb podľa § 39, ak sú poskytnuté zákazníkovi, ktorý nemá sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň ani bydlisko na území Európskych spoločenstiev, alebo ak sú tieto služby priamo spojené s vývozom tovaru mimo územia Európskych s:
poločenstiev.

Intrakomunitárne dodanie je paragraf 43 presne ako píšeš, takže koeficient sa nepočíta.