simoncek
10.12.10,09:23
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu:
konateľ si previedol svoje súkromné číslo na firmu, teraz sa mu pokazil mobil a davali sme ho do servisu. Moja otazka moze si opravu tohto telefónu dať do daňovo uznaných nákladov, keď na firmu previedol len paušál, telefón nebol kúpený na firmu. Konateľ nie zamestnancom ani nemá uzavretú mandátnu zmluvu so spoločnosťou.

Ďakujem
IvoM
10.12.10,09:21
To že má v súkromnom telefóne firemnú kartu ešte z neho nerobí firemný telefón, tekže podľa mňa nie.
Chobot
10.12.10,09:57
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu:
konateľ si previedol svoje súkromné číslo na firmu, teraz sa mu pokazil mobil a davali sme ho do servisu. Moja otazka moze si opravu tohto telefónu dať do daňovo uznaných nákladov, keď na firmu previedol len paušál, telefón nebol kúpený na firmu. Konateľ nie zamestnancom ani nemá uzavretú mandátnu zmluvu so spoločnosťou.

Ďakujem

Ak ten telefón nie je firemný, tak sa to môže dať opraviť jedine ako nedaňový náklad. veď ako viete, či to nebol telefón jeho manželky?
simoncek
10.12.10,10:11
Ak ak urobíme bezúplatnú zmluvu o zapožičaní telefónu na spoločnosť?
IvoM
10.12.10,12:34
A keď si požičiaš auto v autopožičovni a pokazí sa tak ho tiež dáš opraviť za firemné peniaze?
Chobot
10.12.10,12:51
Ak ak urobíme bezúplatnú zmluvu o zapožičaní telefónu na spoločnosť?

Pozri, však to zaplaťte. Najhoršie, čo sa môže stať, je to, že v prípade daňovej kontroly, ak vám to nájde daňový kontrolór, tak vám to vyhodí z nákladov.

Ak to zaplatíte, tak o tom ale nikomu nehovorte, aby ste na to zbytočne neupozornili.
Stefan2005
10.12.10,13:29
....konateľ si previedol svoje súkromné číslo na firmu, .... keď na firmu previedol len paušál, telefón nebol kúpený na firmu. ...

Keď sa tak nad tým zamyslím, existuje len prevod čísla na firmu, alebo si to vyžaduje o niečo viacej? Ako píšeš ďalej, súčasťou prevodu čísla bol aj prevod paušálu na z FO na firmu. Existuje prevod čísla a paušálu bez existencie SIM karty ? Dá sa efektívne využívať SIM karta bez telefónu ?

Ako radil Chobot v príspevku predomnou - urobte to. Ale kvôli preukaznosti a dôkaznosti by som k zmluve s operátorom o prevode paušálu a čísla pripojil zmluvu o bezodplatného prevodu MT značky XY, v.č., a pod., čím dokladujem spojitosť paušálu s telefónom....

P.S. divím sa, že pri prevode paušálu sa nevyužila možnosť kúpy nového telefónu k nemu, a nemali by ste žiadny problém...
simoncek
11.12.10,21:22
Dakujem Vam vsetkym velmi pekne za odpovede.