Katarina_P
10.12.10,10:13
Dobrý deň pán Mihál,
veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o vysvetlenie a radu pri vypočítaní materskej, na ktorú by som chcela nastúpiť 16.2.2011 (t.j. 6 týždňov pred pôrodom).
Som SZČO od roku 2002 a platím mesačné odvody z minimálnej mzdy (odvody mám v správnej výške a sú vysporiadané nakoľko som ich konzultovala so sociálnou poisťovňou). K 31.1.2011 pozastavím živnosť a nebudem vykonávať zárobkovú činnosť (žiadnu).
V decembri 2010 som sa zamestnala na hlavný pracovný pomer na 3 pracovné dni, kde som platila odvody z maximálnej čiastky. Pracovný pomer je už ukončený v skúšobnej lehote - dohodou.

Vôbec netuším aké je moje rozhodujúce obdobie, keďže som mala dva príjmy.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Katatrína_P
Zoltán Kovács
10.12.10,09:39
Rozhodujúce obdobie bude r. 2010 celý.

P.S.: Jožko asi teraz veľa času na poradu nemá, nakoľko má dosť starosti na ministerstve.... ;)

ETIKETA porady

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.
Katarina_P
13.12.10,13:35
Rozhodujúce obdobie bude r. 2010 celý.

P.S.: Jožko asi teraz veľa času na poradu nemá, nakoľko má dosť starosti na ministerstve.... ;)

ETIKETA porady

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Určite som nechcela nikoho uraziť a zvlášť tých, ktorí mi chcú pomôcť.
Ešte raz ďakujem.
Zoltán Kovács
13.12.10,13:40
Jasné v pohode. Som chcel len trošku odľahčiť tému.