nikulik
29.11.05,07:24
Zdravím všetkých poraďákov. O chvíľu je tu koniec roka a nás zase čaká uzavretie roku 2005! Na čo všetko by sme nemali zabudnúť???

Mzdy robím len od polovice januára, čiže som ešte rok neuzatvárala, preto mi nie je jasné, na čo všetko nesmiem zabudnúť! Bola by som rada, keby ste ma doplnili..., nemyslim teraz mesačné výkazy, ktoré sa posielajú každý mesiac, ale tie ročné!
- ročné hlásenie na daňový úrad
- ročné zúčtovanie dane

Ďakujem vopred za Vaše príspevky a prajem pekny den :)
monika-s
30.11.05,12:51
V rýchlosti mi napadá (sú to záležitosti na začiatok budúceho roka):

1. odošleš bývalým zamestnancom potvrdenia o príjme
2. oboznámiš zamestnancov čo všetko ti majú priniesť k ročnému zúčtovaniu dane (hlavne tí, ktorí nastúpili počas roka musia vydokladovať všetky príjmy počas roka, napr. potvrdenia o príjme od predchádzajúcich zamestnávateľov alebo potvrdenia o evidencii na úrade práce)
3. rozdáš tlačivá "žiadosť o ročné zúčtovanie dane"

4. tuším do 31.3.2006 budeš musieť mať doplnené údaje za rok 2005 v evidenčných listoch dôchodkového poistenia

5. toto síce ešte neviem ako bude prebiehať ale budeme robiť ročné zúčtovanie preddavkov na zdravotné poistenie

Už mi nič nenapadá. Keď ma niečo "osvieti", ozvem sa.
ivab
01.12.05,05:34
No Moni, vidím, že už si preborník v mzdách :)

Preto by som si dovolila ťa osloviť s návrhom robiť mi oponenta diplomovej práce :o No a téma, nič iné ako MZDY ;)

Teda bola by som rada, ak by si nad tým popremýšľala.

(Moc to nie je k téme, ale zapasovalo mi to)
Mikolajova
01.12.05,07:01
Tie evidenčné listy sa náhodou nevyplňujú až pri ukončení prac. pomeru zamestnanca?
milanr
01.12.05,07:05
Áno vypĺňajú sa pri ukončení PP, ale u stálych zamestnancov by sa mali podpisovať každoročne do 31.3. Aspoň to tak bolo, nie som si úplne istá, ale ja som to tak robila.
ivab
01.12.05,07:08
ELDZ sa priebežne doplňajú vždy po skončení roka, ako píše monika-s.
nikulik
01.12.05,08:23
A zamestnávateľ nepodáva daňové priznanie za svoju firmu?
bendži
01.12.05,08:48
do konca marca podáva zamestnávateľ hlásenie o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z príjmu FO za predchádzajúci rok...
DanielaSL
01.12.05,08:49
Nikulík veď o tom hlásení vieš , máš ho v otázke....