tinkas
10.12.10,10:42
ahojte náš šofér potreboval zaplatiť pokutu,ktorú znáša sám a nemal vlastne peniaze tak použil služobnu kartu, z ktorej vybral 650PLN čo bolo 166,07eur. Akým spôsobom to mám teraz zúčtovať v PU? musim prijať tých 650pln do valutovej pokladne alebo stačí tých 166,07eur zaúčtovať ako záloha zamestnancovi + nejaká dohoda o vrátený zálohy?

Ďakujem...:(
JAJA11
10.12.10,10:21
ahojte náš šofér potreboval zaplatiť pokutu,ktorú znáša sám a nemal vlastne peniaze tak použil služobnu kartu, z ktorej vybral 650PLN čo bolo 166,07eur. Akým spôsobom to mám teraz zúčtovať v PU? musim prijať tých 650pln do valutovej pokladne alebo stačí tých 166,07eur zaúčtovať ako záloha zamestnancovi + nejaká dohoda o vrátený zálohy?

Ďakujem...:(

Ja by som to zaúčtovala ako pohľadávku voči zamestnancovi a vysporiadala príjmom príslušnej sumy do pokladne od zamestnanca v EUR. V podstate on použil neoprávnene peniaze firmy a musí ich vrátiť. Firmu nemusí zaujímať či to bolo v PLN alebo EUR, firmu zaujíma len koľko EUR odišlo z jej účtu :o
tinkas
10.12.10,10:38
Ďakujem JAJA11....a nemáte nejaku dohodu o zaplatení zálohy?
JAJA11
10.12.10,10:59
Ďakujem JAJA11....a nemáte nejaku dohodu o zaplatení zálohy?

Ja osobne by som len urobila príjmový doklad do pokladne (pokiaľ nie je zamestnanec problémový a hneď to vráti. Zaúčtovala by som to ako chybnú platbu (zamestnanec omylom použil firemnú kartu). Na príjmový doklad by som dala aj podpis zamestnanca. Prípadne by ste mohli urobiť list tomuto zamestnacovi, v ktorom ho žiadate o vrátenie neoprávnene použitej karty vo výške.... :o