pzika
10.12.10,12:01
Dobry den,
sme sro (platca dph). Dovazame tovar z Nemecka na Slovensko (konci na Slovensku, tu sa predava; predajca to posle UPS, platime to potom). Predajca je platca dph.
Nechce nam vsak poslat fakturu bez dph (poslal len s dph). Potreboval by som vediet, presne podla ktoreho paragrafu europskej smernice sa to tyka, nech mu to viem oplieskat o hlavu. Ak by ste mi vedeli poradit, velmi by mi to pomohlo.
Dodatok: uz mi niektori z Vas poradili, ze by sme mali dostat fakturu bez dph, ale predajca ma "disclaimer" (uvediem v nemcine, dalej vysvetlene):
Zusätzlich sind wir gesetzlich verpflichtet, Umsatzsteuer für gegenständliche Artikel zu berechnen, die in die meisten Länder der EU versandt werden. Die Höhe der zu berechnenden Umsatzsteuer richtet sich nach den Regelungen und Gesetzen des jeweiligen Landes. Der Umsatzsteuerbetrag für alle Bestellungen, die an eine Lieferadresse innerhalb der EU versandt werden, ist auf der letzten Seite Ihrer Bestellung, Ihrer E-Mail-Bestellbestätigung und der Ihrer Lieferung beiliegenden Rechnung aufgelistet.
V preklade by to malo znamenat asi tolko, ze vybrane druhy tovarov (katalog postovych znamok - to kupujeme) vyzaduje od nich zakon, aby to posielali s danou. Co som cital EU smernicu, tak tam take nieco neviem najst.
Nie je nahodou EU pravo nadradene domacemu?
Dik za info
Zoltán Kovács
10.12.10,11:06
Myslím si, že to čo uvádza dodávateľ je irelevantné. Veď predáva klasicky tovar (knihy). Ide o intrakomunárne dodanie v tuzemsku do iného členského štátu EU, kde obe strany sú registrovaný platiteľlia DPH vo svojej krajine.
Zoltán Kovács
10.12.10,11:19
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2006:347:0001:0118:sk:PDF

10. Počas tohto prechodného obdobia by sa transakcie v rámci
Spoločenstva, ktoré uskutočňujú zdaniteľné osoby iné ako
zdaniteľné osoby oslobodené od dane, mali zdaňovať
v členskom štáte určenia v súlade so sadzbami a podmienkami
stanovenými týmto členským štátom.
pzika
10.12.10,13:18
Ok, len ten bod 10. je z deklaracie (zaciatok dokumentu). Mal som skor na mysli konkretne paragraf (clanok) 32 apod.
Problem je, ze rad by som im to "nandal" rovno s citaciou a ze nech si laskavo dostuduju europske pravo...