stol.sleb
10.12.10,13:14
Chcel by som sa opytat chcel by som kupit od znameho drevo ktore potrebujem na podnikatelsku cinnst som stolar. Musi ho zdanovat predajca, resp. aka moze byt maximalna suma aby ho zdanovat nemusel.
veronikasad
10.12.10,12:17
odkial pochádza to drevo ? Z vlastného urbáru ?
stol.sleb
10.12.10,12:19
rezivo je stare minimalne 40 rokov a majitelovi ostalo po rodicoch
veronikasad
10.12.10,12:25
Ak si tento príjem obháji ako príjem z predaja hnutelnej veci podla § 9 odst. písm. d), výška príjmu nie je obmedzená. Ak však FO vyplatíš viac ako 3 319€ v kal. roku, do konca januára nasl. roku si musíš splniť oznamovaciu povinnosť (tzv. bonzák)


§ 9
Príjmy oslobodené od dane
Na začiatok


(1) Od dane je oslobodený príjem

d) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier,
Adiks
11.12.10,21:32
Ak si tento príjem obháji ako príjem z predaja hnutelnej veci podla § 9 odst. písm. d), výška príjmu nie je obmedzená. Ak však FO vyplatíš viac ako 3 319€ v kal. roku, do konca januára nasl. roku si musíš splniť oznamovaciu povinnosť (tzv. bonzák)


§ 9
Príjmy oslobodené od dane
Na začiatok


(1) Od dane je oslobodený príjem

d) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier,
Ale ak to kupujúci vyplatí FO na účet alebo ak FO vystaví za predaj dreva doklad z ERP (z pohľadu FO ide o predaj tovaru, otázne je či nejde len o príležitostný predaj) vtedy oznamovacia povinnosť z pohľadu kupujúceho nevzniká.