83gene
10.12.10,13:08
Prosím poraďte,

v júli sme vystavili zálohovu faktúru na sumu 717,57, ktorá bola prijatá. V juli nedoslo k dodaniu a teda bola vystavená faktúra k prijatej platbe s rozúčtovaním dph. v novembri sme vystavili konečnú faktúru. Všetko som to robila v mrp ale prechádzam na mksoft a nahadzujem si to. Postupujem podľa príručky:nahodila som si zálohovú faktúru.K splneniu dodávky nedošlo do konca mesiaca a podľa príručky musím vystaviť faktúru a zaúčtovať dph a to tak, že iba v doplnkovom rozúčtovaní dám dph 114,57 na účty 324MD/343D,ak to chápem správne. Problém je v tom, že to odomna žiada variabilný symbol pri rozúčtovaní a nechce ma pustiť ďalej.Kde robím chybu a ako mám postupovat od zalohovej platby v júli az po konecnu zalohu v novembri v mksofte?
dakujem
mariana11
24.01.11,22:11
Odpovedám ti dosť neskoro , tak predpokladám , že si to už zistila. Ale ak nie, tak možno pomôžem. V manuáli je všetko popísané. Nastaviť správne parametre. A to že ti pýta VS to preto, že účtuješ na účtoch, ktoré sú nastavené ako saldokontné. DPH z prijatých záloh je potrebné zapisovať na nesaldokontné účty.
Na ten ktorý si nastavíš v parametroch. Vid manuál...

A prosím ťa píš otázky ohľadom MKsoft do témy MKSOFT aby to bolo všetko na jednom mieste. A ked si nebudeš s niečim vedieť rady, tak môžeš využiť aj pomoc po telefone vo firme. Samozrejme, až po tom, ako si skúsiš nájsť odpovede v manuáli.