wegamizi
10.12.10,15:47
Milí Poraďáci.
Dlho som rozmyslala, ci vobec ma zmysel sa zaoberat s tymto problemom. Lenze tento tyzden som sa dozvedela, ze v blízkosti nasej obytnej ulici sa bude stavat velky polyfunkcny dom, planuje sa velka vystavba rodinnych domov a pomaly vznika mala priemyselna zona so stavebninami, benzinkou atd. Mam hruzu z buducnosti a byvania v nasom dome, lebo uz teraz hluk z kamionov, autobusov, domiesavacov a inych pracovnych strojov a mobilov vytvara z nasej ulice nechutnu ulicu plnu prachu, hluku a nebezpecenstva pohybu. Je mozne, aby mesto neriesilo ziadatela o stavbu, alebo prevadzku, kadial bude prepravovat tazke naklady, pripadne ako riesi dopravu? Tak som ich dnes zratala, ale aj auta osobne. Za hodinu prejde 480 ks aut za osem hodin ( pracovny cas ) 3.840 ks aut. Na zblaznenie. Mame ako obyvatelia realnu sancu riesit tento neunosny stav na nasej hlucnej ulici?
wegamizi
10.12.10,21:05
neriešme znova čo už riešili iní...

dopad stavby na okolité prostredie už bol riešený , a myslím, že niekde je o tom aj zaznam.

A okrem toho budovanie stavby sa raz UKONČÍ.

A bude KĽUD.

Pod mojimi oknami, tiež budovali polyfunkčný objekt.

Trvalo im to necelý rok , a potom už nastal kľud.
Nerozumiem tvojej reakcii. To je tvoja rada, kritika, alebo povzbudenie? Skus si precitat zalozenu temu este raz, alebo dva krat, mozno pochopis, o com pisem a prosim o radu. Teba som fakt nepochopila, prepac
ErinErin
10.12.10,21:45
Nerozumiem tvojej reakcii. To je tvoja rada, kritika, alebo povzbudenie? Skus si precitat zalozenu temu este raz, alebo dva krat, mozno pochopis, o com pisem a prosim o radu. Teba som fakt nepochopila, prepac

Ako problém vidíš dočasné zvýšenie počtu áut pri spomínaných stavbách alebo predpokladáš zhoršenie situácie po vybudovaní nových budov?

Všeobecne existuje napr. norma na hluk - úrad verejného zdravotníctva môže premerať (napr. pri podaní sťažnosti na obecný úrad), ich výsledky sú atestované (=obstoja aj právne).
ErinErin
11.12.10,06:50
Počkaj aspoň na presnejšie znenie problému a cieľov, kým napíšeš, že niečo nejde! :D
viktorviktor
11.12.10,13:22
To chceš z ulice kde bývaš premiestniť dopravu na inú obytnú ulicu alebo vybudovať z gruntu novú? Žiadajte o zjednosmernenie ulice, nech sa ukážu poslanci čo dokážu.
wegamizi
11.12.10,17:03
Ako problém vidíš dočasné zvýšenie počtu áut pri spomínaných stavbách alebo predpokladáš zhoršenie situácie po vybudovaní nových budov?

Všeobecne existuje napr. norma na hluk - úrad verejného zdravotníctva môže premerať (napr. pri podaní sťažnosti na obecný úrad), ich výsledky sú atestované (=obstoja aj právne).
Ano, presne si pochopil moj vznikajuci problem. Predpokladam do buducna rapidne zvysenie poctu aut a zhorsenie situacie, hlavne vznikom priemyselnej zony, stavebnin atd. Nie je predsa mozne, aby nakladne vozidla, kamiony, domiesavace a ine stroje jazdili po meste harom-farom, po vsetkych skratkach a ulickach, len aby usetrili par deci nafty. Koniec-koncov kvalita, sirka a situacia nasej ulice vobec nie je prisposobena pretazovaniu tymto sposobom. Preto sa pytam, kde zacat, lebo kde nie je pomenovany problem, samozrejme nik to nevyriesi. Dakujem za prve podnety a usmernenie. Ta jednosmerka by bola pre nas-obyvatelov tejto ulice celkom fajn riesenie. Pomoze aj nejaka peticia, teda viachlasne vyjadrenie? Musi sa mesto s takymto niecim zaoberat? Uvediem niektore moje postrehy zo sucasnych medii:
1. Mesto by malo v prvom rade zastupovať svojich občanov a prihliadať na ich potreby a požiadavky.
2. Hlavným cieľom úprav v doprave by malo byť vylúčenie tranzitu z vnútorných komunikácií sídliska
3. V prvom rade musí byť braný v úvahu občan a obyvateľ mesta a zvýšenie jeho životnej úrovne.
4. Zabránenie vjazdu vybraných druhov vozidiel do určenej mestskej časti. Takého obmedzenia môžu byť realizované viacerými spôsobmi. Môže ísť napríklad o hmotnostné obmedzenia (vjazd povolený len vozidlám do určitej hmotnosti).
ErinErin
11.12.10,20:11
Možno pomôžu (a povzbudia) aktivity tohto OZ:
http://zanovemesto.sk/spravy/problemy-v-banm/nova-doba/B%C3%BDvanie-pri%20%E2%80%9Er%C3%AD%C5%A1i%20%C5%A1portu%E2%80% 9C%20m%C3%A1-aj-nev%C3%BDhody

Podstatné je po preskúmaní problému jasne formulovať ciele a malo by ísť o hlasy viacerých obyvateľov (petícia či OZ).
sarasara
11.12.10,20:27
Ano, presne si pochopil moj vznikajuci problem. Predpokladam do buducna rapidne zvysenie poctu aut a zhorsenie situacie, hlavne vznikom priemyselnej zony, stavebnin atd. Nie je predsa mozne, aby nakladne vozidla, kamiony, domiesavace a ine stroje jazdili po meste harom-farom, po vsetkych skratkach a ulickach, len aby usetrili par deci nafty. Koniec-koncov kvalita, sirka a situacia nasej ulice vobec nie je prisposobena pretazovaniu tymto sposobom. Preto sa pytam, kde zacat, lebo kde nie je pomenovany problem, samozrejme nik to nevyriesi. Dakujem za prve podnety a usmernenie. Ta jednosmerka by bola pre nas-obyvatelov tejto ulice celkom fajn riesenie. Pomoze aj nejaka peticia, teda viachlasne vyjadrenie? Musi sa mesto s takymto niecim zaoberat? Uvediem niektore moje postrehy zo sucasnych medii:
1. Mesto by malo v prvom rade zastupovať svojich občanov a prihliadať na ich potreby a požiadavky.
2. Hlavným cieľom úprav v doprave by malo byť vylúčenie tranzitu z vnútorných komunikácií sídliska
3. V prvom rade musí byť braný v úvahu občan a obyvateľ mesta a zvýšenie jeho životnej úrovne.
4. Zabránenie vjazdu vybraných druhov vozidiel do určenej mestskej časti. Takého obmedzenia môžu byť realizované viacerými spôsobmi. Môže ísť napríklad o hmotnostné obmedzenia (vjazd povolený len vozidlám do určitej hmotnosti).

Tvoje štyri body sú správne. Mesto pri povolení výstavby malo a možno i riešilo spôsob dopravy. Vzniknutú situáciu riešte na mestskom úrade. Nedajte sa odradiť.
wegamizi
12.12.10,10:56
Dakujem za povzbudenie a rady, su pre mna uzitocne. Som uz presvedcena, ze zacnem asi zalozenim obcianskeho zdruzenia, bude to efektivnejsie riesenie nas obyvatelov rusnej casti mesta, ako peticia.

P.S. Nechapem, aka je toto doba. Nik neriesi dopravu, ruch, bolave parkovanie, kvalitu ciest, ubudajucu zelen. Na prvom mieste je biznis za kazdu cenu. Dufam len, ze zdravy rozum zvitazi, urobim pre to vsetko, co je v mojich silach.
Prajem peknu nedelu