jajakollar
10.12.10,21:47
Mám prvé dve hodiny voľné a škola išla na výchovný koncert mimo budovy. Zástupkyňa ma pridelila ako dozor k mojej triede. Nie toho učiteľa, ktorý tam mal učiť, ale mňa ako triednu. Keď som si chcela vykázať tieto dve hodiny ako nadčasové, povedala, že to nejde, lebo mám príplatok za triednictvo. Mala pravdu? Nezdá sa mi to správne, veď som tie prvé dve hodiny mohla zostať doma a prísť až na tretiu. Prípadne ma môžete odkázať na nejaký predpis?
Ďakujem
Vebi34
19.12.10,17:30
Ak ti môžem poradiť, pozri si pracovnú náplň. Určite tam nemáš zahrnuté ako tr.učiteľ sprevádzanie detí na akcii. Veď ide o priamu prácu s deťmi. V pracovnej náplni tr.učiteľa je celkom niečo iné.
pe.pe
19.12.10,18:00
Mám prvé dve hodiny voľné a škola išla na výchovný koncert mimo budovy. Zástupkyňa ma pridelila ako dozor k mojej triede. Nie toho učiteľa, ktorý tam mal učiť, ale mňa ako triednu. Keď som si chcela vykázať tieto dve hodiny ako nadčasové, povedala, že to nejde, lebo mám príplatok za triednictvo. Mala pravdu? Nezdá sa mi to správne, veď som tie prvé dve hodiny mohla zostať doma a prísť až na tretiu. Prípadne ma môžete odkázať na nejaký predpis?
Ďakujem

Odpoved:

http://www.porada.sk/t153978-nadcasove-hodiny-v-skolstve.html

...urcena nadcasova hodina moze byt vykazana ako nadcasova len v pripade, ze bola riadne oducena! Predovsetkym si uvedomime, ucitelia, ze miera vyucovacej povinnosti sa nerovna pracovnemu casu. V pripade, ze konas dozor, hoci aj v ramci svojich nadcasovych hodin, tieto neboli oducene, narok na nadcas nevznika. A dozor konas v ramci pracovneho casu, nadcas by vnikol, ak by bol prekroceny tyzdenny prac. cas - 37,5 hodiny.