AdamC
11.12.10,09:23
Ahojte, naozaj neviem kde dat moj prispevok, ci DP, DPH alebo obchodny zakonnik.

Sme s.r.o., platca dph. Taka mensia vacsia spolocnost s cca 6000 fakturami za rok. To len pre obraz. Zmenili sme v novembri sidlo, ostal nam danovy urad pre vybrane subjekty, mesto, ICO, IC DPH, len sa zmenila ulica a PSC.

Ide mi o nasu adresu na prijatych fakturach. Samozrejme, ze nie vsetky faktury PRED/PO zapise zmeny do registra maju aj adresu PRED/PO tomto datume. Je ich dost vela a mna zaujima ci je toto az taky velky problem. Jedna sa o interval niekolkych dni, mnoho faktur sme sa snazili opravit.
Telefonoval som na danovy urad a tam mi bez vahania povedali ze vyhodia pri kontrole akykolvek doklad ktory nebude mat spravne sidlo na fakture podla datumu vystavenia faktury. Mne to pride trochu smiesne. Mozno by si to ani nevsimli, ale aspon je to nieco kde sa mozu realizovat.

Chcel by som vediet vase skusenosti s tym, ci ste pracne vratili kazdu fakturu a presne sledovali den zmeny adresy v obchodnom registri oproti datumu vystavenia.

Vo velkych spolocnostiach nie je jednoduche oznamit vsetkym dodavatelom zmenu adresy. A aj ked akceptujem toto pravidlo ako celok, nemyslim ze by to mal byt dovod na neuznanie odpoctu dph alebo danovy vydavok, ak je adresa nespravna (v intervale 1-2 tyzdnov po prestahovani). Ked sa nemeni zakladna identifikacia subjektu, ako obchodne meno, ICO, DIC, IC DPH, ani mesto, ani danovy urad, tak by som z toho kovbojku nerobil.

Ake mate skusenosti? Dakujem.
Adiks
11.12.10,20:48
Sídlo spoločnosti je údaj, ktorý musí povinne faktúra obsahovať, malo by to byť aktuálne sídlo spoločnosti, takže môžu s tým robiť problémy. Otázna je ešte jedna vec, ak ste zmenili sídlo spoločnosti napr. 7.12.2010, tak rozhodujúci dátum pre uvedenie starého alebo nového sídla by mal byť dátum dodania, lebo ten je rozhodujúci pre DPH, nie dátum vystavenia. Na prijatej faktúre s dátumom dodania 30.11.2010 a dátumom vystavenia 10.12.2010 by preto malo byť uvedené ešte staré sídlo spoločnosti.