Lenka777
11.12.10,10:07
Zdravím všetkých poradákov, mám k vám jednu prosbu. Mám susedu ktorá má nenahláseného nájomníka. Chcem sa opýtať ako mám dať tichý bonz na daňový úrad? Neviete mi prosím dať na to návod? V živote som to nerobila.

dakujem vopred za odpovede ;)
220870
11.12.10,09:09
Ako viete ,že je to nájomník?Čo ak je to milenec.
arizona
11.12.10,09:17
Zdravím všetkých poradákov, mám k vám jednu prosbu. Mám susedu ktorá má nenahláseného nájomníka. Chcem sa opýtať ako mám dať tichý bonz na daňový úrad? Neviete mi prosím dať na to návod? V živote som to nerobila.

dakujem vopred za odpovede ;)

aky mas na to dovod?:confused::rolleyes:
mzdarka renca
11.12.10,09:22
....... ako vieš, že sa nezaregistrovala na DÚ?
jar88
11.12.10,09:38
aky mas na to dovod?:confused::rolleyes:
Jedine ten najjednoduchší, aký si dokážeme predstaviť.
Nika
11.12.10,09:41
aky mas na to dovod?:confused::rolleyes:

...ja mám na to napríklad taký dôvod, že 5 nocí v týždni sa tam robia žúry, trieskajú nábytkom.... nepomáha ani privolanie polície. a už naozaj neviem ako to riešiť.... :mad:
jar88
11.12.10,09:42
Tu dám vyriešené,
lebo riešiť niečo také, ako návod na udavačstvo je bezcharakternosť.
Vraj tichý bonz na daňový úrad.
jar88
11.12.10,09:45
...ja mám na to napríklad taký dôvod, že 5 nocí v týždni sa tam robia žúry, trieskajú nábytkom.... nepomáha ani privolanie polície. a už naozaj neviem ako to riešiť.... :mad:
A máš strach, že ti dajú na budku.
Ale bonzovať sa nebojíš.
Lenka777
11.12.10,09:48
žije s ňou jej druh, milenec to nebude. dôvod? už 5 rokov mi robí dotyčná naprieky, v noci mi trieska nad hlavou, spím iba 2 hodiny. snaží sa ma zdiskreditovať, vyhráža sa pošpinením česti na univerzite...nárokuje si na vkladnú knižku na ktorú vôbec nemá nárok. Zapredala telefónne čísla, urobila si kopiu klucov od bezpecnostnych dveri a vkradla sa do bytu..to je len zlomok problémov ktoré mne a mojej rodine spôsobuje..polícia to riešiť nechce, občiansko právny úrad mi nepomôže...mám doma papiere ked privandrovala tu do bytovky a nie je uvedená ako dalsia osoba bývajúca na jednej adrese+ majú u seba dalsieho nájomníka..
Lenka777
11.12.10,09:51
nebojim sa ze mi dá na budku..nech skúsi aspoň si privolám hliadku a budem na ňu môcť dať trestné oznámenie.udanie je bezcharakterné? a to nie je bezcharakterné čo mi ona vyvádza..:/
Lenka777
11.12.10,09:52
ktorý je neprihlásený lebo sa ho snažia utajiť a nevychádza z bytu
Stefan2005
11.12.10,10:00
Tu dám vyriešené,
lebo riešiť niečo také, ako návod na udavačstvo je bezcharakternosť.
Vraj tichý bonz na daňový úrad.

... na Slovensku určite (len sa divím, že to hovorí zástanca ústavnosti); paradox je to aj preto, že obrovské podvody zostávajú nevyriešené a
nepotrestané, malé ryby sú cieľovou skupinou sankcionovania úradmi, políciou,....

Ak si však zoberieme štáty s vyspelou demokraciou a najmä ekonomikou (nebudem menovať), je docela bežné, že susedia hlásia aj najmenšie porušenie priestupkov a pravidiel spoločenského chovania, nieto ešte porušenie zákonov. Práve absencia ľahostajnosti ľudí k svojmu okoliu, mestu, štátu, teda ich charakterný postoj k veciam verejným má za následok stav, aký je u nich (napr. Škandinávia) a u nás....

P.S. niekde by ho mohli považovať aj za teroristu :) ...
jar88
11.12.10,10:01
nebojim sa ze mi dá na budku..nech skúsi aspoň si privolám hliadku a budem na ňu môcť dať trestné oznámenie.udanie je bezcharakterné? a to nie je bezcharakterné čo mi ona vyvádza..:/
To čo je podľa teba charakterné, vieš posúdiť aj bez nás.
V tom máš zrejme jasno.
camozzi
11.12.10,10:02
Napis na danove list - podnet. Uved dovod a udaje o osobe, na ktoru chces dat podnet. Anonymnymi listami sa danove tusim nezaobera. Danove tvoje meno danej osobe neprezradi. V najhorosom pripade ti odpisu na podnet, ze je neopodstatneny.
Na anonymitu sa nespoliehaj. Nikdy nevies kto sa s kym pozna a ak si s danou osobou na noze, lahko si domysli kto na nu danovakov poslal. A nezabudni: kazda palica ma dva konce.
Lenka777
11.12.10,10:04
camozzi neviete náhodou kde by som našla predlohu ako takýto list zostaviť?
jar88
11.12.10,10:05
... na Slovensku určite (len sa divím, že to hovorí zástanca ústavnosti); paradox je to aj preto, že obrovské podvody zostávajú nevyriešené a
nepotrestané, malé ryby sú cieľovou skupinou sankcionovania úradmi, políciou,....

Ak si však zoberieme štáty s vyspelou demokraciou a najmä ekonomikou (nebudem menovať), je docela bežné, že susedia hlásia aj najmenšie porušenie priestupkov a pravidiel spoločenského chovania, nieto ešte porušenie zákonov. Práve absencia ľahostajnosti ľudí k svojmu okoliu, mestu, štátu, teda ich charakterný postoj k veciam verejným má za následok stav, aký je u nich (napr. Škandinávia) a u nás....

P.S. niekde by ho mohli považovať aj za teroristu :) ...
Tak jej poraď, ako na to.
Nika
11.12.10,10:05
A máš strach, že ti dajú na budku.
Ale bonzovať sa nebojíš.
nebojím... dokonca sa nebojím ani ísť k nemu s privolanou hliadkou. pokojne sa pod to udanie aj podpíšem . len neviem ako, kam ....
Lenka777
11.12.10,10:05
jar88 nestačil príspevok o jej vyvádzaní? či urobiť si o tom obraz je také ťažké?
jar88
11.12.10,10:06
nebojím... dokonca sa nebojím ani ísť k nemu s privolanou hliadkou. pokojne sa pod to udanie aj podpíšem . len neviem ako, kam ....
Skús LAMPÁREŇ.
Lenka777
11.12.10,10:06
jar88--nik nepochopí pokiaľ nemá takých "úžasných" susedov..
Lenka777
11.12.10,10:09
Nika polícia nepomôže- urobí zápis a posunie sa to na občiansko. právny úrad kde to bude stáť na polici medzi spismi..viem z vlastnej skúsenosti..
Nika
11.12.10,10:12
Nika polícia nepomôže- urobí zápis a posunie sa to na občiansko. právny úrad kde to bude stáť na polici medzi spismi..viem z vlastnej skúsenosti..

...a ja viem z vlastnej skúsenosti, že ani zápis neurobila.....:mad:
Lenka777
11.12.10,10:14
super..tak to je potom komplet na hlavu..
Dáša_
11.12.10,10:21
Napis na danove list - podnet. Uved dovod a udaje o osobe, na ktoru chces dat podnet. Anonymnymi listami sa danove tusim nezaobera. Danove tvoje meno danej osobe neprezradi. V najhorosom pripade ti odpisu na podnet, ze je neopodstatneny.
Na anonymitu sa nespoliehaj. Nikdy nevies kto sa s kym pozna a ak si s danou osobou na noze, lahko si domysli kto na nu danovakov poslal. A nezabudni: kazda palica ma dva konce.


DU preverujú aj anonymné podania, musia
mzdarka renca
11.12.10,10:25
Lenka777, ako dlho trvajú tie nepríjemnosti so susedou?
Halli
11.12.10,10:27
Lenka777, ako dlho trvajú tie nepríjemnosti so susedou?


príspevok 9 ;)
stormcatcher
11.12.10,10:32
Zdravím všetkých poradákov, mám k vám jednu prosbu. Mám susedu ktorá má nenahláseného nájomníka. Chcem sa opýtať ako mám dať tichý bonz na daňový úrad? Neviete mi prosím dať na to návod? V živote som to nerobila.

dakujem vopred za odpovede ;)
Tak to nerob ani teraz.
mzdarka renca
11.12.10,10:42
príspevok 9 ;)

ďakujem;):D;)

Lenka777, to je veľmi dlhá doba, to už je ohrozené nielen tvoje duševné, ale aj fyzické zdravie a môže sa to pre teba skončiť veľmi zle. Mám na mysli to, že ak spávaš len 2 hod. denne, tak dlhú dobu, sa divím, že nie si s prepáčením na psychiatrii. Cítiť z tvojich príspevkov, že si už v koncoch. Myslím si, že udanie na DÚ tvoj problém nevyrieši, suseda dostane maximálne pokutu, aj keď dosť mastnú, je to niečo cez 3000 euro. V tvojom prípade treba riešiť to, o čom si tu písala - búchanie, vyhrážky, že ti uškodia v práci,.....

Musíš to riešiť, už len kvôli sebe a tvojej rodiny, isto prežívajú to isté, čo ty.

PS: to už kde žijeme, ak sa človek nedovolá svojich práv?

Možno by bolo vhodné, aby si sa obrátila na nejakú neziskovú orgánizáciu, a možno by aj psychológ pomohol (prosím, len sa neuraz, myslím to dobre;) ).
Mária.K.
11.12.10,11:15
Tiež si myslím, že udanie na daňový úrad nič nevyrieši. Akým spôsobom pri udaní preukážeš, že je skutočne nájomca a že naozaj platí nájomné?
Daňový úrad môže nejakým spôsobom zakročiť len v nasledovných prípadoch:
- ak existuje nájomná zmluva (z dôvodu, že sa neregistroval)-vyrubenie pokuty
- ak suseda nepriznala príjmy z prenájmu (ak ich skutočne poberala) a prekročila hranicu oslobodených príjmov z prenájmu - dodanenie+sankčný úrok .
Ak tieto skutočnosti pri udaní nevieš preukázať, predpokladám skôr vyostrenie konfliktov, než vyriešenie situácie.
Stanislav 1975
11.12.10,11:18
ďakujem;):D;)

Lenka777, to je veľmi dlhá doba, to už je ohrozené nielen tvoje duševné, ale aj fyzické zdravie a môže sa to pre teba skončiť veľmi zle. Mám na mysli to, že ak spávaš len 2 hod. denne, tak dlhú dobu, sa divím, že nie si s prepáčením na psychiatrii. Cítiť z tvojich príspevkov, že si už v koncoch. Myslím si, že udanie na DÚ tvoj problém nevyrieši, suseda dostane maximálne pokutu, aj keď dosť mastnú, je to niečo cez 3000 euro. V tvojom prípade treba riešiť to, o čom si tu písala - búchanie, vyhrážky, že ti uškodia v práci,.....

Musíš to riešiť, už len kvôli sebe a tvojej rodiny, isto prežívajú to isté, čo ty.

PS: to už kde žijeme, ak sa človek nedovolá svojich práv?

Možno by bolo vhodné, aby si sa obrátila na nejakú neziskovú orgánizáciu, a možno by aj psychológ pomohol (prosím, len sa neuraz, myslím to dobre;) ).

No 2 hodiny denne určite nespáva, určite viac...
Stanislav 1975
11.12.10,11:20
Zdravím všetkých poradákov, mám k vám jednu prosbu. Mám susedu ktorá má nenahláseného nájomníka. Chcem sa opýtať ako mám dať tichý bonz na daňový úrad? Neviete mi prosím dať na to návod? V živote som to nerobila.

dakujem vopred za odpovede ;)

Aj ked je nepríjemné čo sa ti deje, ale určite by som to neriešil nejakým zatahovaním do toho daňového úradu- a čo keď ona dokáže že je to fakt nejaký milenec a ešte ťa obviní z krivého obvinenia? Takto sa to nerieši...
trisestri
11.12.10,11:31
... na Slovensku určite (len sa divím, že to hovorí zástanca ústavnosti); paradox je to aj preto, že obrovské podvody zostávajú nevyriešené a
nepotrestané, malé ryby sú cieľovou skupinou sankcionovania úradmi, políciou,....

Ak si však zoberieme štáty s vyspelou demokraciou a najmä ekonomikou (nebudem menovať), je docela bežné, že susedia hlásia aj najmenšie porušenie priestupkov a pravidiel spoločenského chovania, nieto ešte porušenie zákonov. Práve absencia ľahostajnosti ľudí k svojmu okoliu, mestu, štátu, teda ich charakterný postoj k veciam verejným má za následok stav, aký je u nich (napr. Škandinávia) a u nás....

P.S. niekde by ho mohli považovať aj za teroristu :) ...

Nepochopím prečo by malo byt bezcharakterné podanie podnetu ak je pravdivý,ak poukazuje na niekoho čo niečo porušuje,zneužíva a podobne, prečo verejna mienka na Slovensku schvaluje porušovanie pravidiel a neodsudzuje tých čo ich porušujú,nech sa nik nehnevá nadavat iba na politikov a pestovat takýto zvratený pojem morálky,ked niekto niečo zneužíva,tak je to na úkor niekoho/teraz pre výhovorky na zneuživanie pn nezamestnanými,znižili ochranný príspevok všetkým o 30 eur,takže sa to dotkne v prvom rade tých čo budú ozaj chorý a nie zneuživatelov pn/Ani slovo udavačstvo nie je priliehavé,je to dehonestújuce,udavali eštebacký poskoci a spolupracovníci gestapa/Toto sú občianské podnety a občianská spoločnost by mala byt aktívna nielen pri nátlakových akciach na politikov a neseriozných zamestnavatelov,ale aj pri odhalovaní a potlačaní pijavic, lumpov v spoločnosti-nemali by byt hrdinovia,ale pranierovaný a ignorovaný v spoločenských kontaktoch,mimo iného.Preto je vyspelá spoločnost vyspelá,lebo netoleruje grazlov a zo slušných ludí nerobí bezcharakterných udavačov-inak niektorým vadí nahlasenie,ale nevadia im klebety,ohovaranie atd./myslím všeobecne,teraz nemyslím jar88,polemizujem z jeho názormy, nerád by som aby to bral osobne,lebo vychádzam hlavne zo skúsenosti s ludmi ktorých osobne poznám/
Lenka777
11.12.10,11:51
stanislav- mýliš sa presne toľko--ja nie som na invalidnom dôchodku ako moja suseda ktorá nemá čo cez deň ani v noci robiť a sedí doma na zadku...som študentka a všetok svoj čas trávim v škole..a k tomu žiaden spánok..
mzdarka renca- problémy trvajú už 8 rokov. čo potom podľa teba pomôže vyriešiť tento problém? psychológa či skôr psychiatra nepotrebujem ja ale suseda nado mnou. nepracujem, študujem. ako ju mám vyriešiť ked to nechce riešiť ani polícia a navyše mi právnik poradil že sa mi do toho neoplatí ani púšťať (súd) lebo by to trvalo veľmi dlho, že merať decibeli prístrojmi...tak sa človek má nechať dobrovoľne utrápiť?
Lenka777
11.12.10,11:54
stanislav- prepáč ale nevieš čítať? žije s druhom a okrem neho je v byte ešte jedna osoba ktorá nie je nahlásená.
Stanislav 1975
11.12.10,11:56
stanislav- prepáč ale nevieš čítať? žije s druhom a okrem neho je v byte ešte jedna osoba ktorá nie je nahlásená.

a ako dokážeš že je to podnájomník??? Nijako- ešte sa to otočí proti tebe-stačí ked bude argumentovať že je to jej kamoš alebo spolužiak bývalý, alebo čo ja viem kto , ktorý tam občas prespí a si v keli...- ak tam býva aj ona-tak jej to nikto nedokáže...
buchač
11.12.10,12:00
Zdravím všetkých poradákov, mám k vám jednu prosbu. Mám susedu ktorá má nenahláseného nájomníka. Chcem sa opýtať ako mám dať tichý bonz na daňový úrad?
Daňovákov vynechaj ...nedokážeš ...:rolleyes:
Neviete mi prosím dať na to návod? V živote som to nerobila.
dakujem vopred za odpovede ;)

...ja mám na to napríklad taký dôvod, že 5 nocí v týždni sa tam robia žúry, trieskajú nábytkom
Len raz , dva krát ...
A aj oni potrebujú spať ...;):D
.... nepomáha ani privolanie polície. a už naozaj neviem ako to riešiť
Porozmýšľaj ešte ...
.... :mad:

žije s ňou jej druh, milenec to nebude.
To je jedno ...
dôvod? už 5 rokov mi robí dotyčná naprieky, v noci mi trieska nad hlavou, spím iba 2 hodiny. snaží sa ma zdiskreditovať, vyhráža sa pošpinením česti na univerzite
Mi nepovedz , že aj ona tam je zamestnaná ...aj keby aj , ako by to mohla dokázať ???
...nárokuje si na vkladnú knižku na ktorú vôbec nemá nárok.
Na akú ..preboha .
Čo má , akú súvislosť vkladná knižka s týmto problémom ???
Zapredala telefónne čísla
Aké ???..so svojimi si môže preda robiť , čo len chce ...
, urobila si kopiu klucov od bezpecnostnych dveri a vkradla sa do bytu..to je len zlomok problémov ktoré mne a mojej rodine spôsobuje..polícia to riešiť nechce, občiansko právny úrad mi nepomôže...mám doma papiere ked privandrovala tu do bytovky a nie je uvedená ako dalsia osoba bývajúca na jednej adrese+ majú u seba dalsieho nájomníka..

Aj ked je nepríjemné čo sa ti deje, ale určite by som to neriešil nejakým zatahovaním do toho daňového úradu- a čo keď ona dokáže že je to fakt nejaký milenec a ešte ťa obviní z krivého obvinenia? Takto sa to nerieši...
Presne ...inak by som sa asi zachoval .
Niečo mi na tom nesedí ...viď zvýraznené ...

Ozaj , keď sa žúruje , tak je tam asi poriadny bordel ...to nikomu inému nevadí , žiadnemu zo susedov ???
Boja sa ???
Nika
11.12.10,12:06
Niečo mi na tom nesedí ...viď zvýraznené ...

Ozaj , keď sa žúruje , tak je tam asi poriadny bordel ...to nikomu inému nevadí , žiadnemu zo susedov ???
Boja sa ???
vadí to všetkým okolo ...oni sa vyspinkajú cez deň my - vtedy chodíme do práce ... a susedia tiež volajú políciu...... a napadá ma aj iné riešenie, ale sa nechcem nechať zavrieť kvôli nejakému sfetovanému kreténovi.....počkám až mi rupne v bedni, alebo až budem mať dôkaz o rómskom pôvode, žeby som to uhrala na rasizimus .... :rolleyes:
mona091
11.12.10,12:07
- ked si si doteraz nevedela pomoct, DU ti nepomoze
- iba si zhorsis poziciu
- treba sa naucit zit-prezivat v nasom systeme
- spravodlivost nie je
- zbal si nejakeho "buchaca", ktory vec vybavi medzi styrmi ocami, vlastne, pekne ju poprosi, aby brala ohlad

- a tiez mi nesedi viacej veci, ktore si popisala
- a nechapem, ak sa vzedalavas, jeden list by si uz snad mala vediet napisat, bonz nema predpisanu formu ani technicky proces podania


-
Nika
11.12.10,12:39
- ked si si doteraz nevedela pomoct, DU ti nepomoze
- iba si zhorsis poziciu
- treba sa naucit zit-prezivat v nasom systeme
- spravodlivost nie je
- zbal si nejakeho "buchaca", ktory vec vybavi medzi styrmi ocami, vlastne, pekne ju poprosi, aby brala ohlad

- a tiez mi nesedi viacej veci, ktore si popisala
- a nechapem, ak sa vzedalavas, jeden list by si uz snad mala vediet napisat, bonz nema predpisanu formu ani technicky proces podania


-

vieš mona presne o tomto to je...... sťažuješ sa raz, druhýkrát.... 105 krát, až je z teba notorický sťažovateľ, bonzák.... a čojaviemčoešte.. a ten čo ti znepríjemňuje život z toho vychádza ako víťaz a smeje sa ti do ksichtu....ak si slušný človek, si druhým na smiech- to v tom lepšom prípade- a to nielen tu na porade, ale bohužiaľ ťa tak berú aj ľudia, ktorí by mohli pomôcť. ......
Stanislav 1975
11.12.10,12:45
vadí to všetkým okolo ...oni sa vyspinkajú cez deň my - vtedy chodíme do práce ... a susedia tiež volajú políciu...... a napadá ma aj iné riešenie, ale sa nechcem nechať zavrieť kvôli nejakému sfetovanému kreténovi.....počkám až mi rupne v bedni, alebo až budem mať dôkaz o rómskom pôvode, žeby som to uhrala na rasizimus .... :rolleyes:

Ale zasa to nerieš ako pán Harman v Devínskej- to tiež nieje bohvieaké riešenie...:cool:
buchač
11.12.10,12:48
- ked si si doteraz nevedela pomoct, DU ti nepomoze
- iba si zhorsis poziciu
- treba sa naucit zit-prezivat v nasom systeme
- spravodlivost nie je
- zbal si nejakeho "buchaca", ktory vec vybavi medzi styrmi ocami, vlastne, pekne ju poprosi, aby brala ohlad

- a tiez mi nesedi viacej veci, ktore si popisala
- a nechapem, ak sa vzedalavas, jeden list by si uz snad mala vediet napisat, bonz nema predpisanu formu ani technicky proces podania
-

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Nika
11.12.10,12:57
Ale zasa to nerieš ako pán Harman v Devínskej- to tiež nieje bohvieaké riešenie...:cool:

ale jediné efektívne... potom by už určite nerobil hluk... ale naposledy keď hádzal skrinky o zem som mala chuť to urobiť :rolleyes: (potom ich do 11,00 opravoval....takže som sa ani doobeda nevyspala)
PS:mala som 2 poobedné smeny za sebou ..... ak by niekomu niečo nesedelo:rolleyes:
lujza.j
11.12.10,12:58
Nika polícia nepomôže- urobí zápis a posunie sa to na občiansko. právny úrad kde to bude stáť na polici medzi spismi..viem z vlastnej skúsenosti..
taký úrad neexistuje, ak je priestupok proti občianskemu spolunažívaniu v zmysle §49, zák. o priestupkoch riadne zdokumentovaný tak sa odstúpi na mieste príslušný Okresný úrad, na prejednanie na priestupkovom refaráte, tam si osoby predvolajú a vec ukončia pokutou a pod.
willma
11.12.10,14:07
žije s ňou jej druh, milenec to nebude. dôvod? už 5 rokov mi robí dotyčná naprieky, v noci mi trieska nad hlavou, spím iba 2 hodiny. snaží sa ma zdiskreditovať, vyhráža sa pošpinením česti na univerzite...nárokuje si na vkladnú knižku na ktorú vôbec nemá nárok. Zapredala telefónne čísla, urobila si kopiu klucov od bezpecnostnych dveri a vkradla sa do bytu..to je len zlomok problémov ktoré mne a mojej rodine spôsobuje..polícia to riešiť nechce, občiansko právny úrad mi nepomôže...mám doma papiere ked privandrovala tu do bytovky a nie je uvedená ako dalsia osoba bývajúca na jednej adrese+ majú u seba dalsieho nájomníka.. Mám pár otázok- ako sa dostala k originálu kľúčov, aby si vyhotovila kópiu, ako si môže nárokovať na cudziu vkladnú knižku, zapredať telefónne čísla. Nie je ti to rodina? Teplý bonz na DÚ nič nerieši, z akého dôvodu to nechce polícia riešíť??? Akým spôsobom sa ťa snaží zdiskreditovať - celé sa mi to zdá riadne pritiahnuté za vlasy.
willma
11.12.10,14:19
a ešte niečo: koľko to teda vlastne trvá 5 alebo 8 rokov. Naozaj je veľa nezrovnalostí v tvojom popise situácie.
lujza.j
11.12.10,15:05
mne to skôr príde ako keby to boli kedysi panelákové "kamky" teraz sa už nemusia tak si robia prieky a schválnosti.pretože skutočnosti, ktoré tu opisovala tak nato iba toľko:eek::eek::eek:
Stanislav 1975
11.12.10,15:08
- ked si si doteraz nevedela pomoct, DU ti nepomoze
- iba si zhorsis poziciu
- treba sa naucit zit-prezivat v nasom systeme
- spravodlivost nie je
- zbal si nejakeho "buchaca", ktory vec vybavi medzi styrmi ocami, vlastne, pekne ju poprosi, aby brala ohlad

- a tiez mi nesedi viacej veci, ktore si popisala
- a nechapem, ak sa vzedalavas, jeden list by si uz snad mala vediet napisat, bonz nema predpisanu formu ani technicky proces podania


-

Našiel som na nete tohto búchača, vymáhača z Nových Zámkov- nepomohol by? Norbert Lakatoš je to...




http://www.youtube.com/watch?v=IyxA5vpL4Kw&feature=player_embedded
buchač
11.12.10,15:32
Mám pár otázok- ako sa dostala k originálu kľúčov, aby si vyhotovila kópiu, ako si môže nárokovať na cudziu vkladnú knižku, zapredať telefónne čísla. Nie je ti to rodina? Teplý bonz na DÚ nič nerieši, z akého dôvodu to nechce polícia riešíť??? Akým spôsobom sa ťa snaží zdiskreditovať - celé sa mi to zdá riadne pritiahnuté za vlasy.
Asi ....:rolleyes:

Jednoznačne...;)

Indície neklamú , bijú doslova do očí ...:confused:
Lubaba
11.12.10,18:50
mne to skôr príde ako keby to boli kedysi panelákové "kamky" teraz sa už nemusia tak si robia prieky a schválnosti.pretože skutočnosti, ktoré tu opisovala tak nato iba toľko:eek::eek::eek:
mne sa to tiež zdá celé nejaké divné, že to nebude s kostolným poriadkom, určite nič nevyriešiš, ak nahlásiš niekoho na DÚ..to sme až takíto:confused: prajní voči sebe?
Problém rieš nie v udávaní niekoho , aby sa ti to raz v živote nevrátilo aj s úrokmi.
Inak túto tému, ak by bolo v mojej moci tak to uzatvorím, je to nechutné, aspoň pre mňa, dotyčná nežiada o radu ako sa dostať z problémov so susedmi!
marjankaj
11.12.10,19:15
Zdravím všetkých poradákov, mám k vám jednu prosbu. Mám susedu ktorá má nenahláseného nájomníka. Chcem sa opýtať ako mám dať tichý bonz na daňový úrad? Neviete mi prosím dať na to návod? V živote som to nerobila.

dakujem vopred za odpovede ;)

A čo by s tým mal DÚ robiť?:eek: k by sa to aj preukázalo, tak by dal nanajvýš pokutu, dal doplatiť daň(možno ak by vyšla) potom by si videla(a aj počula), čo sa bude diať. Už by nemusel byť utajený. Dáš potom ďalšiu otázku kam ho udať?
Kvaka
11.12.10,19:26
A čo by s tým mal DÚ robiť?:eek: k by sa to aj preukázalo, tak by dal nanajvýš pokutu, dal doplatiť daň(možno ak by vyšla) potom by si videla(a aj počula), čo sa bude diať. Už by nemusel byť utajený. Dáš potom ďalšiu otázku kam ho udať?
Podľa mňa problém je inde, prenájom za peniaze sa nedá preukázať, najmä ak tam bývajú spolu. Tiež som za uzatvorenie témy, odpoveď už bola napísaná.
pepsikova
11.12.10,19:35
...Mám susedu ktorá má nenahláseného.....Lenka777

...5 nocí v týždni sa tam ...Nika

...nárokuje si na vkladnú knižku na ktorú vôbec nemá nárok. Zapredala telefónne čísla, urobila si kopiu klucov od bezpecnostnych dveri a vkradla sa do bytu..to je len zlomok problémov...Lenka777

nebojim sa ze mi dá na budku...Lenka777

lebo sa ho snažia utajiť a nevychádza z bytu...Lenka777


(...a to som prečítala len jednu stranu a kúsok-toto je nejaký pomotaný scenár....dočítala som do posledku a veru- portugalská telenovela je nič proti tomuto tu- aby jedna ževraj študovaná na univerzite nevedela, ako si pomôcť-mimochodom, proti komu?....aj 30 prípadov majora Zemana bolo lepších!!!!!.......
ErinErin
11.12.10,19:42
A možno skutočné riešenie je ako z detektívky: To by nikto nečakal... Psychológ, ktorého už radili, je málo...
http://www.stopstigmapsychiatrie.cz/schizofrenie/2_1_symptomy.html