fiso3
11.12.10,14:57
...potreboval by som info o karte cs link..registroval som kartu v piatok večer a doteraz mi nefunguje žiadny program..satelit je natočený dobre, chytá v pohode programy (ČT 24, TV LUX atď)signál a jeho kvalita je na úrovní 70 - 90 % ..ale čo by malo byť v ponuke karty (je na jeden rok) t.j. STV 1, STV 2 atď, tak to nejde..môže to byť spôsobené tým, že bola registrovaná v piatok večer alebo je niekde chyba, nejaké nastavenia???
Fero11
11.12.10,15:08
Mas natocenu zle parabolu. Ak sa nemylim, tak TV LUX je len na Thore 8°W a cslink vysiela z Astry 23.5°E, takze musis pootocit parabolu o 24.3° na vychod
fiso3
11.12.10,15:57
...áno ale v menu je nasmerovaná na astru 23,5...ale je ich tam niekoľko...nemôže byť problém v nastavení alebo v menu???
Taserda
11.12.10,16:11
Treba natočiť tak ako píše Fero 11.V menu problem nie je.
Fero11
11.12.10,16:12
To co je v menu je fuk ....
Ty musis mat nastavene na astru 23,5°E fyzicky. A kedze si pisal, ze TV LUX ide a ten na astre 23,5°E urcite nieje, tak z toho som vychadzal, ze to mas zle.
Mrkni na http://www.lyngsat.com/packages/cslink.html a skus si niektore frekvencie preskenovat aby si zistil kde si (ak ti nieco najde, tak to porovnaj s tou strankou, ci to sedi (CT24 je aj na 0,8°W a aj na 23,5°E, takze podla toho sa neda orientovat (ak neberieme do uvahy frekvenciu)))
misoft
11.12.10,16:26
Presne ako Fero píše - to čo je v menu, je len informácia, ale tanier ti v skutočnosti čumí niekde na Mars :D a nie na satelit.
fiso3
11.12.10,16:49
...chalani nepoznáte niekoho v okolí Senca, kto by to vedel za normálnu cenu???...
Fero11
11.12.10,16:58
ak si aspon trocha zrucny, tak to mas zadarmo.
Chod na stranku http://www.dishpointer.com/
Do "Your location: e.g. streetname, zip code, (lat, lon):" zadaj svoje mesto a nad linkamy All Satellites | Motorized Systems | Multi-LNB Setups: vyber druzicu 23,5E Astra 3A atd... klikni na GO a na mape ti ukaze smer paraboly + uhly ako mas nastavit parabolu (samozrejme tie uhly nemusis merat a nastavovat, len nastav smer pokym nezachytis nejaky signal a potom to uz len doladis)
Samozrejme v tej mape si nastav presne dom kde byvas a budes vediet kde ju natocit
fiso3
11.12.10,17:49
...vyzerá to dobre....ďakujem za dobrú radu..hneď zajtra to skúsim...:)
fiso3
11.12.10,18:23
...a ešte posledná otázka...satelit mám nastavení na astra 23,5 1D...to je úplne zle pre CS link???...
Fero11
11.12.10,18:36
Spolocnost SES Astra vlastni viac druzic, cca 13 vid http://www.ses-astra.com/business/sk/satellite-fleet/index.php Astra 23,5 1D tam nieje, zrejme bola premenovana na inu, alebo presunuta inde a pod.
Satelit (predpokladajme parabolu) nemas na pozicii 23,5°E kedze si pisal, ze chytas TV LUX.
Aky mas sat box ?
fiso3
11.12.10,18:50
...značka opticum...je to niečo lacné a základné bez HD a týchto všelijakých vymožeností :)..
fiso3
11.12.10,18:55
...a ešte som zabudol mám to presne nastavené na astra 23,5E 1D a signál je na nejakých 90 % a kvalita 75 % ...je tam rozdiel medzi astra 23,5 3A o akej si písal?...
Fero11
11.12.10,19:01
opticum 4060 ?
videl som ten box uz hodne davno aj som ho nastavoval, ale uz sa nepamatam ako to tam bolo, ale viem ze je tam jodne blbe nastavovanie favoritnych kanalov.
Niekde cez menu sa musis dostat na tu astru co je na 23,5, tam budu prednastavene niektore frekvencie, tak niektoru (napr tu co je na nej STV markiza atd ...) si nastavis aby ti take pasiky (grafy) ukazovali kvalitu a uroven signalu a potom budes otacat parabolou az kym sa nejaky signal neobjavi (na zaciatok staci aj par % potom sa uz len doladuje)
Teraz ti viac neviem poradit, musis skusat
Fero11
11.12.10,19:03
...a ešte som zabudol mám to presne nastavené na astra 23,5E 1D a signál je na nejakých 90 % a kvalita 75 % ...je tam rozdiel medzi astra 23,5 3A o akej si písal?...
co mas v prijimaci neviem, parabola musi byt nastavena fyzicky, kvalitu a uroven mas v pohode, dolezite je, kde skutocne si. Skus si preskenovat nejake frekvencie, na ktore som ti dal vyssie odkaz
fiso3
12.12.10,15:57
...dnes som to skúšal a nič...stále sa točím okolo astry 23,5E 1D...a nejde mi to..asi je treba urobiť niečo v menu alebo počkám do zajtra a ráno tam zavolám, či náhodou nie je niečo s kartou, lebo napr. pri markíze alebo joj mám signál okolo 90 % a kvalitu okolo 75 % ale stále mi vypisuje, že nemám signál...a predsa nemože to byť tým, že bola sobota a nedeľa, nemal mi kartu kto registrovať???
paloo
12.12.10,16:13
TA3 ide volne 11797H 27500 3/4:D
Na to kartu nepotrebuješ:)Nabudúce sa pýtaj keď budeš kupovať satelit,lebo to čo si kúpil sa tak nazvať ani nedá...
JOJ
12.12.10,16:31
Pouzivate motor na natacanie?
fiso3
12.12.10,16:54
..nie nepoužívam motor na otáčanie...len ešte stále nerozumiem a nikto mi neodpovedal, či to čo mám astra 23,5 E 1D je dobrá družica na CS Link, alebo potrebujem astra 23,5 E 3A???...a čo s tým má TA3 aj tak mám na ňu sgnál okolo 90 % a mi napíše slabý signál...
paloo
12.12.10,17:07
TA3 vysiela na tejto družici čo potrebuješ volne:)čiže ak si na správnej pozícii tak uvidíš obraz TA3:DAk ho nevidíš si niekde inde...
JOJ
12.12.10,17:37
Nastavit na parabole Elevaciu-sklon na 34,3° + nastavit tu frekvenciu kde vysiela TA3 a tocit pomaly parabolou na vychod.
Fero11
12.12.10,18:24
Chytam sa stale toho co pisal v prvom prispevku, ze v pohode mu ide ct24 a LUX (LUX je len na thore, takze nemoze byt na 23,5°E))
CSlink je na Astre 3A a aj 3B ale tie su tak blizko pri sebe, ze obidve su na pozicii 23,5°E
Najprv by som ti odporucil nastavit parabolu na Astru ktora je na 19,2°E (na nejaky free kanal) ak to budes mat, tak Astra na 23,5°E je uz len 4,3° na vychod.
Inak parabola sa musi ladit velmi citlivo, nie je to take ako pri analogu, tam staci par mm a uz stratis signal
JOJ
12.12.10,18:33
Chytam sa stale toho co pisal v prvom prispevku, ze v pohode mu ide ct24 a LUX (LUX je len na thore, takze nemoze byt na 23,5°E))
CSlink je na Astre 3A a aj 3B ale tie su tak blizko pri sebe, ze obidve su na pozicii 23,5°E
Najprv by som ti odporucil nastavit parabolu na Astru ktora je na 19,2°E (na nejaky free kanal) ak to budes mat, tak Astra na 23,5°E je uz len 4,3° na vychod.
Inak parabola sa musi ladit velmi citlivo, nie je to take ako pri analogu, tam staci par mm a uz stratis signal
Ked mu idu tieto programy - ma nastavenu inu elevaciu - sklon na Thor - 31.9°. Preto ho musi zmenit,keby ho nechal,tak nechyti TA3,pokial ma vsetko v rovine.
Fero11
13.12.10,03:38
Pokial ma nejaku staru parabolu kde nema stupnicu (ako ja) tak co tam bude pobehovat s uhlomerom ?
Podla dishpointer vie presny smer (teda aj uhly (ale elevacny si doladi sklonom paraboly hore, alebo dole))
JOJ
13.12.10,13:38
Pokial ma nejaku staru parabolu kde nema stupnicu (ako ja) tak co tam bude pobehovat s uhlomerom ?
Podla dishpointer vie presny smer (teda aj uhly (ale elevacny si doladi sklonom paraboly hore, alebo dole))
Nj,asi najlepsie bude ked opise celu svoju sat.supravu - parabolu,konvertor,sat.prijimac a ci ma vyhlad na juznu stranu - zhruba na smer odkial svieti presne od 11 - 12 h.slnko.
paloo
13.12.10,14:49
Ide či nejde?
day
13.12.10,15:16
pardon za zamiesanei sa do Tvojho problemu,
u nas ide vsetko okrem Primy, kde moze byt problem?
Fero11
13.12.10,15:32
pardon za zamiesanei sa do Tvojho problemu,
u nas ide vsetko okrem Primy, kde moze byt problem?
preskenovat, pozriet zapisy
day
13.12.10,15:39
preskenovat, pozriet zapisy

dakujem za INFO,

co znamena preskenovat a pozret zapisy? :):o
fiso3
13.12.10,17:02
...ďakujem všetkým za dobré rady...po štyroch dňoch behania po streche s parabolou ako správny laik som to vzdal a zavolal som si týpka ktorý mi to vyhľadal, bolo to nahodené za hodinu...keby som vedel aké je to jednoduché :D..
Fero11
13.12.10,17:47
dakujem za INFO,

co znamena preskenovat a pozret zapisy?
no ked nejde, tak je niekde chyba. Preskenovat znamena, preskenovt (znova nahodi parametre kanalu (v pripade nejakej zmeny))
Zapisy:provider posiela na kanal (aleboi na sadu kanalov) tkz opravnenia EMM na urcity cas, ak ich nemas, tak ti nepojde kanal.
Fero11
13.12.10,17:49
...ďakujem všetkým za dobré rady...po štyroch dňoch behania po streche s parabolou ako správny laik som to vzdal a zavolal som si týpka ktorý mi to vyhľadal, bolo to nahodené za hodinu...keby som vedel aké je to jednoduché :D..
Ved si vedel, ze je to jednoduche, napisal som ti cely postup.
Mozes aspon napisat, kolko ta to stalo ?
fiso3
13.12.10,18:02
...noo však tá cena :(...bolo to 50 eury :eek:...noo čo už hlavne, že to ide :D..
Vlado40
13.12.10,18:04
...noo však tá cena :(...bolo to 50 eury :eek:...noo čo už hlavne, že to ide :D..

Porada je lacnejšia ,niekedy stačí iba pozorne čítať jednotlivé príspevky.
Fero11
13.12.10,18:23
...noo však tá cena :(...bolo to 50 eury :eek:...noo čo už hlavne, že to ide :D..
Ja za 20€ komplet namontujem aj z motorom (nie len otocim)
JOJ
14.12.10,19:57
pardon za zamiesanei sa do Tvojho problemu,
u nas ide vsetko okrem Primy, kde moze byt problem?
Zalezi podla toho akeho mas prevadzkovatela.Napis aku pouzivas kartu.
Taserda
15.12.10,06:23
Ja za 20€ komplet namontujem aj z motorom (nie len otocim)
Namontovať s motorom za 20€ tak to je super cena,ak v tom je aj doprava.Montáž s motorom stojí priemerne 80€,bez motora 20 a viac.
50€ čo dal fiso3 je cena za prácu s dopravou a životnú skúsenosť.
babicka1
29.12.10,19:54
ahoj chcela by som sa opýtat mám cs link ročnú kartu 5.12.som sa zaregistrovala a odvtedy nemám spektrum a dalšie prírodopisné a športové kanáli ktoré som mala mat ešte mesiac a HBO mi ide iba anglicky prečo ?nevedeli by ste mi poradit čo s tým?
Fero11
30.12.10,05:01
Neviem presne aku akciu ponuka cslink ..... ale tu sa to pise http://www.cslink.cz/sk/cennik/ takze na jeden mesiac mas mat balik mix a film. Ak to nemas, tak sa pozri cez menu prijimaca na zapisy, konkretne na providera 08, mali by tam byt datumy od kedy do kedy su platne programy (zapisy zistis, ze v menu vyhladas info o karte, alebo take nieco (zavisy to od konkretneho prijimaca)).
Ci ti zapisy na kartu prejdu, zavisi tiez od prijimaca a od firmweru aky tam mas. Ak mas original modul cryptoworks, tak by s tym nemal byt problem.
Ak toto vsetko bude splnene a aj tak ti to nepojde, tak kontaktuj cslink
A co sa tyka HBO v eng. tak staci prepnut audio pid na cz
ajuschka
29.04.11,06:46
Ahojte,

dalsi laik v tejto diskusii. riesim velmi podobny problem ako kolega fiso. Kupili sme cs linkovu neobmedzenu kartu, na ktory by som sa chcela dostat kedze nam za chvilu vypnu analog.
Parabolu mam na streche, natocenu na astru kde bezia nemecke programy. to je ta 19,2. Podla toho co ste tu popisali, by som mala tu druhu, CSlinkovu 3A chytit max o centimeter dalej vychodne, ale nedari sa mi to :( tocili sme s tym vcera asi 3 hodiny a nic ine sme nechytili, len naspat tych nemcov.
Prijimac mam Radion CR3000, cryptworks kodovanie a ma to 2 sloty na karty.
Teoreticky: by som sa na tej nemeckej astre mala naladit na MTV Germany, a podla frekvencii ked budem tocit, mala by som sa na rovnakej frekvencii naladit na Astru 3A, a mal by mi tam bezat nejaky nemecky parlament.... Bohuzial: u mna je sice MTV Germany naladene, ale nemam obraz, a tocit mozem kolko chcem, aj po pol milimetri a nic nechytam.
Uz ozaj neviem ako sa cez to prehryzt :( prosim pomozte :(
KoxXxo
29.04.11,09:24
TU (http://www.dishpointer.com/) si zvoľ satelite a nájdi svoju pozíciu, ukáže ti kam treba nasmerovať anténu.
ajuschka
29.04.11,12:16
ahoj :)
dakujem krasne za radu a link, aj mi to ukazalo, aj sme ten tanier tak tocili :( tymto smerom nenasiel nic :(
je mozne ze bude nejaky problem s prijimacom (krabicou)? ze by zly soft alebo nieco?
Fero11
29.04.11,12:30
dishpointer ak si celkom priblizis, konkretne na dom (tam kde mas parabolu) a vyberies si v zozname druzicu Astra, tak ti ukaze presny smer paraboly a aj dalsie udaje
elevacia, co je 34,4° to je sklon paraboly a LNB skew 1,8° co je natocenie konvertora v hrdle.
Pre toto nastavenie som si vybral bratislavsky hrad, ale ty si vyber presne svoj dom (polohu)
Parabolu musis tocit velmi citlivo po milimetroch a chvilocku cakat, je tam nejaka odozva, nie je to to co analog.
Rediony nepoznam, ale skusil by som ist cez nejake menu a dostat sa k ladeniu, tam si nastavis frekvenciu http://www.lyngsat.com/packages/cslink.html odporucam 12525 V 27500 FEC 3/4 dat tune (a potom ist jemne tocit parabolou).
Ak uz mas naladenu Astru na pozicii 19,2°E tak parabolu musis pootocit o 4,3°na vychod (t.j. do lava ak stojis za parabolou)
Nie je to nic zlozite !!
tvr25
09.05.11,19:51
Najma pre nás laikov asi nie je také jednoduché natočenie paraboly na správnu pozíciu. Niekedy to jednoducho fakt nejde. Preto niekedy pomôže zohnať si aspoň jednoduchý merač signálu. Predáva sa to za 5 euro aj menej, pripojí sa to medzi konvertor a koaxiál a píska to s rôznou intenzitou. Keď sme na nejakej družici, tak to píska poriadne. Vtedy stačí pozrieť na telku, či sme na správnej družici a je to vybavené.
ajuschka
18.05.11,07:39
no s tym starym satelitom a prijimacom to vobec neslo. tak sa frajer nastval a kupil satelitny set aj s krabicou za 60 evri, supol to na strechu a do 3 minut sme mali astru najdenu a v pohodicke fungujeme. takze to bolo tou krabicou starou.....
Letko
18.05.11,07:50
Ja som vložil kartu Skylink a nefungovali mi programi. Zobral som prijímač do obchodu, tam mi nainštalovali nový firmware a už funguje :)
mafo2253
19.04.12,15:01
ahojte kolegovia,nechcel som zakladat novu tému : mam cs link kartu a HBO a HBO 2 a CINEMAX mi idu bez dabingu,je chyba u nich ?
dva krat som im pisal,ale neobtazovali sa s odpovedou,pritom na iny dotaz odpisali behom pol hodiny
jahoszmsk
19.04.12,15:14
nedá sa prepnúť jazyk (dabing) na DO? alebo preladiť konkrétne stanice podľa internetovej stránky CS?
Fero11
19.04.12,15:32
ahojte kolegovia,nechcel som zakladat novu tému : mam cs link kartu a HBO a HBO 2 a CINEMAX mi idu bez dabingu,je chyba u nich ?
dva krat som im pisal,ale neobtazovali sa s odpovedou,pritom na iny dotaz odpisali behom pol hodinyMam skylink, ale spominane kanaly su aj pre cslink aj pre skylink na tej istej frekvencii (teraz vlastne skylink = cslink (je to jedna spolocnost))
Vsetky kanaly, ktore si uviedol idu aj s cz zvukovou stopou, takze chyba je u teba (prehod si a-pids)
Obcas zvyknu nejaky film vysielat v povodnom zneni, ale vtedy su funkcne DVB titulky.
mafo2253
19.04.12,15:44
dakujem,uz to mam