Agostino
11.12.10,15:24
Mám zopár filmov v MKV formáte. Konkrétne film by som si chcel previesť priamo na USB kľuč, ale jednoducho sa to nedá. Sú to to totiž súbory s kapacitou nad 5GB, ktoré sa navyše nedajú vôbec porozdeľovať na menšie súbory.
Neexistuje na MKV formát nejaký program, z ktorým by sa dali tieto úpravy vykonať?
Nemám na myslí žiadne prekonvertovanie na iný formát. Film si totiž chcem pozrieť priamo z USB kľuča na LED televízore v MKV formáte.

Ďakujem
Fero11
11.12.10,15:05
A co chces robit ?
Bud ich musis postrihat na casti a pozret postupne, alebo si kup 8GB usb, nic ine sa neda, ak ich chce kukat v mkv.
Ak ma TV LAN, tak este z HDD by mozno isli
misoft
11.12.10,15:56
USB je naformátované asi na FAT32 a tam viac ako 4GB naraz neprenesieš (nepresunieš)- tá FAT32 to nepodporuje a nedovolí. Preformátuj USB na NTFS, potom tam dostaneš aj tých 5GB v kuse (samozrejme, že USB musí mať väčšiu kapacitu, ako najväčší súbor). Potom nemusíš nič prekonvertovať - bude to tak, ako si chcel.
Dnešné LED TV majú už USB vstup a v sebe "player", ktorý podporuje aj *.mkv, takže priamym pripojením USB kľúča na USB vstup TV prijímača sa potom dá sledovať.
Agostino
11.12.10,16:25
Díky, toto som potreboval vedieť.
misoft
11.12.10,16:28
;)
kergulaan
11.12.10,16:45
Poeor pozor na NTSF - nie som si isty ci TV precita tento format. Vacsina DVD prehravacov to nevie.
salvosko
11.12.10,17:08
Poeor pozor na NTSF - nie som si isty ci TV precita tento format. Vacsina DVD prehravacov to nevie.
Ani nie tak NTFS ako skor to MKV samotne mu moze robit problem. A este ak je v tom h264 tak neviem ... napriklad Sony 32NX500:
Prehrávač USB Video Player - ÁNO - (mpeg1/DivX/MPEG4)
misoft
11.12.10,23:53
Píše, že si to chce prezrieť priamo na TV z USB, teda má USB vstup a dnešné LCD TV sú schopné prehrať, skoro všetky formáty. Niektoré značky TV majú v sebe zabudované i Media centrá (niečo ako USB player).
S tými DVD playermi (rekordérami)- pokiaľ to nemá priamo (na čele) napísané, tak podporujú len tie najpoužívanejšie (DivX, XviD, mp3...), ale už nie pre vysoké rozlíšenie (*.mkv)
knoflikar
12.12.10,16:11
Ak by si niekedy predsalen potreboval strihat mkv tak pouzi MKVToolnix.
zacik23
13.12.10,08:24
ak chces prehrat film priamo cez TV tak doporucujem pozriet stranky vyrobcu/diskusne fora ake kodeky (ci uz audio alebo video) tvoja TV podporuje.

Napr. ziadna Samsung TV ti neprehra zvuk vo formate DTS (zvukovu stopu treba prekonvertovat na AC3)
tranzistor20
13.12.10,09:52
kup si media storage a ten pripoj cez HDMI k telke.... najjednoduchsie , a efektivne...a ani nie tak drahe.... potom jednoducho spusti z PC na sieti co len chces akej chces velkosti a akeho kolvek formatu a ficis......

http://www.kassotechnik.sk/produkt/ASUS--Media-Player-O!Play-HDP-R1-.-HDMI-kabel/
salvosko
13.12.10,11:32
kup si media storage a ten pripoj cez HDMI k telke.... najjednoduchsie , a efektivne...a ani nie tak drahe.... potom jednoducho spusti z PC na sieti co len chces akej chces velkosti a akeho kolvek formatu a ficis......

http://www.kassotechnik.sk/produkt/ASUS--Media-Player-O!Play-HDP-R1-.-HDMI-kabel/ (http://www.kassotechnik.sk/produkt/ASUS--Media-Player-O%21Play-HDP-R1-.-HDMI-kabel/)
Alebo WD TV Live HD.