janina artin
29.11.05,08:04
Ahojček
potrebovala by som poradiť dosť súrne ako je to s človekom zdravotne postihnutým čo sa týka pracovnej zmluvy, môže mať skúšobnú dobu?, zmluva môže byť na dobu určitú?
Ak nebude firma spokojná s jeho prácou, môže sa s ním ukončiť PP (napr. aj v skúšobnej dobe, ak ju môže mať)?
Prosím napíšte mi aj odvolávky na príslušné §§. (zákonník práce aj zákon o službách zamestnanosti som už pozerala)
Ďakujem
Jana
ajobs
29.11.05,11:43
Ahojček
potrebovala by som poradiť dosť súrne ako je to s človekom zdravotne postihnutým čo sa týka pracovnej zmluvy, môže mať skúšobnú dobu?, zmluva môže byť na dobu určitú?
Ak nebude firma spokojná s jeho prácou, môže sa s ním ukončiť PP (napr. aj v skúšobnej dobe, ak ju môže mať)?
Prosím napíšte mi aj odvolávky na príslušné §§. (zákonník práce aj zákon o službách zamestnanosti som už pozerala)
Ďakujem
Jana

Takýto zamestnanec môže mať pracovnú zmluvu na dobu určitú, aj skúšobnú dobu. Pri skončení PP v skúšobnej dobe nie sú žiadne obmedzenia, iba ak by mu chcel zamestnávateľ dať výpoveď - tá je platná iba po predchádzajúcom súhlase ÚP ( § 66 ZP ). Sú tam 2 výnimky - súhlas nie je potrebný, ak dosiahol vek potrebný na nárok na starobný dôchodok, a pri dôvodoch podľa § 63, ods.1, písm. a ) a e) ZP.
atramka
29.11.05,11:56
...ešte dodám, že si treba dať pozor a poslať na vstupnú prehliadku k lekárovi,
presne vymedziť činnosti, ktoré má vykonávať a či ich pre svoj zdravotný stav je spôsobilý vykonávať.
janina artin
30.11.05,05:20
Ďakujem veľmi pekne za Vaše rady.
Jana
Ale ešte predsa mi to nie je celkom jasné - ak má PZ na dobu určitú, treba aj vtedy nahlasovať ukončenie PP?
ajobs
30.11.05,14:35
Ďakujem veľmi pekne za Vaše rady.
Jana
Ale ešte predsa mi to nie je celkom jasné - ak má PZ na dobu určitú, treba aj vtedy nahlasovať ukončenie PP?

Nie, pracovný pomer skončí uplynutím doby, na ktorú je PZ uzatvorená.