yoyo74
11.12.10,19:46
Dobry den prajem,
predal som nehnutelnosti ca pred rokom, bola to novostavba domu s pozemkom. Dom bol skolaudovany, potrebne dokumenty boli kupujucim odovzdane.
Po roku uzivania nastali problemi s cerpadlom. Kupujuci ma bombarduje, ziada vsetky peniaze potrebne za opravu cerpadla, a velmi rychle vyriesenie problemu, be toho ze by spisal, co vlastne reklamuje, vsetko prebieha telefonicky a pomerne agresivne. V kupnej zmluve stoji ohladom odovzdania nehnutelnosti:
"Kupujúci vyhlasujú, že pred uzatvorením tejto Zmluvy sa oboznámili s faktickým, právnym a technickým stavom prevádzaných nehnuteľností, prevádzané nehnuteľnosti si prehliadli, poznajú ho z obhliadky, berú na vedomie súčasný stav a mieru opotrebenia prevádzaných nehnuteľností a prevádzané nehnuteľnosti v stave ako ležia a stoja, kupujú do bezpodielového spoluvlastníctva manželov"
T.j podla OZ (aj ked v nasej zmluve nestoji ze nehnutelnost sa prenechava podla par. 501), ak ich kupuju v stave ako stoja a lezia plati:
Ak sa vec prenechá ako stojí a leží, nezodpovedá scudziteľ za jej vady, ibaže vec nemá vlastnosť, o ktorej scudziteľ vyhlásil, že ju má, alebo ktorú si nadobúdateľ výslovne vymienil.
Maju kupujuci 2 roky tzv. zaruku a musim ja toto trpiet ? Odovzdavaci protokol sice nemam, ale ja predpokladam nejde o skrytu vadu, mali by si vsetky naklady platit oni. Co mam urobit ? Mam s nimi komunikovat len pisomne alebo vobec alebo ako sa mam k tomu postavit ? PRipadne aku formu raklamacie mam ziadat, musim ju vobec prijat, ak vsetko bolo doteraz v poriadaku a zarazu sa "nieco udialo" ?.
Kazdopadne nebranim sa spolupraci pri rieseni problemov, to vobec nie, ale chcem sa ubranit neustalemu telefonickemu bombardovaniu za pri kazdej chybycke, prilezitosti a podobne...



dakujem, jano
arizona
11.12.10,19:00
Posli ho do certa,nema narok...(sorry, za vyraz)

Ty nie si obchod,aby si mu daval dvojrocnu zaruku.

Ved cerpadlo rok pouzival,ty uz v dome nie si, tak ako mas vediet,co sa s nim stalo?
yoyo74
11.12.10,19:18
dakujem arizona, a pri predaji ma urcite po urcitom case pravo kupujuci nieco reklamovat, ale co musi urobit, v akej forme reklamovat, moze po roku mne reklamovat cerpadlo a jeho spalenie ? ja mam predsa kolaudacne rozhodnutie co sa tyka elektrickeho rozvodu, ma tu s tymto niekto skusenisti, je to velmi neprijemne.... rad pomozem ale co je vela to je moc