centaire
12.12.10,07:23
Potrebujem si overiť jednu informáciu: práca na dohodu o pracovnej činnosti - max. počet odpracovaných hodín 10, dohodnutá mesačná odmena 200,- EUR. Ak dohodár ale nepracuje cely mesiac, napr. od 12. dňa v mesiaci, tak sa mu táto odmena upraví podľa počtu odpracovných hodín? Alebo môže odpracovať celý počet hodín za daný mesiac (že bude pracovať viac ako 10 hodín týždenne, aby splnil celomesačnú normu)???
Ďakujem za odpovede.
Danielle369
12.12.10,06:52
na DoPČ môže odpracovať max. 10 hodín týždenne, ale nikde nie je uvedené koľko minimálne, čiže ak nebudete mať preňho prácu môže mať v mesiaci aj nulu.
centaire
12.12.10,07:00
ale ja som to myslela tak, že v dohode je uvedena mesačná odmena 200,- ale táto dohoda sa neuzatvorila k 1. dňu v mesiaci (čiže neodpracuje celý mesiac), ale napr. až od 12. dňa v mesiaci.
Xanti
12.12.10,07:20
Tak mu výplatu vyrátaš ako pomernú časť mesiaca. Tiež mám takého pracovníka na DoPČ a nemala som od začiatku mesiaca ale od druhého dňa a mzdový soft vyrátal tú mzdu nižšiu. Lebo neodpracoval celý mesiac.
Presne ako zamestnanec, kt. je odmeňovaný mesačnou mzdou a nie hodinovou.
kira
27.01.11,15:00
Dohodár má stanovenú mesačnú odmenu a max. 10 hod.týždenne. Dohoda je že príde 2x do týždňa. Stalo sa že neprišiel a ani sa neozval aj 3x do mesiaca.Kedže si to nijako nenadpracoval, krátim mu pomerne odmenu na odpracované hodiny?
Tweety
27.01.11,15:06
Dohodár má stanovenú mesačnú odmenu a max. 10 hod.týždenne. Dohoda je že príde 2x do týždňa. Stalo sa že neprišiel a ani sa neozval aj 3x do mesiaca.Kedže si to nijako nenadpracoval, krátim mu pomerne odmenu na odpracované hodiny?
ÁNo, ak neodpracoval, úmerne krátiš.