Maja2
17.08.04,08:02
Zaujímalo by ma, či porušujem nový zákon o DPH, keď napríklad plyn zúčtujem na konci roka a až vtedy si uplatním odpočet DPH. Doteraz som tak bola zvyknutá, keďže nárok na odpočet DPH bol zaúčtovaním. Ak porušujem zákon, prosím uveďte, podľa ktorého §. Ďakujem.
rosemary
17.08.04,11:47
Maja a prečo to takto robíš? Tebe nezáleží na tom, aby sa ti peniaze rýchlejšie vrátili, či už nadmerným odpočtom, alebo ponížením daňovej povinnosti. Odpočítanie dane rieši § 49, o tom kedy na odpočet riešili niektoré príspevky porady dosť odborne a kompetentne, skús pohľadať. Prajem pekný deň
Maja2
17.08.04,12:01
Skúsim, ďakujem. Ten plyn som tam dala len ako príklad. Môže ísť tiež o prípad, že zamestnanec si prinesie na vyúčtovanie v auguste bločky z júna. Myslím, že postup bude obdobný. Mne išlo skôr o to, že keď mu ich vyplatím z pokladne v auguste, či si si ich uplatňujem v auguste. Ale nič, idem hľadať.
juko
17.08.04,15:34
DPH z bločkov od zamestnancov by si si mohla započítať v mesiaci, kedy si ich prijala do účtovníctva, aj keď zdaniteľné plnenie bolo v minulých mesiacoch. Tak o tom aspoň hovorí usmernenie o DPH