Vydierac
12.12.10,11:36
Dobrý deň. Mám taký problém. Večer v utorok som mala bolesť kolena, nie niečo zvlášne, mávam to častejšie..no ráno na druhý deň moje koleno opuchlo, bolelo to, bolo to vodové..Hneď som začala s mastičkami, voltaren a podobné veci odporúčené v lekárni..Bolesť kolena ustúpila, odpuchlo to, ale nie úplne..stále si to pravidelne natieram, no i tak tam mám tvrdú hrču ako kosť. Bolí to, nie 24 hodín denne, ale bolí. Objednaná som k lekárovi na tento týždeň, tak som zvedavá čo mi povie..Bola som tam minulý rok v lete na to, že ma neskutočne bolia kolená a jediné čo mi povedal bolo to, že rastiem, mám napätie v kolenách a obnormálne ohybné kĺby. Predpísal mi mobilin prášok, ktorý som po 3 mesiacoch mala prestať uživať..Bolesť prestala a po pár týždňoch začala znova..ale to nie je možné, veď nebudem snáď doživotne len na tých práškoch!..

Ak máte niekto skúsenosti s týmto opuchom a "hrčou" prosím, ozvite sa.
Psycholog
12.12.10,12:05
a) Doporučuji návštěvu odborného lékaře na vyšetření.
b) Z přírodní léčby mohu doporučit koleno obkládat rozdrceným kořenem kostivalu smíchaným s dubovou kůrou. (lze nahradit i kostivalovou mastí). Nebo suchý obklad z vlasů kukuřičných + hluchavka + mateřídouška. Ohřátou směs z bylin zabalit do plátna a obkládat.
Z gemmoterapeutických prostředků pak (V1) smrkový lihový výluh a potírat mastí z kostivalu a kaštanu (M6).
Petr
alabut
12.12.10,14:09
Smrkovy lihovy vyluh sa uziva vnutorne? :-)
Psycholog
12.12.10,14:41
Smrkový výluh je určený na mazání z venku, ne zevnitř, ikdyž obsahuje 40% lihu. Ale 115 ml je za 4,- €. Trochu drahé pití, ale proti gustu, žádný dišputát. Petr
alabut
13.12.10,04:50
Z toho vyplyva, ze prve mazadlo cisti a otvara pory a druhe mazadlo dopravi ucinnu latku do tela.

Smrekovy destilat z jarnych vyhonkov som pred rokmi skusal, ozaj to nebolo k pitiu a navyse smrekove destilaty obsahuju vela metylalkoholu. Protijed na metylalkohol je alkohol. Po frtanovi smrekovice je najlepsie si rubnut dva frtany slivovice. :-)