david907
12.12.10,14:09
mam zakladnu dosku winfast k8m890-8237 a procesor AMD athlon 64 x2 4400+
bude mi tam fungovat graf.karta nvidia geforce 8500gt 500mb
miroslavala
12.12.10,15:53
Piťko, keď už ideš niekoho opravovať, uvedom si aj svoje chyby (s tým)... David, najlepšie je asi vyskúšať. Alebo počkať, či niekto iný poradí niečo lepšie.
mecky
12.12.10,16:07
pokial nevyskusas nebudes mat istotu, doska ma pcie 1.0a karta by mala mat pcie 2.0
teoreticky su tieto verzie kompatibilne, prakticky ale vyrobcovia nie vzdy do detailu dodrzia standardy, (u VIA by to nebol ojedinely pripad)
Chobot
13.12.10,08:58
mam zakladnu dosku winfast k8m890-8237 a procesor AMD athlon 64 x2 4400+
bude mi tam fungovat graf.karta nvidia geforce 8500gt 500mb

David, neviem, či si sám skladáš ten komp, alebo to máš hotovú zostavu kúpenú z druhej ruky, ale vždy zadáš nejakú čiastkovú otázku a k odpovediam, či dodatočným otázkam sa nevraciaš. Ako keby si ani nechcel od nás radu, len si overuješ, či je tvoj názor správny a keď nie, tak odpoveď ignoruješ.

Tá základná doska je dosť predpotopná, tipujem tak 4-5 rokov stará. Niekde inde si sa pýtal ohľadne hier, či ti ich iná grafická karta utiahne. Ak skladáš komp na hry, tak nedávaj tam najlacnejšie staré komponenty. Táto doska je zase len low endová, ako tá karta, na ktorú si sa pýtal v inej téme (a ani sa sa neunúval dať tam nejakú reakciu, či ti to pomohlo alebo nie).

Ale k tvojej otázke - na karte je PCIex16, karta má tiež soket PCIex16, takže teoreticky to fungovať bude. Ale zase si ma nepočúvol a siahaš po lacných, menej výkonných kartách. Táto 8500GT je možno o niečo výkonnejšia, ako tá ATI R4350, ale stále to nie je herná karta. Existuje viacero verzií kariet GF8500-viek, s rôznymi frekvenciami jadier a frekvenciami pamätí, ale šírka zbernica pamäte je len o niečo väčšia, ako u R4350 - a to 126 bit. Na hry je to stále málo, nehovoriac o výkone jadra. Karta sa ti bude prehrievať, hrať budeš na minimálnom rozlíšené s minimálnymi detailami. Pozri si tieto recenzie, ako hlboko sú parametre tých 8500-viek v porovnaní s konkurenčnými kartami:

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=695&num=4

Nechápem, prečo stále siahaš po takých lacných veciach, ak chceš výkonný komp? Máš nejako obmedzený rozpočet? Tak nám napíš, koľko máš k dispozícii a poradíme ti nejakú zostavu, ktorá bude v limite a uspokojí tvoje potreby. Ale nepýtaj sa zakaždým na nejakú inú grafickú kartu, ktorú nájdeš na inzerát. Tak daj nám viac info a komplexne, ak chceš odborne poradiť a nie zakaždým sa spýtať nejakú hovadinu, či ti bude fungovať grafická karta na základnej doske (ak majú rovnaký soket, jasné že by mali fungovať. Existujú len 2 sokety pre grafické karty - AGP a PCIex16, pričom AGP je zastaralé - všetko ostatné by malo byť kompatibilné).

A procesor už vôbec nemá nič spoločné s kompatibilitou s grafickou kartou. Aké hlboké znalosti z výpočtovej techniky máš?
david907
13.12.10,11:47
hry ako far cry2 crisis by mala zvládat
Chobot
13.12.10,12:00
hry ako far cry2 crisis by mala zvládat


Tak fajn, ak PC kupuješ účelovo na 1 - 2 hry. A ak si budúci rok kúpiš inú hru, tak sa znovu spýtaj, či ti to zvládne tvoj komp. A ak ti bude ten Far Cry2 sekať, tak sa nepýtaj prečo to seká....
Flinstone
13.12.10,12:56
obávam sa, že ani tú hru čo má, nekúpil...
1a4ter
13.12.10,16:03
Ak ma ta tvoja doska PCI slot tak ti to bude fungovať.
Chobot
13.12.10,21:00
hry ako far cry2 crisis by mala zvládat

No nie som si istý...

Ak si pozrieš systémové požiadavky na FarCry2, tak s tou grafickou kartou (nVidia8500 GT) to bude, ako ťahať náves z kamiónu trabantom:

http://www.shacknews.com/onearticle.x/54104

Doporučená karta je nVidia8600 a vyššie. Minimálna je nVidia6800. KArty radu nViadia sú podobne značené, ako som písal v minulej téme. Prvé číslo je generácia karty, druhé označuje zaradenie do výkonnosti. čím vyššie číslo, tým výkonnejšia. 8500 je síce novšej generácie, ale výkonom zaostáva za 6800-kou.

A na tomto fóre niektorí píšu, že dokonca s kartou nVidia 8800 GTS to seká, doporučujú výkonnejšiu 8800 GTX:

http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/1521068375/m/9551014306