katura
12.12.10,15:30
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Zamestnancovi sme kúpili gastrolístky v hodnote 2,70 €. Akú sumu z 2,7 € mu má platiť zamestnávateľ a akú zamestnanec?
alusa783
12.12.10,14:37
niesom ista nakoľko som novačik ale 55% zamestnávatel 45% zamestnanec.. aspon ja to tak v robote robím

a ked je už tato téma da sa dako vyklučkovať z toho aby sa nemuseli kupovat stravné lístky? (okrem prípadu že mu zabezpečíme teplu stravu) dá sa to robit formou že mu dame tých 55% zo stravného lístka v peniazoch?
KEJKA
12.12.10,15:22
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Zamestnancovi sme kúpili gastrolístky v hodnote 2,70 €. Akú sumu z 2,7 € mu má platiť zamestnávateľ a akú zamestnanec?


niesom ista nakoľko som novačik ale 55% zamestnávatel 45% zamestnanec.. aspon ja to tak v robote robím
môže aj inak.............
a ked je už tato téma da sa dako vyklučkovať z toho aby sa nemuseli kupovat stravné lístky? (okrem prípadu že mu zabezpečíme teplu stravu) dá sa to robit formou že mu dame tých 55% zo stravného lístka v peniazoch?
Akú sumu z 2,7 € ?
zamestnávateľ min.55%, maximálne 1,98 EUR /pôvodne omylom som klepla 45%, pardon za preklep/
zamestnanec...........rozdiel 2,70-príspevok zamestnávateľa-SF, teda aj NULU.
=======================================
dá sa to robit formou že mu dame tých 55% zo stravného lístka v peniazoch?
môže, ale každý taký príspevok sa zdaňuje.
veronikasad
12.12.10,15:44
Minimálny príspevok zamestnávatela je 55 % zo sumy 2,70€/deň, max. suma uznaná vo výdavkoch zamestnávatela je 55 % zo sumy stravného pri prac.ceste 5-11 hod. = 55 % zo sumy 3,60€/deň
Stefan2005
12.12.10,15:49
... bude to asi len preklep
KEJKA
12.12.10,15:51
opravila som..............pardon
TatianaM
14.12.10,10:00
Dnes v rádiu som počula že minimálna hodnota gastrolíska stúpne na 2,85 eur. Má niekto už podrobnejšie informácie?
TatianaM
14.12.10,10:04
Hneď aj uvádzam zdroj tejto informácie

Pôvodný text stránky si môžete pozriet na uvedenej adrese.

http://www.pluska.sk/ekonomika/slovenska-ekonomika/najlacnejsi-gastrolistok-stupne-285-eura.html

Toto zvýšenie sa v reálnom živote dotkne okolo 220-tisíc ľudí. Práve tí dnes dostávajú od svojho zamestnávateľa lístky v hodnote od 2,70 do 2,80 eura. Po novom bude minimálna hodnota gastrolístka 2,85 eura. Zvýši sa však nielen hodnota lístka, ale aj suma, ktorú zaň zaplatíme. Podľa zákona totiž zamestnávateľ prispieva 55 percentami z hodnoty lístka a zamestnanec si platí zvyšných 45 percent. Tento pomer ostane zachovaný. Čiže ak dnes na gastrolístok v hodnote 2,70 doplácame 1,22 eura, po novom za gastrolístok v hodnote 2,85 eura doplatíme 1,28 eura.
Najdrahší bude za 3,80

Viac si priplatia tí, ktorým zamestnávateľ poskytne gastrolístky v najvyššej hodnote, tá stúpne z 3,60 eura na 3,80 eura. Ministerstvo práce, ktoré zmeny pripravuje, neuvažuje o možnostiach, ktoré v posledných mesiacoch zneistili mnohých Slovákov. Ani rušenie gastrolístkov, ani obmedzenie.
Fakty o gastrolístkochoch

* slúžia na nákup stravy a potravín
* alkohol, cigarety či drogériu za ne nekúpite
* z gastrolístka vám drobné nevydajú
* od januára bude ich hodnota 2,85 až 3,80 eura
* zamestnanec platí 45 percent z ich ceny
* nárok na gastrolístok máte, ak ste v daný deň robili aspoň 4 hodiny
tmhwk
14.12.10,12:28
Nie je to divne aby sa minimalna hodnota gastrolistkov zmenila hned od noveho roka, ked v polovici decembra este nie je jasne o kolko sa ich hodnota zmeni, a ci vobec?

Ak sa hodota zvysi, co budu robit zamestnavatelia s nakupenymi listkami v hodnote 2,70? Treba ich nakupovat preventivne kazdych 14 dni, keby sa nahodou zmenili za tu dobu zakony?
Chobot
14.12.10,12:54
Nie je to divne aby sa minimalna hodnota gastrolistkov zmenila hned od noveho roka, ked v polovici decembra este nie je jasne o kolko sa ich hodnota zmeni, a ci vobec?

Ak sa hodota zvysi, co budu robit zamestnavatelia s nakupenymi listkami v hodnote 2,70? Treba ich nakupovat preventivne kazdych 14 dni, keby sa nahodou zmenili za tu dobu zakony?

Nemaj boja. Spoločnosti, čo predávajú gastrolístky, v takom prípade zoberú späť nespotrebované lístky.
Stefan2005
14.12.10,13:10
... co budu robit zamestnavatelia s nakupenymi listkami v hodnote 2,70? ...

... vydajú 1 lístok mesačne navyše :)
tmhwk
15.12.10,13:14
Hej, oni bezplatne zoberu spat nespotrebovane listky a preplatia ich hodnotu, ale uz si pravdepodobne ponechaju proviziu za ich vydanie. A tiez navstevy stravenkovych firiem nie su najlepsim sposobom travenia casu. Nerozumiem preco zmena hodnoty listkov nemohla pockat do polovice buduceho roku a kazdy by sa na nu mohol pripravit, pripadne preco o zmene neinformovali pred par mesiacmi.


Nemaj boja. Spoločnosti, čo predávajú gastrolístky, v takom prípade zoberú späť nespotrebované lístky.
Chobot
15.12.10,13:20
Hej, oni bezplatne zoberu spat nespotrebovane listky a preplatia ich hodnotu, ale uz si pravdepodobne ponechaju proviziu za ich vydanie. A tiez navstevy stravenkovych firiem nie su najlepsim sposobom travenia casu. Nerozumiem preco zmena hodnoty listkov nemohla pockat do polovice buduceho roku a kazdy by sa na nu mohol pripravit.

Problém maj len tie firmy, ktoré poskytujú stravné lístky minimálnej hodnoty - teda len takej, ako minimálne predpisuje ZP. A bohužiaľ, min. hodnota lístka je priamo naviazaná na sadzbu stravného pre tuzemské cesty. A zmena sadzby stravného je účinná dňom jej zverejnenia (nedá sa jej účinnosť posunúť na neskoršie obdobie) a uplatňuje sa pre cesty uskutočnené od nasledujúceho mesiaca po zverejnení.

AK sa zmení niečo v legislatíve, treba sa tomu trochu prispôsobiť. Zase nemení sa to až tak často.
veronikasad
15.12.10,13:25
... vydajú 1 lístok mesačne navyše :)
no neviem, čo by na to povedal IP. Pred časom som bola na jednom mzdovom školení, kde lektorka tvrdila, že porušením ZP je aj prípad, ak zamestnávatel kombinuje dennú hodnotu príspevku dvomi stravnými lístkami.

Že je to postavené na hlavu - nekomentujem ...
Chobot
15.12.10,13:48
no neviem, čo by na to povedal IP. Pred časom som bola na jednom mzdovom školení, kde lektorka tvrdila, že porušením ZP je aj prípad, ak zamestnávatel kombinuje dennú hodnotu príspevku dvomi stravnými lístkami.

Že je to postavené na hlavu - nekomentujem ...

To vychádza z rôznej interpretácie znenia zákona. V ZP § 152 ods. 4 je napísané:
(4) Pri zabezpečovaní stravovania zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, sa cenou jedla rozumie hodnota stravovacej poukážky. Hodnota stravovacej poukážky musí predstavovať najmenej 75 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu.

Ak sa niekto drží doslova znenia ustanovenia, tak mu vychádza, že je možné použiť len jednu stravovaciu poukážku, ktorá má hodnotu tých 75%.

Ja si tiež myslím, že logicky by bolo možné rozdeliť hodnotu, ktorú má mať stravovacia poukážka, medzi 2 poukážky a bolo by to v poriadku, pretože zamestnanec dostane tú hodnotu tak či tak, či dostane jednu alebo 2 poukážky. Možno ide skôr o to, aby sa zamestnanec nestal obeťou špekulácie zamestnávateľa, ktorý by rozdelil hodnotu na 2 lístky a dával by len 1 lístok. Alebo iný prípad - ak má str. poukážka hodnotu 2,70, tak je jasné, že dostal zamestnanec poukázaním 1 poukážky 2,70. Ak by ale vo firme boli poukážky s hodnotou 1,40, kde je garantované, že zamestnanci dostávajú na deň 2 poukážky?

Ale to sú len naše dohady, pri tvorbe zákona na to možno vôbec nemysleli (teda na také rôzne alternatívy).
veronikasad
15.12.10,13:52
Tibor, veď som napísala že je to padnuté na hlavu. Žiadnu výtku z IP som zatial vo svojej praxi nevidela.
Chobot
15.12.10,13:58
Myslím, že také niečo by IP asi akceptoval.
Stefan2005
15.12.10,14:55
no neviem, čo by na to povedal IP. Pred časom som bola na jednom mzdovom školení, kde lektorka tvrdila, že porušením ZP je aj prípad, ak zamestnávatel kombinuje dennú hodnotu príspevku dvomi stravnými lístkami....

Veronika, onoho času sme to už rozoberali, JanaGT pripla odpoveď z DRSR:

" Dobrý deň, na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Spol. s r.o. môže poskytnúť svojim zamestnancom stravné lístky v skladbe 40+50 Sk na jeden pracovný deň." Odbor služieb pre verejnosť"

celé je tu: http://www.porada.sk/552664-post18.html

Takže ja to na rozdiel od lektorky chápem tak ako aj Tibor, i ako DRSR....
veronikasad
15.12.10,15:06
Veronika, onoho času sme to už rozoberali, JanaGT pripla odpoveď z DRSR:

" Dobrý deň, na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Spol. s r.o. môže poskytnúť svojim zamestnancom stravné lístky v skladbe 40+50 Sk na jeden pracovný deň." Odbor služieb pre verejnosť"

celé je tu: http://www.porada.sk/552664-post18.html

Takže ja to na rozdiel od lektorky chápem tak ako aj Tibor, i ako DRSR....
To je síce pravda čo píšeš, ale dodržiavanie Zákonníka práce nekontroluje DU, ale IP. S odkazom na citáciu od Tibora zrejme mala pravdu aj lektorka. Zdá sa, že kontrolori IP takéto rozhodnutie zamestnávatela tiež akceptujú.
kattka.c
29.12.10,09:45
Ahojte, dnes to uz vyslo v zbierke:

Sumy stravného pre časové pásma sú:
a) 3,80 eura pre časové pásmo 5 až 12 hodín,
b) 5,70 eura pre časové pásmo nad 12 hodín až 18 hodín,
c) 8,80 eura pre časové pásmo nad 18 hodín.
magno
04.01.11,16:54
Neviem sa rozhodnut aka je najvhodnejsia nominalna hodnota stravneho listku - nasa hlavna uctovnicka tvrdi,ze najidealnejsie su tie z najvyssou cize momentalne 3,80......................nechapem,ze preco :o
veronikasad
04.01.11,16:56
Neviem sa rozhodnut aka je najvhodnejsia nominalna hodnota stravneho listku - nasa hlavna uctovnicka tvrdi,ze najidealnejsie su tie z najvyssou cize momentalne 3,80......................nechapem,ze preco :o
pre zamestnanca alebo živnostníka ?
Stefan2005
04.01.11,16:57
Neviem sa rozhodnut aka je najvhodnejsia nominalna hodnota stravneho listku - nasa hlavna uctovnicka tvrdi,ze najidealnejsie su tie z najvyssou cize momentalne 3,80......................nechapem,ze preco :o

to závisí od toho, pre koho a za akých podmienok - z pohľadu zamestnanca určite, ak hodnotu celého lístku hradí zamestnávateľ :)
magno
04.01.11,17:01
pre zamestnanca alebo živnostníka ?

pre zamestnancov
veronikasad
04.01.11,17:05
pre zamestnancov
chceš vedieť prečo ? No ak si dobrý šéf, tak namiesto odmeny dáš zamestnancom stravné lístky v max. hodnote, ktorá je daňovým výdavkom firmy vo výške 55 %. Za nárokovanú sumu 2,85€/ si obed kúpia málokde.

Príspevok na stravovanie e je príjmom zamestnanca, z ktorého neplatí daň, ani odvody na zdr. a soc.poistenie.

Stačí takto ?
magno
04.01.11,17:16
....jasne,dakujem :)
Tweety
04.01.11,17:17
Neviem sa rozhodnut aka je najvhodnejsia nominalna hodnota stravneho listku - nasa hlavna uctovnicka tvrdi,ze najidealnejsie su tie z najvyssou cize momentalne 3,80......................nechapem,ze preco :o
1. Obedy sa pohybujú okolo takej sumy
2. Nákladom, daňovo uznaným bude maximum, t,j, 2,09 €, prispeješ zo SF( povinne), a zbytok doplatí zamestnanec.
Chobot
04.01.11,22:03
Neviem sa rozhodnut aka je najvhodnejsia nominalna hodnota stravneho listku - nasa hlavna uctovnicka tvrdi,ze najidealnejsie su tie z najvyssou cize momentalne 3,80......................nechapem,ze preco :o

Nie som toho názoru. Podľa mňa najideálnejšia je minimálna hodnota str. lístka, t.j. 2,85 EUR. Teda najideálnejšia by bola niečo tesne nad 2,09, resp. 2,09 plus príspevok zo soc. fondu. Ide o to, aby zamestnanec musel čo najmenej doplatiť zo svojho. Keďže minimálna hodnota je 2,85, tak toto je optimálna, lebo zamestnávateľ dá 2,09 plus napr. zo SF 0,21 a zamestnanec doplatí len 0,55 EUR. Načo mu je lístok v hodnote 3,80, keď na neho musí doplatiť napr. 1,50 EUR. Potom si pôjde kúpiť niečo za 3,10 a lístok nemôže použiť, lebo mu z neho nevydajú a aj tak musí zaplatiť v hotovosti. Keby mal lístok v hodnote 2,85, tak len doplatí 0,25 EUR. Je zbytočné viazať vlastné peniaze do lístka, použiteľnosť lístka je viac obmedzená, než hotovosti.

Preto si myslím, že nie je pravdou, že čím vyššia hodnota lístka, tým lepšie.
tina.mm
10.01.11,06:58
Zamestnávateľ chce poskytovať zamestnancom stravné lístky v hodnote 3,00 EUR. 0,30 EUR preplatí zo sociálneho fondu. Akú minimálnu sumu z hodnoty str.lístka musí zaplatiť zamestnávateľ?
Ďakujem.
Tweety
10.01.11,07:00
Zamestnávateľ chce poskytovať zamestnancom stravné lístky v hodnote 3,00 EUR. 0,30 EUR preplatí zo sociálneho fondu. Akú minimálnu sumu z hodnoty str.lístka musí zaplatiť zamestnávateľ?
Ďakujem.
55% z hodnoty 3 €=hodnota poukážky.
veronikasad
10.01.11,07:21
Zamestnávateľ chce poskytovať zamestnancom stravné lístky v hodnote 3,00 EUR. 0,30 EUR preplatí zo sociálneho fondu. Akú minimálnu sumu z hodnoty str.lístka musí zaplatiť zamestnávateľ?
Ďakujem.
55 % z min. hodnoty SL = 55 % z 2,85€ - ak ide o stravovacie poukážky.
KEJKA
10.01.11,17:30
Zamestnávateľ chce poskytovať zamestnancom stravné lístky v hodnote 3,00 EUR. 0,30 EUR preplatí zo sociálneho fondu. Akú minimálnu sumu z hodnoty str.lístka musí zaplatiť zamestnávateľ?
Ďakujem.
minimálne musí 55% z 3 EUR, ale pozastavujem sa nad tým, že ak chce "míňať" SF, prečo nedá maximum 2,09 EUR.
džana
10.01.11,19:42
dobrý deň, potrebujem poradiť - zamestnávateľ nemal koncom roka peniaze na dokúpenie SL za november a december, a chce ich teraz zamestnancom dodatočne kúpiť a dať , dá sa to vôbec ? ako to dám do N 2010 /ide o s.r.o./, ďakujem
akynka
10.01.11,19:57
Dobre teda... som pozadu :-)

Chcem sa opýtať. ak dávam stravné lístky na mesiac dozadu, t.z. ze v januari budem davat decembrove pri vyplate.. mozem pouzit este stare listky 2,70? alebo musim uz 2,85? mne sa to nezda aby to platilo dozadu.. tak sa chcem len uistit. ďakujem
KEJKA
10.01.11,20:00
SL, ktoré vysporiadaš vo výplate za december, tak tie môžu mať 2,70.
džana
11.01.11,13:16
ale môžem SL, ktoré dodatočne kupim v januári 2011 na nov., dec. 2010 dať do nákladov 2010 ? zamestnancom sa za nov. a dec. z výplaty stiahli.
Tweety
11.01.11,13:20
ale môžem SL, ktoré dodatočne kupim v januári 2011 na nov., dec. 2010 dať do nákladov 2010 ? zamestnancom sa za nov. a dec. z výplaty stiahli.
AKo sa mohlo stiahnúť za SL, ak ho zamestnanec nedostal? Vysvetli.
džana
11.01.11,16:36
AKo sa mohlo stiahnúť za SL, ak ho zamestnanec nedostal? Vysvetli.
no to neviem, automaticky im to stiahli a teraz sa ma pýtajú čo s tým a ako to dať do nákladov r.2010, ked to dokupia teraz a dodatočne im ich odovzdajú :-(
Tweety
11.01.11,16:37
no to neviem, automaticky im to stiahli a teraz sa ma pýtajú čo s tým a ako to dať do nákladov r.2010, ked to dokupia teraz a dodatočne im ich odovzdajú :-(
Zamestnáv. tým porušil ZP. Radím náklady, čerpanie SF zaúčtovať do min. roka.
Stefan2005
11.01.11,17:15
... a v budúcnosti vydávať SL zamestnancom predtým, ako im ich strhnete z výplaty !
andzeliiina
11.01.11,19:09
Dobrý večer,
mohli by ste mi poradiť? Ak už ste robili mzdy za 12/2010, akým spôsobom ste rátali stravné lístky? Jedná sa mi o to, či ste zamestnancom strhli stravné lístky, ktoré platili do 31.12.2010, čiže v sume 1,22€ ( z hodnoty stravného lístka vo výške 2,70€), alebo už ste strhávali stravné lístky v hodnote 1,28€ ( z hodnoty stravného lístka vo výške 2,85€). Pýtam sa z toho dôvodu, že keď som dnes kupovala stravné lístky pre zamestnancov, už nepredávali vo výške 2,70€, ale vo výške 2,85€. Tým pádom som nútená poskytnúť zamestnancom stravné lístky za 12/2010 vo výške 2,85€. Je to správne, ak už nie sú v predaji stravné lístky za starú hodnotu? Ďakujem.
džana
11.01.11,19:48
Zamestnáv. tým porušil ZP. Radím náklady, čerpanie SF zaúčtovať do min. roka.
ďakujem, vytvorím teda v r. 2010 rezervu ? a v januári dokúpené zúčtujem ? mne je jasné, že spravili blbosť, ja som tu len na dodatočné riešenie "somarín" ktoré niekto iný porobil :-(((
džana
11.01.11,19:51
... a v budúcnosti vydávať SL zamestnancom predtým, ako im ich strhnete z výplaty !
mne to je jasné, ja riešim len chyby iných
andzeliiina
11.01.11,21:39
Prosím Vás, ešte jedna otázočka: ako zaúčtovať sociálny fond v JÚ? Neotváram kvôli tomu bankový účet, takže sa to bude týkať účtovania hotovosti. Výpočet mi ráta program, ide mi len o priradenie finančných prostriedkov. Ďakujem.
sonka1
12.01.11,11:02
Zamestnávateľ sa rozhodol, že 45%, ktoré má strhnúť zamestnancovi z výplaty, zaplatí zo SF.... ako sa účtuje?
zamestnanec má napríklad mať zrazené zo mzdy 24,30 eur, takže mu ich nezrazím, ale nahram ak nepenažný príjem zo SF aby sa mu zdanili?
ďakujem
Stefan2005
12.01.11,11:23
Zamestnávateľ sa rozhodol, že 45%, ktoré má strhnúť zamestnancovi z výplaty, zaplatí zo SF.... ako sa účtuje?
zamestnanec má napríklad mať zrazené zo mzdy 24,30 eur, takže mu ich nezrazím, ale nahram ak nepenažný príjem zo SF aby sa mu zdanili?
ďakujem

a prečo ? Nikde nie je napísané, koľko môže byť príspevok zo SF - či 0,01 cent, alebo 24,30 EUR....
veronikasad
12.01.11,11:29
Zamestnávateľ sa rozhodol, že 45%, ktoré má strhnúť zamestnancovi z výplaty, zaplatí zo SF.... ako sa účtuje?
zamestnanec má napríklad mať zrazené zo mzdy 24,30 eur, takže mu ich nezrazím, ale nahram ak nepenažný príjem zo SF aby sa mu zdanili?
ďakujem
príspevok zo SF na stravovanie nie je predmetom dane - nezdaňuješ ho ako nepeňažný príjem.
sonka1
12.01.11,11:37
príspevok zo SF na stravovanie nie je predmetom dane - nezdaňuješ ho ako nepeňažný príjem.

Aha, takže ani nezrazím, ani nikde nenahrám, iba sa zaúčtuje čerpanie sociálneho fondu....
ďakujem
pepoxx
14.01.11,13:29
Potrebujem poradiť, sme rodinná firma, s.r.o., manželia sme spoločníkmi a konateľmi. Od 1.2.2011 budeme aj zamestnancami vo vlastnej firme. Iných zamestnancov firma nemá. Je nejaká možnosť sa vyhnúť povinnosti zabezpečiť stravovanie alebo stravné lístky?
Ďakujem!
veronikasad
14.01.11,13:31
Potrebujem poradiť, sme rodinná firma, s.r.o., manželia sme spoločníkmi a konateľmi. Od 1.2.2011 budeme aj zamestnancami vo vlastnej firme. Iných zamestnancov firma nemá. Je nejaká možnosť sa vyhnúť povinnosti zabezpečiť stravovanie alebo stravné lístky?
Ďakujem!
Kde nie je žalobcu, nie je ani sudcu. Je malá pravdepodobnosť, že to bude Inšpekcia práce kontrolovať.

Ak chceš mať úplnú istotu, uzatvor zmluvu o odbere stravy s nejakým stravovacím zariadením. Povinnosť zamestnávatela bude splnená, zamestnanec na obedy chodiť nemusí.
Tweety
14.01.11,13:33
Kd nie je žalobcu, nie je ani sudcu. Je malá pravdepodobnosť, že to bude Inšpekcia práce kontrolovať.

Ak chceš mať úplnú istotu, uzatvor zmluvu o odbere stravy s nejakým stravovacím zariadením. Povinnosť zamestnávatela bude splnená, zamestnanec na obedy chodiť nemusí.
To, že uzatvorí na stravovanie zmluvu, ešte neznamená, že ho aj zabezpečil. Takže to bude jednoznačné porušenie ZP, obíde to len vprípade, že zamestn. budú mať PČ najviac za zmenu 4hod.
veronikasad
14.01.11,13:35
To, že uzatvorí na stravovanie zmluvu, ešte neznamená, že ho aj zabezpečil. Takže to bude jednoznačné porušenie ZP, obíde to len vprípade, že zamestn. budú mať PČ najviac za zmenu 4hod.
Nesúhlasím, povinnosť zamestnávatela je splnená. Nikto ma nemôže nútiť chodiť na obedy, keď o ne nemám záujem.

PS : stravovacím zariadením som nemyslela predajcu stravovacích poukážok.
pepoxx
16.01.11,09:15
Ďakujem!
KEJKA
16.01.11,09:31
Nesúhlasím, povinnosť zamestnávatela je splnená. Nikto ma nemôže nútiť chodiť na obedy, keď o ne nemám záujem.

PS : stravovacím zariadením som nemyslela predajcu stravovacích poukážok.
ešte by som pri podpise zmluvy kúpila minimálny možný počet SL, aby bola nielen splnená povinnosť ale aj preukazne SL boli k dispozícii.
SL na 213. Zam-ci tako môžu kúpiť lístky, len pre nezáujem sa neminú.
/aj ked nechápem, prečo by sa táto formy stravovania mala obchádzať - sú to uznateľné náklady cca 20*2*2,09 EUR na mesiac. Otázka čerpania SF?