Jana Motyčková
29.11.05,09:10
Malá firma (doterajší obrat cca 2 milióny, temer žiadny investičný majetok)chce nakúpiť technológiu za cca milión korún. Aké sú možnosti podpory zo strany štátu - nenávratné príspevky, pôžičky alebo poskytnutie záruky na pôžičku. Kde by sa dali nájsť k tomuto informácie. Technológia je potrebná pre výrobu nového výrobku (hi-tech), ktorý je teraz vo fáze prototypu, s odbytom v zahraničí.
ajobs
30.11.05,18:19
Malá firma (doterajší obrat cca 2 milióny, temer žiadny investičný majetok)chce nakúpiť technológiu za cca milión korún. Aké sú možnosti podpory zo strany štátu - nenávratné príspevky, pôžičky alebo poskytnutie záruky na pôžičku. Kde by sa dali nájsť k tomuto informácie. Technológia je potrebná pre výrobu nového výrobku (hi-tech), ktorý je teraz vo fáze prototypu, s odbytom v zahraničí.

Janka, čakám kto napíše niečo k tomuto tvojmu príspevku, ja by som tiež potreboval investičnú podporu ( za niekoľko mil. SK ), pokúšam sa hľadať takpovediac strategického investora, ale zatiaľ nič. A na podporu vzniku pracovného miesta ti dá ÚP podporu 58.000 Sk, miesto musíš mať min. 2 roky:rolleyes:
Jana Motyčková
30.11.05,18:34
Aj ja čakám. Aj keď sme zistili, že tá technológia za 1 mil. nám nestačí, potrebujeme za 4 milióny, čo už je zase iné sústo (aj s pôžičkou) a asi sa ten nákup o nejký ten rôčik posunie.
ALDA
30.11.05,22:46
Aj ja čakám. Aj keď sme zistili, že tá technológia za 1 mil. nám nestačí, potrebujeme za 4 milióny, čo už je zase iné sústo (aj s pôžičkou) a asi sa ten nákup o nejký ten rôčik posunie.


Tento rok som vypracovávala podklady aj na úvery, aj fondy EU niekoľko.
Je to práca za trest! A to nehovorím o firmách, ktoré majú mil. majetok.
Aj podklady na úver na zakúp. technológie pred dvomi rokmi. Treba spätne 3 roky DP a dopredu aj na 10-rokov predpoklad prínosu pre firmu a samozrejme možnosť splátok a úrokov. Mala som aj dve zvýšenia úveru. Neviem ako by ste to vyriešili bez majetku. Ručiš 1,5 násobkom hodnoty úveru /ako v ktorej inštitúcii/ a ešte aj technológiou. Už existujú aj leasinky na technológiu, to by snáď bolo aktuálne. V tomto období sa banky začínajú predbiehať v poskytovaní služieb a aj úverov, takže treba skúsiť. Ešte dodávam, že vypracuješ podklady a banky si za to zaúčtujú peknú paletu SK akože za spracovanie!
Držím palce a pevné nervy.
Jana Motyčková
01.12.05,06:33
Dík Heli, aj my sme rozmýšlali, že lízing bude najpriechodnejší. Ale existuje ešte Záručná banka? Má s tým niekto skúsenosti?
mironaj
02.12.05,14:31
Môže začínajúca sro dostať od ÚP financie (koľko asi na 1 pracovné miesto) za utvorenie 3 pracovných miest v Bratislave? Podotýkam, že na pracovné miesta by nastúpili zaregistrovaní nezamestnaní. Jeden je nezamestnaný držitel ŽL, ďalší nezamestnaný bude pôsobiť ako odborný zastupca a súčasne zamestnanec sro.
ajobs
02.12.05,21:50
Môže začínajúca sro dostať od ÚP financie (koľko asi na 1 pracovné miesto) za utvorenie 3 pracovných miest v Bratislave? Podotýkam, že na pracovné miesta by nastúpili zaregistrovaní nezamestnaní. Jeden je nezamestnaný držitel ŽL, ďalší nezamestnaný bude pôsobiť ako odborný zastupca a súčasne zamestnanec sro.

Bola výzva novej ministerky Radičovej na podporu vzniku nových pracovných miest pre mikrofirmy ( do 5 zamestnancov ), ktorá sa ovšem týkala vytvorenia pracovných miest iba v niektorých krajoch ( v BA kraji nie ), bolo to max. na 5 pracovných miest po 58.212 Sk, s tým, že projekt bolo potrebné podať do dnes 2.12.2005 do 14:00 hod. Netýkalo sa to živnostníkov, ktorí môžu dostať iný typ podpory,ale mám taký dojem, že v BA kraji nie (len pre znevýhodnených uchádzačov). Tu je link http://podnikanie.php5.sk/prispevky.html
slimak
02.12.05,23:01
Skúste Slovenskú zaručnú a rozvojovú banku.
mironaj
03.12.05,04:10
Môžem na vytvorenie novej sro namiesto zloženia 200 000sk, založiť auto v zostatkovej hodnote 250 000sk. Auto budem pochopiteľne na podnikateľské učely použivať takmer denne. Podotýkam, že auto mám na lízing, ktorý mi končí 30.juna 2006. Vopred ďakujem.
ajobs
03.12.05,10:53
Môžem na vytvorenie novej sro namiesto zloženia 200 000sk, založiť auto v zostatkovej hodnote 250 000sk. Auto budem pochopiteľne na podnikateľské učely použivať takmer denne. Podotýkam, že auto mám na lízing, ktorý mi končí 30.juna 2006. Vopred ďakujem.

Prečo to chceš riešiť tak komplikovane ? Naviac leasingované auto nie je tvoj majetok, a preto nemôžeš založiť niečo, čo nie je tvoje. :cool:
Jana Motyčková
03.12.05,11:45
Len doplním Tóna - 200000 môžeš vložiť aj do pokladne.;)
mironaj
03.12.05,12:17
Ďakujem a prepáč za hlúpu otázku. Začínam podnikať, som nový, nepoznám skoro nič okrem podnikateľského plánu. Žiaľ, dávam aj hlúpe otázky. Čo už, učím sa. Ešte raz ďakujem.
ajobs
03.12.05,16:05
Ďakujem a prepáč za hlúpu otázku. Začínam podnikať, som nový, nepoznám skoro nič okrem podnikateľského plánu. Žiaľ, dávam aj hlúpe otázky. Čo už, učím sa. Ešte raz ďakujem.

Nevadí, keď budeš potrebovať, len sa pýtaj :) :cool:
mironaj
05.12.05,11:42
Pre ajobs... Prosím pozrí sa na tému S.R.O. vs živnosť (nechtiac som tam napísal namiesto témy Podpora podnikania) na poslednú stránku, kde uvádzam 4 otázky súvisiace so začínajúcou SRO... imaním, spoločenskou zmluvou, budúcimi podielmi a s mojimi spoločníkmi. Možno budeš vedieť poradiť :-)... Ďakujem
domapetrku
02.01.06,19:14
Podpora statu je v kompetenci trech ministerstev - MH SR, MF SR a MPSVaR. Doporucuji seznamit se s jejich strankami, ale soucasne metodika je nefunkcni a silne znevyhodnuje domaci podnikatelskou sferu. Bohuzel... na Slovenku je mnoho dobrych napadu, ale mnoho jich unika do zahranici, kde dostanou zahranicni etiketu a vraceji se sem, kde na ne "nadfirma" zada domaci investicni stimuly. Ale domaci silne podkapitalizovana sfera ma zatim relativne smulu... Bohuzel, ale snad se to rychle zmeni...
adam
02.01.06,19:28
Podpora statu je v kompetenci trech ministerstev - MH SR, MF SR a MPSVaR. Doporucuji seznamit se s jejich strankami, ale soucasne metodika je nefunkcni a silne znevyhodnuje domaci podnikatelskou sferu. Bohuzel... na Slovenku je mnoho dobrych napadu, ale mnoho jich unika do zahranici, kde dostanou zahranicni etiketu a vraceji se sem, kde na ne "nadfirma" zada domaci investicni stimuly. Ale domaci silne podkapitalizovana sfera ma zatim relativne smulu... Bohuzel, ale snad se to rychle zmeni...
Nesúhlasím len s jedným, že sa to rýchle zmení.........:mad:
domapetrku
03.01.06,08:52
doporucuji www.economy.gov.sk a podivat se, zda nespadate pod metodiku schvalenou vladou 26.10.2005. Ale pozor - projekty typu B nejsou funkcni - neni definovane, co je moderni technologie. Hezky den
domapetrku
03.01.06,08:54
SZRB existuje. Ale je vhodne spolupracovat s ni formou zaruky na uver poskytnute komercni bankou.
domapetrku
03.01.06,19:06
Malá firma (doterajší obrat cca 2 milióny, temer žiadny investičný majetok)chce nakúpiť technológiu za cca milión korún. Aké sú možnosti podpory zo strany štátu - nenávratné príspevky, pôžičky alebo poskytnutie záruky na pôžičku. Kde by sa dali nájsť k tomuto informácie. Technológia je potrebná pre výrobu nového výrobku (hi-tech), ktorý je teraz vo fáze prototypu, s odbytom v zahraničí.
Jde o hodne veci, ktere je treba konkretizovat. Poslete blizsi infamace. Hlavne o odvetvi prumyslu a pod... Hezky den.
domapetrku
05.01.06,11:01
Metodika je trosku pomenena. Myslim, ze by bylo dobre se ohlasit na UP se zadosti znova... Hezky den.
domapetrku
07.01.06,08:44
Jestli mate kontakty do zahranici a pripravujete export, doptejte se na SZRB na moznost financovani z prostredku Nordicke banky ve Svedsku, na to dava SZRB primou zaruku. Hezky den...