mniXo
12.12.10,16:46
Dobrý deň,

potreboval by som poradiť ohľadom dedičstva cenných papierov. Otec mal vedený účet v CDCP a aj ja tam mám účet. Takže ide len o prevod CP. Na stránke CDCP som našiel, že v prípade dedičstva, môže dedič podať príkaz na prechod cenných papierov z účtu poručiteľa na svoj účet. Potrebné je k tomu vypísať formulár F15a - Príkaz na registráciu zaknihovaného cenného papiera a priložiť originál alebo úradne overenú kópiu dedičského rozhodnutia. Neviem však čo niektoré položky vo formulári znamenajú. Vedeli by ste mi poradiť? Ide o tieto položky:

5. Registračné číslo typ A - pôvodného majiteľa držiteľského účtu
9. Registračné číslo obchodníka s CP - nadobúdateľa
10. Ident. číslo obch. s CP - nadobúdateľa
12. Registračné číslo typ A - nadobúdateľa držiteľského účtu

Identifikácia PPN
Identifikácia osoby, kde je zriadený účet majiteľa prevodcu
Identifikácia osoby, kde je zriadený účet majiteľa nadobúdateľa v prípade držiteľského účtu CDCP

Vopred vďaka.
mniXo
13.12.10,06:31
Nikto nič? :confused:
Chobot
13.12.10,11:04
Dobrý deň,

potreboval by som poradiť ohľadom dedičstva cenných papierov. Otec mal vedený účet v CDCP a aj ja tam mám účet. Takže ide len o prevod CP. Na stránke CDCP som našiel, že v prípade dedičstva, môže dedič podať príkaz na prechod cenných papierov z účtu poručiteľa na svoj účet. Potrebné je k tomu vypísať formulár F15a - Príkaz na registráciu zaknihovaného cenného papiera a priložiť originál alebo úradne overenú kópiu dedičského rozhodnutia. Neviem však čo niektoré položky vo formulári znamenajú. Vedeli by ste mi poradiť? Ide o tieto položky:

5. Registračné číslo typ A - pôvodného majiteľa držiteľského účtu
9. Registračné číslo obchodníka s CP - nadobúdateľa
10. Ident. číslo obch. s CP - nadobúdateľa
12. Registračné číslo typ A - nadobúdateľa držiteľského účtu

Identifikácia PPN
Identifikácia osoby, kde je zriadený účet majiteľa prevodcu
Identifikácia osoby, kde je zriadený účet majiteľa nadobúdateľa v prípade držiteľského účtu CDCP

Vopred vďaka.

A nebolo by lepšie a rýchlejšie zavolať priamo na CDCP?

Alebo zájsť za obchodníkom s CP (napr. niektorá banka) a tam sa popýtať. Myslím, že žiadosť sa dá podať aj u obchodníka. Ale začni s CDCP, určite ti poradia presne.
mniXo
13.12.10,15:15
No na CDCP ma uspesne ignoruju. :)
kovan1
02.02.12,13:49
Registračné číslo typu A: nechať prázdne
9. Registračné číslo obchodníka s CP - nadobúdateľa: 5000602
10. Ident. číslo obch. s CP - nadobúdateľa: 0031338976
Identifikácia PPN: nechať prázdne
Identifikácia osoby, kde je zriadený účet majiteľa prevodcu: Centrálny depozitár cených papierov SR, a.s, ul. 29 Augusta 1/A, Bratislava, 81480
Identifikácia osoby, kde je zriadený účet majiteľa nadobúdateľa v prípade držiteľského účtu CDCP:*
Centrálny depozitár cených papierov SR, a.s, ul. 29 Augusta 1/A, Bratislava, 81480