JANESCOMAGANES
12.12.10,18:47
Zdravim Vas.
Uzavrel som zivotnu poistku v roku 2007.
Chcem sa spytat ako postupovat, ked chcem tuto poistku zrusit.
Ziadna splatka este nebola uhradena.
Dakujem
buchač
12.12.10,18:02
Zdravim Vas.
Uzavrel som zivotnu poistku v roku 2007.
Chcem sa spytat ako postupovat, ked chcem tuto poistku zrusit.
Ziadna splatka este nebola uhradena.
Dakujem
Toto ale vážne nemyslíš .....či ....????

Nechceš mi hádam tvrdiť , že cca 3 /TRI / roky neplatíš poistku ...túto chceš zrušiť...a tobôž , bol si dokonca hádam aj poistený ...:rolleyes:
Veriť sa mi to teda nechce , tieto skutočnosti ...veru nie ...:confused:
Chobot
13.12.10,08:31
Zdravim Vas.
Uzavrel som zivotnu poistku v roku 2007.
Chcem sa spytat ako postupovat, ked chcem tuto poistku zrusit.
Ziadna splatka este nebola uhradena.
Dakujem

A poisťovňa od teba nevymáhala žiadne poistné?

Čo máš v ruke? Máš vyplnený formulár Návrh na poistenie? Alebo ti poslala poisťovňa aj Poistku (tlačené potvrdenie o uzatvorení poistenia, kde sú uvedené detaily poistenia)? V ktorej poisťovni to máš uzatvorené? Ono sa teoreticky môže stať, že uzatvoríš poistku a poisťovňa o tom ani nevie. Sú to ale veľmi výnimočné prípady.

Keby si mohol, tak naskenuj všetky doklady, ktoré máš (osobné údaje si začierni), daj ich sem a potom ti viem presnejšie poradiť. Alebo mi ich pošli na chrobak7(zavinač)post.sk a daj sem vedieť, že si to poslal.

Inak vo všeobecnosti poistku môžeš vypovedať 6 týždňov pred výročím, resp. pred najbližším poistným obdobím. Poistným obdobím môže byť rok, kvartál alebo mesiac.
Stanislav 1975
13.12.10,08:51
Zdravim Vas.
Uzavrel som zivotnu poistku v roku 2007.
Chcem sa spytat ako postupovat, ked chcem tuto poistku zrusit.
Ziadna splatka este nebola uhradena.
Dakujem

Netreba nič rušiť, pz zanikla podla občianského zákonníka- po 3 mesiacoch nezaplatenia prvého poistného- poistovna sa ešte ozve, budeš musieť doplatiť dlžné poistné za 3 mesiace...