Matias82
12.12.10,20:57
Jedná sa o mojich známych pre ktorých by som chcel radu.
Pred 10 rokmi sa nasťahovali do rodinného domu ktorý bol vykurovaný plynom a platili mesačne cca 3000 sk a nič im nevracali. Pak po nejaký 6-7 rokoch sa to zmenilo síce platili mesačne 3000 sk ale na konci roka im vrátili polovicu späť, neriešili to bo plyn chodili pravidelne odpisovať. Ale už vedeli že niečo neni s hodinami asi v poriadku, ale hovorili si že za to sú zodpovedné plynárne oni do toho neurobili žiadny zásah.
No pak prišla minulý rok rapídna zmena a začali platiť mesačne 8 euro, ktoré platia do dnes. A majú strach že keď to nenahlásia že budú musieť zaplatiť za posledné 4 roky. Viem že urobili chybu že to už nenahlásili dávno, ale stále sa spoliehali na to že plynové hodiny sú vlastníctvom plynární, ktoré sú umiestnené na ulici, a tý nech sa starajú.
Našiel som tu podobnú poradu z roku 2006. Ale bohužial som sa nedozvedel ako to pán marian doriešil.
Ak by niekto vedel alebo mal skúsenosti ako postupovať tak by nám veľmi pomohol. Vopred ďakujem za rady
58vlasta
12.12.10,20:45
Pozrela by som si predchádzajúce vyúčtovania za plyn, aké tam boli vyčíslené stavy - začiatočný stav na hodinách, konečný stav na hodinách, spotreba za rok...Ak majú staršie vyúčtovania, hodnoty by mali na seba nadväzovať. A skontrolovať stav na plynomeri. Podľa toho by mali vedieť, či majú pokazený plynomer.
Matias82
13.12.10,04:44
ten plynomer je na 100 percent pokazený bo v spôsobe ich vykurovania sa nič nezmenilo, stále kúria rovnako. Mne sa jedná o to ako majú postupovať pri nahlásení na SPP, aby z toho nemali postih, bo finančne by ich to mohlo položiť ak by museli spätne zaplatiť čo tie hodiny nemerali správne. Ale ďakujem za reakciu.
220870
13.12.10,04:51
Ako plynárne dokážu odkedy boli hodiny pokazené?To je nemožné.Tuším môžu dopriemerovať max jeden rok.Ak sa nemýlim tak hodiny sa pravidelne menia,robia to plynárne na svoje náklady.8 € je dosť akurát tak na varenie a ohrev vody.Keby do nich začali rýpať tak sa netreba s ničím priznávať.Jednoducho a stroho kúrili sme s tuhým palivom plynom sme len varili a ohrievali vodu.Na žiadne iné otázky neodpovedať,v žiadnom prípade netvrdiť že sme mali podozrenie a podobné seba obviňovaníe.
arizona
13.12.10,04:55
Ja som mala podobnu chybu,hodiny celkom zastavili ...nahlasila som to plynarom /r.2009/.
Hodiny vymenili,nedoplacali sme nic.

A nech si po vymene hodin, nezabudnu navysit mes.poplatky za plyn, nech ich neprekvapi zuctovanie na konci buduceho roka.
Matias82
13.12.10,05:05
arizona: koľko ste mali asi tak pokazené tie hodiny??? znížili vám kvôli tomu aj mesačné platby?
Matias82
13.12.10,05:12
220870:
No však jasné že budú tvrdiť že kúrili drevom, že plyn používali len na varenie a že teraz majú podozrenie či hodiny nie sú náhodou pokazené. Sú odhodlaný to riešiť po vyúčtovaní. Len či nemôže nastať to že budú tvrdiť že tie hodiny sú už dlhšie pokazené....je to tvrdenie proti tvrdeniu, neviem.
220870
13.12.10,05:50
Hodiny sú ich majetok.Ako môžu oni vedieť že vy máte pokazené auto?Skúste zavolať na plynárne a priamo sa ich spýtajte čo vám povedia.Mne sa tiež pokazili,prepúšťaly plyn.Prišli vymenili .Vy zodpovedáte len za to aby bola neporušená plomba.
arizona
13.12.10,06:36
arizona: koľko ste mali asi tak pokazené tie hodiny??? znížili vám kvôli tomu aj mesačné platby?
Asi 4 mesiace.Zistili sme to nahodou,pri opisovani plynu-nebol minuty ani kubik od posledneho odpisovania.
Platby znizili.je na tebe,ci si ich nechas znizene.Mozes pisomne poziadat o navysenie podla odhadu,aby si potom moc nedoplacal