220870
13.12.10,07:11
Dnes mi prišla mailom prosba o pomoc.Veľmi zaujímavá ,poučná a škojúca stránka o tom čo o našich "deckách" vieme alebo by sme mali vedieť.Verím že mnohým pomôže.Odporúčam všetkým čo "to" majú doma poriadne prelistovať.
http://displus.sk/viewpage.php?page_id=2
http://displus.sk/article_127.htm :eek::mee::confused:
Lubo44
13.12.10,19:43
Prelistoval som si tú stránku. Myslím, že ujde. Nedá mi ale nereagovať na to video a text pod ním. Moc s ním nesúhlasím. Je čistá pravda, že tá učiteľka vybuchla až príliš a to sa nesmie stávať. Učitelia musia byť profesionáli. Na druhej strane, zaujímalo by ma, či majú študenti na pedagogických fakultách aj nejakú psychologickú prípravu aby vedeli odolávať takým návalom stresu.

Ale nie je dobré, že na videu nie je to čo jej ten chalan povedal. A verím tomu, že to nebolo nič príjemné. Ja byť otcom toho chalana, tak si to zlíznu obaja. Učiteľka aj chlapec. Pýtam sa, kde sa stratila úcta k učiteľovi, úcta k žene, k staršiemu? Preboha ak takýto fagani majú v budúcnosti riadiť rodiny, firmy, štát, tak potom dobré s nami a zlé preč. Užas čo to vyrastá v našich školách.
mamka Danka
14.12.10,09:21
Tak ja, keby som bola na mieste toho žiaka a toto video by videli moji rodičia, tak by som to už nerozchodila. Takú by som dostala, že stena by mi dala druhú.
Už s toho ako si dovoľuje a akú formu strúha na spolužiakov si viem predstaviť čo muselo predchádzať takémuto výstupu učiteľky.
Predstavte si takýchto dvoch troch v inak kľudnom kolektíve.
U nás sú zákony také, že pokiaľ rodič nepodpíše súhlas nemôžu dieťa presunúť na inú špeciálnu školu. V našej škole u druhákov na prvom stupni mali žiaka, ktorý bil spolužiakov, spolužiačke zlomil ruku, keď ju zhodil z preliezky, do učiteľky hádzal kamene, cez hodinu chodil po triede. Bol poslaný k školskej psychologičke, ale rodičia tvrdili, že „na ňom sedí“ a že nie je objektívna. Riešila ho riaditeľka, navrhla preklad do školy pre deti s poruchami správania, ale rodičia to nepodpísali. Na rodičovskom nič nevyriešili, lebo daný rodičia tam nechodili. Družinárka a triedna chceli preklad a keď im riaditeľka nevyhovela dali výpoveď.
No a tak sa rodičia dohodli, že všetci preložia svoje deti na inú školu v blízkosti a na našej škole zostane druhácka trieda s jedným žiakom a bez učiteliek. Spísali to a doručili rodičom daného žiaka a až potom ho jeho urazený rodičia preložili na inú školu. Vraj sú všetci proti nim zaujatí. No chudáci nový spolužiaci. Bola by som zvedavá ako dlho tam vydržal.
A to bol len 8 ročný chalan, čo bude až bude mať pätnásť ?!!!
Známi bol v jednom štáte v Amerike a tam to riešia veľmi diplomaticky. Môžu žiaka vylúčiť zo školy na určitý počet dní a na tie dni nedostanú rodičia rodinné prídavky. Alebo im zoberú na určitý počet dní vodičák (tam ho majú už od 16r.) a to je problém lebo tam nefunguje MHD tak ako u nás. Prípadne sú poslaný na verejnoprospešné práce. Alebo musí povinne aj s rodičmi absolvovať 10 hodín psychologického sedenia. V najhorších prípadoch je dieťa preradené do nižšej školy pre deti s poruchami správania, kde absolvuje povinnú školskú dochádzku, ale nemá šancu sa dostať ďalej na strednú.
mamka Danka
14.12.10,09:22
Dnes mi prišla mailom prosba o pomoc.Veľmi zaujímavá ,poučná a škojúca stránka o tom čo o našich "deckách" vieme alebo by sme mali vedieť.Verím že mnohým pomôže.Odporúčam všetkým čo "to" majú doma poriadne prelistovať.
http://displus.sk/viewpage.php?page_id=2
http://displus.sk/article_127.htm :eek::mee::confused:

To ti písala prosbu o pomoc tá učiteľka? :o
danushka
14.12.10,09:57
Je ťažké sa k tomu videu vyjadriť...

Jednoznačne vyučujúca nezvládla situáciu, ale mladý musel vydať predtým nejaký signál.
Podľa mňa sa tam dlhodobejšie napínala guma, ktorá praskla.

Keby som nezažila na strednej škole svojho syna v chlapčenskej triede už kadečo, tak by som povedala, že toto video je hotová katastrofa aj zo strany vyučujúceho aj zo strany žiaka.

Dnešná mládež nie je to, čo sme kedysi my bývali a v školstve chýbajú chlapi - prirodzené autority...
Rodičom chýba súdnosť a chladná hlava a tuším aj učitelia stratili nervy.
Prikláňam sa k názoru, že mladší učitelia nie sú touto prácou až tak deformovaní a v priloženom linku bolo spomenuté, že ženy - učiteľky po 50tke majú sklony k výbuchom na rozdiel od mužov učiteľov.

S týmto názorom plne súhlasím, za 4 roky na strednej škole môjho syna sme my rodičia na rodičovských združeniach riešili občasné výbuchy pani učiteliek práve v tomto veku.
Nebolo to práve také čosi ako na videu a nechcem v žiadnom prípade obhajovať ani jednu stranu, ale tínedžeri vedia dostať do varu človeka a vyhrotiť situáciu a učiteľ sa MUSÍ vedieť ovládať, inak nemá čo robiť na svojom mieste - žiaľbohu...

Teraz mal syn stužkovú a po stužkovej sa mu rozviazal jazyk o rôznych zážitkoch ...
Pri niektorých som čumela asi takto :eek::eek::eek:
Majú jedného pána profesora, ktorý ochotne za 5€ vyrobí žiakom narysované zadanie, pauzáky a potom to ohodnotí za 1 ;), na výlete v prvom ročníku sa opil s druhým pánom profesorom ako také zvieratko :D
Iný pán profesor zas chlapcom za posledné štyri roky na matematike doslova zrušil nervy, nemčinárka dostáva hysáky od jari, keď chlapcom spod kraťasov vykúka spodné prádlo, lebo nemajú dievčensky spojené kolená pri sedení v lavici...

A môj názor ako matky - sto ľudí, sto chutí .
Aj učiteľovi môže prdnúť v bedni, aj tínedžerovi môžu prasknúť nervy.
Pedagógom sa treba narodiť a prirodzenú autoritu treba mať v sebe, nie každý sa na túto pracú hodí...
ivantt
14.12.10,11:33
Vsetco sme boli mladi a vieme ako to codi... ale ked som ja chodil do skoly, nieco som vyviedol tak som dostal zaucho, niekedy aj dve. Doma som nepovedal nic a dufal som ze to nikto nenazaluje. Keby som sa bol stazoval na ucitelku tak doma dostanem vyprask lebo vedeli ze zadarmo to nebolo. Ale vtedy sa lahsie ucilo ucitelom, deti nezalovali rodicom ktory potom prestali prispievat sponzorsky do skoly, deti nevolali na ucitelov an na rodicov mestsku policiu, nenahlasovali bomby.
Ked chodil syn na strednu skolu tak doma porozpraval pekny pribeh... asi 6 sppoluziakov sa dohodlo ze vytocia ucitelku a potom to hodia na net... jeden z nich zacal vyrusovat a ked ho viac krat ucitelka upozornila tak jej zacal nadavat a taky slovnik veru ja nepoznam... potom zacali tocit na mobil co sa dialo.. nebolo co robili ziaci ale co robil ucitel.. nebyt jedinej spoluziacky v triede tak ucitelku by vyhodili zo skoly.. ta nastastie natocila aj to, co sa dialo pred tym a na zaklade toho chlapca podmienecne vylucili zo skoly aj s kamaratmi.
Takze ked clovek nepozna celu pravdu tak nepozna pravdu ziadnu. Neviem posudit co predchadzalo tu zverejnenemu videu ale ked je nejaka skupina na ochranu ziakov, mala by vzniknut skupina na ochranu ucitelov.. a zacinam verit tomu ze to bude nevyhnutnost....
danushka
14.12.10,11:54
Presne si Ivan vystihol to, na čo som pomyslela i ja...
Nevieme, čo predchádzalo tomu, kým učiteľka nevybuchla...
Ale video existuje po výbuchu, záhadne nie pred výbuchom:rolleyes:.

Napriek tomu tvrdím, že učiteľ sa musí vedieť ovládať.
Lubo44
14.12.10,13:32
Samozrejme, učiteľ musí ísť príkladom a zvládať takéto situácie by mal s prehľadom a pokojom. No ale verím tomu, že žiaci vedia vyvolať také situácie, čo sa vytočí aj ten najväčší kľuďas. Žial je to tak, že učitelia majú zviazané ruky a žiaci si to veľmi dobre uvedomujú. Toto bol príklad ako vyšitý. "Dotknite sa ma a pôjdem za riaditeľko." Keby sa ho dotkla, tak zahrá pred riaditeľkou a rodičmi chudáčika, spolužiaci to dosvedčia a učiteľka letí a v živote si nenájde prácu v školstve. Keby som tak vystrájal v škole ja, tak jednu dostanem od učiteľky, druhú od riaditeľa a tretiu od otca a bol by som spokojný. Ale ani to nie je riešenie, lebo aj pri takýchto trestoch by sa našli učitelia, ktorý by to zneužívali a tĺkli deti za každú somarinu. No génius, kto by našiel riešenie na takéto situácie v škole.
220870
14.12.10,14:44
To ti písala prosbu o pomoc tá učiteľka? :o
Neviem ,ale stránka ma zaujala.
Takýto mail som dostal.

DIS+, Občianske združenieHurbanova 3791105 TrenčínIČO: 37919121DIČo: 2021885459telefón 0949 877 422VÚB, 1900053954 / 0200 V Trenčíne, 13. decembra 2010 Ctený pán riaditeľ, Ospravedlňujeme sa Vám, že Vás opätovne týmto spôsobom kontaktujeme, chceme Vás požiadať, ...skôr poprosiť o spolufinancovanie besiedok ku príležitosti svätého Mikuláša a samozrejme i Vianočného času. A to v prospech deti s dysfunckciami mozgu ale aj detí z detských domovou. Už po niekoľko rokov usporadúvame pre tieto deti predvianočný a Vianočný program. Priatelia uvedomujeme si, že svetová hospodárska kríza sa dotýka nás všetkých, chceme však pokorne a s úctou upozorniť, že postihuje aj život detí o ktoré sa staráme. Ak máte, milí priatelia, nejaké voľné finančné prostriedky na podporu našich detských besiedok, prispejte nám prosím príspevkom, podľa Vášho láskavého uváženia. Obraciame sa na Vás v súlade s prastarým ľudským pravidlom, ktoré nám dáva istú a rovnako i voľnosť reči, pravidlom, kedy sa slabší a zraniteľnejší obracajú na tých úspešnejších a mocných so svojou prosbou o pomoc. Detské Vianočné besiedky sa uskutočnia 13. 15. a 17. decembra 2010. Celkovo k potešeniu 200 detí. 200 detí. Prosíme Vás pomôžte nám! č. ú. 1900053954/0200 S úctou a vďakouĽudovít Hermansprávca združenia DIS+ Verifikacné dokumenty: Stránka združenia: http://www.displus.sk (http://www.displus.sk/) Zriaďovacia zmluva: http://displus.sk/viewpage.php?page_id=4Darovacia zmluva: http://www.displus.sk/zmluva.doc
220870
14.12.10,14:53
Ja mám 18 ročného "fagana".Kedysi keď bol v 8 ročníku základnej školy som sa vyskytol pred triedou v ktorej sa učil(nepemätám sa prečo som tam bol).Tak som len tak zo zvedavosti 5-6 minút počuval za dverami.Odoprúčam takýto liečebný postup vyskúšali všetci rodičia čo si myslia ,že majú doma neviniatko.Od tej doby nechápem ,ako môže byť niekto učiteľ.Nechcem nikoho uraziť, ale učitelia sú po tomto mojom zážitku svojim spôsobom psychopati.Totižto to čo robia oni ,normálny človek robiť nemôže.Ak si niekto myslí ,že má ťažké zamestnanie nech si ide skúsiť učiteľstvo.Preto som to sem dal.CHODTE POČÚVAŤ ZA DVERE.NEUVERÍTE.Pre mňa to bol absolútny šok.
buchač
14.12.10,18:23
Puberta, období života, kterým si musí každý projít.
Někdo se z ní dostane, někdo to do smrti nestihne :)
10 osvědčených rad, jak nad pubertou svého dítěte vyzrát....;)

http://www.loupak.cz/video/srandicky/4233-10-osvedcenych-rad-jak-na-dite-v-puberte
danushka
14.12.10,18:33
Puberta, období života, kterým si musí každý projít.
Někdo se z ní dostane, někdo to do smrti nestihne :)
10 osvědčených rad, jak nad pubertou svého dítěte vyzrát....;)

http://www.loupak.cz/video/srandicky/4233-10-osvedcenych-rad-jak-na-dite-v-puberte
Juraj, však to je hrozné čosi :eek::eek::eek:...
To teraz čo?...máme sa tak chovať?, či sa tak máme chovať, aby sa tí naši tak nechovali:confused::D...

Inak cez víkend mám odskúšané, čo zaručene spôsobí jedno z najväčších utrpení Vašim synom mamky a ja som si osobne na tom zgustla;)
Je stužková, čisto chlapčenská trieda...
Oficiálny ceremoniál ukončený a prichádza najstrašnejšia chvíľa večera pre chlapcov - rodičovský tanec - valčík s mamkami...
Toľko drievok na jednom parkete zúfalo túžiacich po zhasnutí svetiel, raz-dva-tri-dva-dva-tri...5 minút utrpenia je za nami.
To kým matky viedli svoje drievka, to ešte ako tak išlo, ale prišlo ešte niečo horšie, valčík so stužkárkami :D :D :D.
Juj, to bolo mučenia :).
ivantt
14.12.10,19:41
Presne si Ivan vystihol to, na čo som pomyslela i ja...
Nevieme, čo predchádzalo tomu, kým učiteľka nevybuchla...
Ale video existuje po výbuchu, záhadne nie pred výbuchom:rolleyes:.

Napriek tomu tvrdím, že učiteľ sa musí vedieť ovládať.

Ja viem, ale viem aj to ako tazko je ovladat sa v urcitych situaciach. Ucitel musi byt nie len pedagog ale aj psycholog av zor. Ale ako sa to hovorí s tým pretečeným hrncom ??... necudujem sa ze to nezvladaju. Ale je rozdiel medzi ucitelom a Ucitelom.. ;-)
Bazilka
14.12.10,20:56
Ja mám 18 ročného "fagana".Kedysi keď bol v 8 ročníku základnej školy som sa vyskytol pred triedou v ktorej sa učil(nepemätám sa prečo som tam bol).Tak som len tak zo zvedavosti 5-6 minút počuval za dverami.Odoprúčam takýto liečebný postup vyskúšali všetci rodičia čo si myslia ,že majú doma neviniatko.Od tej doby nechápem ,ako môže byť niekto učiteľ.Nechcem nikoho uraziť, ale učitelia sú po tomto mojom zážitku svojim spôsobom psychopati.Totižto to čo robia oni ,normálny človek robiť nemôže.Ak si niekto myslí ,že má ťažké zamestnanie nech si ide skúsiť učiteľstvo.Preto som to sem dal.CHODTE POČÚVAŤ ZA DVERE.NEUVERÍTE.Pre mňa to bol absolútny šok.
Tiež som počúvala za dverami triedy,kde sedela moja dcéra a to ju za tie 2-3min. učiteľka 3x napomenula a to bola druháčka... Proste "musí všetko okomentovať"...Ani nechcem vedieť čo nás čaká v puberte...
mamka Danka
15.12.10,07:41
Neviem ,ale stránka ma zaujala.
Takýto mail som dostal.

DIS+, Občianske združenieHurbanova 3791105 TrenčínIČO: 37919121DIČo: 2021885459telefón 0949 877 422VÚB, 1900053954 / 0200 V Trenčíne, 13. decembra 2010 Ctený pán riaditeľ, Ospravedlňujeme sa Vám, že Vás opätovne týmto spôsobom kontaktujeme, chceme Vás požiadať, ...skôr poprosiť o spolufinancovanie besiedok ku príležitosti svätého Mikuláša a samozrejme i Vianočného času. A to v prospech deti s dysfunckciami mozgu ale aj detí z detských domovou. Už po niekoľko rokov usporadúvame pre tieto deti predvianočný a Vianočný program. Priatelia uvedomujeme si, že svetová hospodárska kríza sa dotýka nás všetkých, chceme však pokorne a s úctou upozorniť, že postihuje aj život detí o ktoré sa staráme. Ak máte, milí priatelia, nejaké voľné finančné prostriedky na podporu našich detských besiedok, prispejte nám prosím príspevkom, podľa Vášho láskavého uváženia. Obraciame sa na Vás v súlade s prastarým ľudským pravidlom, ktoré nám dáva istú a rovnako i voľnosť reči, pravidlom, kedy sa slabší a zraniteľnejší obracajú na tých úspešnejších a mocných so svojou prosbou o pomoc. Detské Vianočné besiedky sa uskutočnia 13. 15. a 17. decembra 2010. Celkovo k potešeniu 200 detí. 200 detí. Prosíme Vás pomôžte nám! č. ú. 1900053954/0200 S úctou a vďakouĽudovít Hermansprávca združenia DIS+ Verifikacné dokumenty:Stránka združenia: http://www.displus.sk (http://www.displus.sk/) Zriaďovacia zmluva: http://displus.sk/viewpage.php?page_id=4Darovacia zmluva: http://www.displus.sk/zmluva.doc (http://www.displus.sk/zmluva.doc)

Neviem, či to sem patrí a či sa tým neporušuje zákon o vyhlásení verejnej zbierky, na ktorý musí dať súhlas ministerstvo financii. Okrem toho pozor, kto chcete naozaj prispieť dobre si skontrolujte číslo účtu, aby peniaze neskončili niekde úplne inde ako mali. Kamarátka robila zbierku na liečbu svojej dcéry a aby to mohla zverejniť hoci aj v kostole na malých letáčikoch, musela mať povolenie z ministerstva.
mamka Danka
15.12.10,08:36
Ja viem, ale viem aj to ako tazko je ovladat sa v urcitych situaciach. Ucitel musi byt nie len pedagog ale aj psycholog av zor. Ale ako sa to hovorí s tým pretečeným hrncom ??... necudujem sa ze to nezvladaju. Ale je rozdiel medzi ucitelom a Ucitelom.. ;-)

Môžem všetkým doporučiť prečítať si knihu Láska a kázeň ve výchove detí. Autor James Dobson je pre mňa neprekonateľný. Kniha je určená jak rodičom, tak pedagógom. Okrem iného opisuje ako a prečo sa majú učitelia vyhnúť podobným výbuchom ako bol zaznamenaný na videu. Opisuje ako jedna učiteľka pri takom výbuchu vždy vyskočila na stoličku a všetci uzatvárali stávky, kto ju dnes dostane do vývrtky, tak že ona nechtiac bola tým spúšťačom neposlušnosti, lebo sa všetci na nej dobre zabávali. Mladý učitelia vyjdú zo školy, kde ich naučia ako učiť, ale nikto ich nepripraví na to ako majú vychovávať. Prirodzená autorita sa nedá dosiahnuť krikom, to je už len dôsledok zlyhania a bezradnosti.
A celý problém treba vidieť aj s iného uhla pohľadu. Ten chlapec na videu je podľa mňa veľmi nešťastný. Potrebuje upútať spolužiakov za každú cenu. Pred spolužiakmi hraje divadlo a učiteľka pristúpila na jeho hru. Dostal ju presne tam, kam chcel. Keď toto dieťa potrebuje nefunguje niečo doma. Nejakým spôsobom ho rodičia zanedbávajú. Koľko krát som počula od rodičov vety typu – toľko sme mu dali, mal všetko čo chcel, nič sme mu nezakazovali aj dýchať by sme za neho dýchali a on sa nám takto odvďačil. No čo je to „všetko“,? Vtedy sa spýtam – aká je vaša komunikácia, koľko viet za deň spolu prehovoríte a o čom sú – čo bolo v škole, čo bolo na obed, máš úlohy, teraz neotravuj nemám čas, tu máš peniaze kúp si desiatu, choď spať. Každý deň to isté. Poznáme kamarátov našich detí a poznáme ako a s kým trávia voľný čas? Ako sa mi vyjadrujeme o učiteľoch pred svojimi deťmi ? Načo máme deti, keď na ne nemáme čas! Keď dieťa doma necíti zázemie hľadá ho inde, musí ukázať spolužiakom že niekto je, že je hrdina a oni ho žerú. Sami by si to nedovolili, ale jemu zatlieskajú a on cíti uznanie, ktorého sa mu doma nedostane. A keď že z domu nepozná hranice a nikto ho nenaučil uznávať autoritu, čo môžeme od neho očakávať.
Z výchovou treba začať hneď od mala a vo veku puberty už len zbierať ovocie výchovy a deti už len usmerňovať. Na puberťákovi už nič nevychováte. A to je často chyba, ktorú si mnohý neuvedomujú. Bola som svedkom toho, ako štvorročný chlapec poslal svojho otca do pi.. a otecko sa len smial, že aké milé, že chlapec sa vo svete nestratí. No nechcem vidieť kam ho pošle v pätnástich.
mamka Danka
15.12.10,09:27
A ešte môžem doporučiť knihu Život nad propastí - James Dobson.
Je určená pre násť ročných a dáva návod ako to vydržať s rodičmi a ako zvládnuť zmeny v puberte a postaviť sa k životu zodpovedne. Je písaná aj s konkrétnymi príkladmi zo života a praxe autora a najčastejšie kladenými otázkami, ktoré mu dálali študenti. Vždy je tam všeobecný pohlad na vec a aj poznámka kresťanského pohľadu na vec pre veriacich, čo môžu neveriaci preskočiť. Ja by som ju dala ako povinné čítanie pre stredné školy.
A ešte pre tých, čo vedia po anglicky:

http://www.focusonthefamily.com/about_us/profiles/dr_james_dobson.aspx
220870
15.12.10,15:23
Neviem, či to sem patrí a či sa tým neporušuje zákon o vyhlásení verejnej zbierky, na ktorý musí dať súhlas ministerstvo financii. Okrem toho pozor, kto chcete naozaj prispieť dobre si skontrolujte číslo účtu, aby peniaze neskončili niekde úplne inde ako mali. Kamarátka robila zbierku na liečbu svojej dcéry a aby to mohla zverejniť hoci aj v kostole na malých letáčikoch, musela mať povolenie z ministerstva.
Na túto organizáciu som samozrejme neprispel.Načo platím dane.
Janka866
09.11.11,18:52
DIS+ je výrazne pochybná organizácia. Im by som svoje deti nezverila za nič na svete!!!!

Raz som s nimi mala skúsenosť v dobrej viere.
NIKDY VIAC.