zajopajo
13.12.10,08:06
Ahojte,

Potrebujem poradit, ako postupovat, ak pridem do prace neskoro z dovodu dopravy. Priklad: Dochadzam do prace autom. Cesta je uplne neprejazdna /policia odklana dopravu/ a treba ist obchadzkou, ktora je niekolko desiatok km. Ako to zamestnavatelovi dokazem? Treba potvrdenie z policie? Kto mi take potvrdenie vyda a kde?
ivka70
13.12.10,07:23
Take potvrdenie ti nikto nevyda.
Pokial by si isiel hromadnou dopravou, vyda ti ho dopravca.

Minuly tyzden bola takato informacia v spravach - "ak ides individualnou dopravou, mas pocitat aj s tym, ze sa nieco moze na ceste stat a vyrazit z domu s dostatocnym predstihom".

Osobne si myslim, ze je to na individualnom pohovore so zamestnavatelom, co vyzaduje . Ak by na tom zamestnavatel trval, napisala by som mu cestne prehlasenie :).


§ 141
Dôležité osobné prekážky v práci
....
(2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:

....
g) nepredvídané prerušenie premávky alebo meškanie pravidelnej verejnej dopravy; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, ak nemohol zamestnanec dosiahnuť miesto pracoviska iným primeraným spôsobom,
zajopajo
13.12.10,07:58
Ale ak by som mal pocitat s niecim podobnym, ako je uplne uzavreta cesta, tak by som mohol v praci aj spavat. Pretoze uzavreta cesta v Karpatskych dolinach znamena, ze nie je alternativy. Obchadzka je cez inu dolinu a to je zalezitost desiatok km. Asi by na nieco take mal pamatat aj zakon.
ivka70
13.12.10,09:25
Ale ak by som mal pocitat s niecim podobnym, ako je uplne uzavreta cesta, tak by som mohol v praci aj spavat. Pretoze uzavreta cesta v Karpatskych dolinach znamena, ze nie je alternativy. Obchadzka je cez inu dolinu a to je zalezitost desiatok km. Asi by na nieco take mal pamatat aj zakon.

Je mi to jasne, preto ta citacia TV v uvodzovkach.
Treba si preverit u zamestnavatela ako chce vydokladovat tu situaciu.
Kazdopadne neexistuje institucia, ktora by na taketo cosi vydavala potvrdenia. :(
ivka70
13.12.10,12:34
Napíš prehlásenie pre zamestnávateľa, kde presne uvedieš, kde bola cesta uzatvorená a v akom čase.
Pokiaľ je zamestnávateľ " človek v pohode ", tak by si nemal mať žiadny problém. Škoda, keď si videl, že je premávka presmerovaná, že si nezavolal a telefonicky si nenahlásil dovolenku. Ja si osobne myslím, že Ti to dopadne dobre.:)

1. Preco by mal hlasit dovolenku?
2. Pre nepohodoveho zamestnavatela je telefonicke nahlasenie dovolenky v ten den rovnajuce sa absencii, nemusi ho vobec chciet uznat ....
terezamaria
13.12.10,12:38
1. Preco by mal hlasit dovolenku?
2. Pre nepohodoveho zamestnavatela je telefonicke nahlasenie dovolenky v ten den rovnajuce sa absencii, nemusi ho vobec chciet uznat ....

Máš so mnou nejaký problém?