janda69
13.12.10,10:12
Dobry den,

chcel by som sa spytat, ze ako je to s preplatenim poistky pri autonehode ked mi do cesty skocila srnka a pri brzdeni sme sa tukli s neznamim oproti iducim autom. Vymenili sme si kontaktne udaje. Mame na oboch autach asi len preliaciny a skrabance, lebo sme isli v hustom snezeni tak sme sli len okolo 40tkou obaja. Mam zakonnu poistku, myslite ze poistovna preplati skodu aj mne aj tomu co isiel oproti? Pytam sa preto, lebo moje auto pri smyku preslo do protismeru a on sa tomu asi nemohol vyhnut, lebo husto snezilo a cesty boli smyklave.
Dakujem velmi pekne.
220870
13.12.10,09:15
Preplatí len tomu kto nehodu nezavinil.To jest tomu druhému.Vy ste vinní a pokiaľ nemáte havarijnú poistku tak nedostanete nič.
janda69
13.12.10,09:23
A to aj ked som chcel zabranit celnej zrazke s tou srnkou? Ved toto nebolo mojim zavinenim, ale tym zvieratom.
Stanislav 1975
13.12.10,09:25
A to aj ked som chcel zabranit celnej zrazke s tou srnkou? Ved toto nebolo mojim zavinenim, ale tym zvieratom.

Práve na toto slúži havarijná poistka...

Pochybujem,že by mala srnka uzavreté pzp a kde ju chcete nahánať teraz po lese...
janda69
13.12.10,09:29
To mi je jasne, ze s tou srnkou nic nespravim, ale preco potom jeho poistka zase nepreplati skody mne? Ved za tuto nehodu sa havaria nemoze pripisovat len mne.
KoxXxo
13.12.10,09:39
A ako dopadla srnka?
janda69
13.12.10,09:43
ta srnka dopadla dobre, ale ak budem musiet skodu zaplatit ja tak dalsiu uz naperem.
bubkoch
13.12.10,09:50
To mi je jasne, ze s tou srnkou nic nespravim, ale preco potom jeho poistka zase nepreplati skody mne? Ved za tuto nehodu sa havaria nemoze pripisovat len mne.

ano, moze sa havaria pripisovat len tebe ... on ziadnu skodu nezapricinil, tak preco by mal nieco platit tebe ? ked nemas havarijnu poistku, mas smolu
janda69
13.12.10,10:07
Tak dakujem velmi pekne za odpoved.
No vidim to tak ze to PZP su vyhodene prachy za nic. Clovek si moze davat pozor ako chce, ale ked sa stane nieco taketo nepredvidatelne, tak uz mu je poistka nanic.