sedi
13.12.10,11:39
Ahojte!
Chcela by som sa Vás spýtať na jednu vec. Priateľ (futbalista)sa od 1.augusta2010 stal na základe hráčskej zmluvy živnostníkom a zabudol na registráciu na daňovom úrade, teraz to na DU ohlasil a nakoľko mu už raz bola odpustená pokuta za rovnaké nedodržanie lehoty registrácie (prišiel s tým za nimi sám), pani na DU mu povedala že druhýkrát už pokuta odpustená nebude a že takisto bude určite oveľa vyššia. Každý rok má presne na čas podané daňové priznanie a nakoľko často menil kluby tu na slovensku či v zahraničí aj v polročných intervaloch popri všetkých tých behaniach na úradoch sa ani nečudujem že na niečo zabudol.:( Prosím Vás o radu! Nie je v zákone nejaká časť na ktorú by sa dalo odvolať ?
Ďakujem vám veľmi pekne
berry
13.12.10,10:50
No neviem či by mu to prešlo druhý krát. Zas až taký ochotný DÚ nie je .
Ak môžem poradiť , nech si na to niekoho nájde, kto by mu to vybavoval. Tiež mám známeho futbalistu a ten má na to v čechách účtovníčku , ktorá mu to robí už roky (tiež mení kluby ako ponožky)
To že má toho veľa a na niečo zabudol , nie je dôvod na odpustenie pokuty .
sedi
13.12.10,11:03
len som chcela vedieť či náhodou niekto nemá podobnú skúsenosť..tak ja sa mu snažím robiť všetko ohľadom účta ale fakt neviem ako nám také niečo mohlo vypadnúť z hlavy.. ale nechápem potom akú pokutu vyrúbia tým ostatným chalanom čo nie sú registrovaní ani na zdravotnej či sociálke a DU a neplatia si žiadne odvody ani nič potrebné ..neviem neviem či aj spodky im nakoniec zostanú;) ale aj tak díky za odpoveď
berry
13.12.10,12:47
No čo sa týka tých ostatných chalanov (ako si napísala) tak pokiaľ im DÚ na to nepríde , tak sa v podstate nič nedeje, ale ak im na to príde, tak im hrozí až väzenie za krátenie daní a poistného. A dajú im všetko doplatiť spätne aj s poriadnou pokutou, takže radšej sa prihlásiť aj keď s oneskorením :-)