marcelaStanakova
29.11.05,09:54
Chcela by som sa spýtať , čo všetko je nutné na založenie SRO s dvomi konateľmi. Jeden z nich je živnostník.

A ešte mám jednu otázku musí viesť od nového roku živnostník PU? Alebo je to mylná informácia?
Paula
29.11.05,08:58
A ešte mám jednu otázku musí viesť od nového roku živnostník PU? Alebo je to mylná informácia?Mylná informácia, nemusí.
Danila
29.11.05,10:21
1. Musíš vybaviť živnosť:
Spoločenskú zmluvu u notára
Výpis z registra trestov
Nájomnú zmluvu
2. Podpisové vzory konateľov - overené
Vyhlásenie správcu vkladu o zložení 200.000.-Sk
Spracovaný návrh na zápis do OR
Katarína STR
29.11.05,10:25
Spoločnosť s ručením obmedzeným
§ 11 Návrh na prvý zápis

(1) Návrh na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra sa podáva na tlačive, ktorého vzor je uvedený v prílohe č. 7.

(2) K návrhu na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra sa okrem listín podľa § 4 prikladá

a) spoločenská zmluva alebo zakladateľská listina,

b) stanovy, ak boli prijaté,

c) písomné vyhlásenie zakladateľa, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným, ak spoločnosť založila jediná fyzická osoba,

d) písomné vyhlásenie zakladateľa, že spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá je zakladateľom, má viac spoločníkov, ak spoločnosť založila jedna spoločnosť

s ručením obmedzeným,

e) listina, ktorou sa preukazuje podnikateľské oprávnenie na vykonávanie činnosti, ktorá sa má do obchodného registra zapísať ako predmet podnikania,

f) písomné vyhlásenie správcu vkladu podľa osobitného zákona,2)

g) znalecký posudok, ktorým sa preukazuje, že hodnota nepeňažného vkladu zodpovedá hodnote prevzatého záväzku na vklad do majetku spoločnosti, ak sa do spoločnosti vložil nepeňažný vklad.
marcelaStanakova
29.11.05,14:17
Ďakujem za odpovede!
mironaj
02.12.05,13:19
Je pravda, že po zložení 200 000 sk možno túto sumu v priebehu týždňa vybrať a použiť na potrebné náklady firmy?
ajobs
02.12.05,13:22
Je pravda, že po zložení 200 000 sk možno túto sumu v priebehu týždňa vybrať a použiť na potrebné náklady firmy?

Môžeš ju použiť aj v ten deň.:eek: :)
A keď ju vkladáš do pokladne, a nie do banky, tak ju vlastne ani nemusíš mať ! :eek: :confused: :p