bejton
13.12.10,13:41
potrebujem poradiť,
mám nakúpený tovar z Čiech - platený bol v eurách ale na dokladoch nie je uvedené DPH ale iba poznámka že plnenie je oslobodené od dane podľa par..... Čo stým? Ako mám postupovať a ako to zaúčtovať v POHODE(programe).
Zoltán Kovács
13.12.10,12:47
Si v SR platiteľom DPH?
bejton
13.12.10,13:01
Som platiteľom DPH a účtujem v jednoduchom účtovníctve. Tovar mám nakúpený cca za 5000Eur.
Zoltán Kovács
13.12.10,13:21
Program POHODA nepoznám, preto neviem ako sa účtuje "samozdanenie".

Preto som aj tému presunul do sekcie Účtovný softvér, kde dostaneš skôr odpoveď.
srska
14.12.10,03:13
potrebujem poradiť,
mám nakúpený tovar z Čiech - platený bol v eurách ale na dokladoch nie je uvedené DPH ale iba poznámka že plnenie je oslobodené od dane podľa par..... Čo stým? Ako mám postupovať a ako to zaúčtovať v POHODE(programe).
V Pohode? Myslím, že takto (ak nie - opravte ma) :
V agende prijaté faktúry zapíšeš prijatú faktúru z CZ s predkontáciou 1Vtovar a členením DPH PDnadEU.
Potom nasleduje:Záznam - Vymerať DPH EU... v tabuľke doplníš okná Samozdanenie DPH: predkontácia - cPNpdph + členenie DPH - DDnadEU
Uplatniť odpočítanie DPH: predkontácia - eVNodph + členenie DPH - PDnadEU .
Klikni potom OK a pozri výsledok v interných dokladoch + skontroluj v agende Priznanie DPH

V peňažnom denníku - ak cena tovaru z CZ bola 5000 Eur - sa samozdanenie prejaví v stĺpcoch 20 (PNZD) a 24 (VNZD) hodnotou 950 Eur
bejton
14.12.10,08:21
Takto nejako som to urobila - našlo som tu na porade v starších článkoch ale do prijatých faktúr som dala DPH PN. Čo ma byť správne? V interných dokladoch to mám (dva int. doklady) a aj v podkladoch k DPH to mám rozpísané. Tak aké DPH mám dať na prijaté faktúry?
srska
14.12.10,15:00
Takto nejako som to urobila - našlo som tu na porade v starších článkoch ale do prijatých faktúr som dala DPH PN. Čo ma byť správne? V interných dokladoch to mám (dva int. doklady) a aj v podkladoch k DPH to mám rozpísané. Tak aké DPH mám dať na prijaté faktúry?
Daj PDnadEU lebo platí §11 a §11a + §49 ods. 2 písm. c) azákona č. 222/2004 Z.z.
bejton
14.12.10,15:59
ďakujem, za pomoc. Už som to zaúčtovala a aj riadky v peňažnom denníku mi sedia.
srska
14.12.10,17:32
ďakujem, za pomoc. Už som to zaúčtovala a aj riadky v peňažnom denníku mi sedia.
aj stĺpce :)
cleonka
10.01.11,20:26
Dobr7 večer, prosím ako samozdaním fa z CZ v programe ALFA???
Ďakujem za radu