Enie84
13.12.10,14:15
Dobry den prajem,

Potrebovala by som si ujasnit otazku, s ktorou si vobec neviem poradit. Mam zriadenu zivnost na Slovensku, prevadzkujem internetovy obchod. Tovar predavam do zahranicia (Taliansko), ale kedze sa tu zdrzujem aj ja, tovar posielam koncovym zakaznikom zasielkovou sluzbou z Talianska. Tovar si posielam kurierom sem do Talianska, zvysok tovaru skladujem na Slovensku, na sidle mojej firmy. Potrebujem nejake specialne opravnenie na to, aby som zasielky mohla posielat odtialto koncovym zakaznikom? Overuje sa to nejakym sposobom, alebo mi staci ak mam uvedene sidlo cinnosti na Slovensku? Kedze som slovensky statny obcan a stale bydlisko mam na slovensku a v buducnosti chcem predavat tovar aj na Slovensku, preto vobec nehodlam premiestnit firmu do Talianska. Precitala som si toho vela ale uz mam poriadny zmatok v hlave, a navyse mi ani na zivnostenskom urade nevedia pomoct, preto som sa odhodlala skusit stastie u Vas. Som nova v teme podnikani, za kazdu radu podakujem.
Miwoslav
27.12.10,17:13
Mozes predavat do celeho sveta takze aj do Talianska. Musis vsak vystavit na predavany tovar pozadovane doklady t.j. fakturu na ktorej uvedies predajcu (SK firmu) a predajnu cenu ktoru plati zakaznik a ktora je uvedena na doklade zasielkovej sluzby z Talianska. Medzi skaldom na SK a Talianskom si vystavis vydajku-prijemku do skaldu.
klaudia ellada
09.01.11,14:39
Ahojte
tato tema zaujima aj mna. Chystame sa otvorit eshop na Slovensku a predavat v Grecku. Firma bude slovenska a predaj uskutocneny cez internet do Grecka.Ak to dobre chapem tak si zalozime dva sklady a to jeden na Slovensku a druhy v Grecku - pohyb je vydaj prijem do skladu.A tim padom vsetko uctovnictvo prechadza iba na Slovensku?