sfinks
13.12.10,15:17
Ahojte,
rad by so msa informoval coby ste poradili aky notebook kupit ... len podla znacky ktore su tie naj ... a preco ... Neviem sa rozhodnut ktory si mam kupit ... ktory by ste si vy kupili keby ste si kupovali . parametrami si viem vybrat ale od akeho vyrobcu to uz nie .... diky
jojom
13.12.10,14:24
Ak sa má vydariť tak sa vydarí od hocikoho, ak bude kazový kus tak sa môžeš aj pos***.
Mám doma Asus a som s ním spokojný, mal som aj Hp 510 tiež bol výborný malý a rýchly ako smrť, ked som vymenil ramku. Kamarát zase nedá dopustiť na Toshibu.
marko182
13.12.10,14:28
Ja som mal doteraz 2x Acer, 1x Lenovo a 1x Toshiba. Osobne odporucam Acer a to najma kvoli:

- vyborny pomer cena/vykon
- spolahlivy servis
- bezproblemova instalacia, ziadne chybajuce ovladace
- tiche chladenie (narozdiel od Toshiby, ktoru som mal)

Ale inak to samozrejme zavisi od parametrov, ceny a stastia.
sfinks
13.12.10,14:30
nuz ja som mal HP A NIKDY VIAC ... a o acery som nepocul nic dobre ... a co notebooky apple ? mate neitk o stymto skusenosti ?
Bernadet
13.12.10,14:38
Odporúčam Acer mám druhý ten prvý je stále funkčný a má už 5 rokov. Acer veľa ľudí ho kritizuje ale ešte viacej ho používa. Osobne si myslím, že výrobcovia sú cca na jednej úrovni kvality.
1a4ter
13.12.10,15:42
Ja servisujem počítače a notebooky. Osobne mám notebook od značky MSI - GX701. V tej dobe stál niečo pod 30 000sk. Je super dodnes a šlapu mi na ňom aj všetky nove hry (GF9600 GT 512MB). Predal som niekoľko kusov MSI strednej triedy, ale musim priznať že nestoja za pekné slovo. Keby si mám kúpiť nový, tak by som kúpil od ASUS, prípadne ACER. Servisujú sa dobre, reklamácie sú vybavené behom týždňa. Kto si môže dovoliť takúto servisnú podporu, musí mať dobrú kvalitu aby neprerobil na reklamáciách, no nie? Rovnako predávam do PC zostav základné dosky jednoznačne od ASUS.Najhoršie notebooky čo som servisoval osobne boli HP a FujicuSiemens(životnosť 2- max.3roky) Od zákazníkov som nedostal sťažnosti ani na Lenovo ani na Toshibu. Určite by som volil ASUS.
dolfort
13.12.10,16:53
Toshiba, Lenovo, IBM, DELL - za tri roky u mňa žiadna reklamácia
salvosko
14.12.10,11:04
Je jedno ktory. Musis mat stastie. Kazia sa vsetky. Naposledy som riesil ASUS za 1500€ asi po 3 mesiacoch odisiel displej. Acer po 3 mesiacoch tiez displej. Nevyberies si.
Najmenej reklamacii ma u mna Lenovo.
Osobne mam HP 3,5 roka, raz som menil disk, inak ide 8-16 hodin denne, nosim ho, bucham s nim v aute, no problem.
Fero11
14.12.10,12:16
je skutocne jedno, ktory si vyberies, pretoze parametrovo su na tom vsetky firmy rovnako a priblizne aj cenovo. Najdolezitejsie je aby sa ti co najmenej kazil. Aj ked je v zaruke, ale ak ide na opravu, tak si mesiac bez NB a to nas***e
Preto ja ziadny NB nemam :)
pivko
16.12.10,06:22
Nevyznám sa v PC tak že sa opýtam odborníkov aký majú názor na tento notebook:http://www.shark.sk/darceky/lenovo-ideapad-u165-11-quot-k125-11-6-hd-led-glare-ati-2gb250gb-wl-bt-cam-w7-hp-32-dark-brown/
kergulaan
16.12.10,07:51
Nechcem slovickarit ale tebov spominany notebook je vlastne NETBOOK - t.j je maly - ved ma obrazovku len 11` - napis na co ho chces pouzivat a az potom ti tu mozeme napisat ci je dobry alebo nie.
Ja som si pred par dnami tiez kupil Lenovo U165-59043506 - zatial spokojnost - ale ja dost cestujem a mobilita a velky ulozny priestor je pre mna dolezitejsi ako rychlost.
Takze este raz, napis na co budes NB pouzivat.
Pre zaujimavost: http://www.hej.sk/pocitace-prislusenstvo/obchod/1332237/lenovo/lenovo-ideapad-u165-59043506-/
stanleyzv
19.12.10,02:15
Treba si zvazit ci chcete klasicky "velky" notebook alebo momentalne novsie "mensie" netbooky, tie su vsak vykonovo nizsie od svojich velkych bratov, preto si treba uvedomit na co to chcete, netbook je dobry na kazdodenne nosenie, povedzme na prednasky, na internet atd... Necakajte vykonu grafiku preto treba zabudnut na hranie hier, spracovanie videa, sledovanie HD videa. Cena netbookov je nizsia nez notebookov, v obchodoch zacinaju na 250 eur, odporucam ak sa rozhodnete pre netbook, vziat novsi typ s novym dualcorovym atomom, ich cena zacina na 300 eurach a urcite sa oplati viac ako starsi typ. Pripadne ak notebook slusny notebook s dobrou konfiguraciou sa da kupit za 500 eur.

Mal som Asus z roku 2006, tri krat presne po roku sa pokazil, vzdy ta ista chyba maticna doska, potom som kupil netbook Asus eeePC s tym zatial problem nie je, mam ho takmer dva roky, tak sa mi zda ze Asus sa polepsil co sa tyka kvality.
iggy324
26.12.10,10:56
No ja osobne mam Asus K50AB, a som s nim celkom spokojny. Použivam ho na všetko možne, hoci z hier už mám trochu vyklepanú klávesnicu (chcelo by to kvalitnejšie plasty), ale keby som mal o trochu väčší rozpočet pri kupovaní NB, tak by som sa rozhodol buď pre Dell, MSI alebo HP (aj keď sa vraj tie novšie HP-čka častejšie kazia) ale ako tu už bolo povedané treba mať šťastie na nezávadný kus.
Acer by som osobne nikdy nekupoval. Aspoň čo som počul sú ich notebooky najzávadnejšie. Aj keď majú dobrý servis, nechcem tam book posielať každý polrok. (kamošove skúsensosti)
V poslednej dobe sa však začínajú prezentovať so zaujímavými kusmi...

Niekto tu ešte spomínal Apple. Pokiaľ ti nevadí trošku vyššia hmotnosť aj cena (za kvalitu sa platí) je to dobrý notebook. Keďže je ale na ňom primárny systém Mac OS X, treba si naň chvíľu zvykať. Môžeš si tam dať aj Win ale nepôjde ti zrejme až tak plynulo, to už neviem posúdiť, treba vyskúšať. :)
Ešte ďalšia výhoda je že macbooky sa chladia cez medzery na klávesnici, čiže zospodu nemajú žiadne otvory, takže ho môžeš mať kľuďne na posteli, alebo na nohách a nemusíš sa báť že by mal málo vzduchu na chladenie.
iv@n
26.12.10,23:32
Niekto tu ešte spomínal Apple. Pokiaľ ti nevadí trošku vyššia hmotnosť aj cena (za kvalitu sa platí) je to dobrý notebook.
vyššia hmotnosť od čoho? jedenásť palcový macbook air má len jedno kilo.
iv@n
26.12.10,23:39
Nevyznám sa v PC tak že sa opýtam odborníkov aký majú názor na tento notebook:http://www.shark.sk/darceky/lenovo-ideapad-u165-11-quot-k125-11-6-hd-led-glare-ati-2gb250gb-wl-bt-cam-w7-hp-32-dark-brown/
ja by som bral radšej thinkpad edge 11, alebo aspoň model s procesorom k325, tá k125 je dosť pomalý kus.

k pôvodnému dotazu, ja som mal asi zatial štastie na svoje notebooky, spokojný som bol so všetkým, mám/mal som compaq, 2x ibm, toshibu, servis som nepotreboval.
iggy324
27.12.10,11:36
vyššia hmotnosť od čoho? jedenásť palcový macbook air má len jedno kilo.

MacBook AIR je samozrejme ľahký, ale klasický MacBook je ťažší ako môj Asus.
Nandrolon
27.12.10,13:37
napíšem len jednu vec:

LENOVO = čínska firma /zatiaľ s ešte čiastočne s "americkou kvalitou IBM - ale už je poznať že kvalita išla hóoooooooooodne dolu.../

FUJITSU-SIEMENS - bývalá japonsko-nemecká značka v súčasnej dobe už "nejaký ten rok" iba "FUJITSU"
- teda čisto japonské stroje....

ps: nechcem rozvíjať FLAME ale mám FSC a veeeeeeeeeeľmi som uvažoval nad LENOVO, ale som rád že som svoj 3. v poradí kúpil fujitsu...