vanii
13.12.10,17:28
Chcela by som vas poprosit o radu ohladne malovky. Mame spojenu kuchynu s obyvackou a chystame sa malovat. Kuchynu do zlta a obyvacku zeleno bezovu. Len neviem, ako pekne urobit prechod z kuchyne do obyvacky, co je zhruba v strede miestnosti. Mame to predelene nizkym murikom, z ktoreho pravej strany je obyvacka a po lavej strane murika je kuchyna. Nechceme to predelit rovnou ciarou. Viete mi poradit, ako to vyriesit ? Budem vdacna aj za obrazky. dakujem velmi pekne.
adam
13.12.10,16:55
Možno nálepkou na stenu...
andreaS
13.12.10,17:11
aj ked uz nepatrim k "farebnym" nadsencom, tak sa pokusim poradit:

http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/zdenculik/album/kuchyna/

na tomto linku je vcelku fajn napad s predelenim dvoch farieb... ale neviem si zivo predstavit v jednom priestore zltu, bezovu a zelenu... mne sa farby zunovali a teraz nie je cas ani chut zmenit to... a to mam napr. kancelariu doma vymalovanu na zeleno-modro zhruba rok...

ako farebne vyblaznena chcem do noveho obytneho priestoru neutralne farby a farebnost dodat doplnkami... prestane sa mi daka farba pacit, tak dam dole zaves, vymenim obrus, vazy, obliecky na vankus, pripadne koberec a je po probleme... ;) ale 100 ludi 100 chuti ;)
vanii
13.12.10,17:12
Nálepka bude v obyvačke, už by ich tam bolo veľa a nálepka nevyrieši náš problém. Potrebujem nejaký zaujímavý prechod z jednej farby do druhej...
misoft
13.12.10,22:29
A čo takto prelínanie farieb (plynulý prechod z jednej farby do druhej)? Kuchyňa bude žltá, obývačka zeleno-béžová a prechod bude nenápadný, ale pritom každá miestnosť bude mať tú svoju farbu.
220870
14.12.10,05:00
bikam
14.12.10,06:18
aj ked uz nepatrim k "farebnym" nadsencom, tak sa pokusim poradit:

http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/zdenculik/album/kuchyna/

na tomto linku je vcelku fajn napad s predelenim dvoch farieb... ale neviem si zivo predstavit v jednom priestore zltu, bezovu a zelenu... mne sa farby zunovali a teraz nie je cas ani chut zmenit to... a to mam napr. kancelariu doma vymalovanu na zeleno-modro zhruba rok...

ako farebne vyblaznena chcem do noveho obytneho priestoru neutralne farby a farebnost dodat doplnkami... prestane sa mi daka farba pacit, tak dam dole zaves, vymenim obrus, vazy, obliecky na vankus, pripadne koberec a je po probleme... ;) ale 100 ludi 100 chuti ;)
Ten link je fajn, ale ten komentár okolo :rolleyes:??? Pani chcela konkrétnu radu, nie názor na farebné či neutrálne steny.
euina
14.12.10,06:34
ja som toto riešila u mojich neterí, keďže majú spoločnú izbu, jedna chcela modrú a druhá žltú, tak sme to vyriešili nasledovne:
farby sa v strede miestnosti "stretli", čiže boli oddelené akoby čiarou. Zobrala som igelitovú tašku z nemenovaného obchodu, pokrčila a jemne namočila do farby. Farbu som si dala na tanier, len v tenkej vrstve. Žltou farbou som robila "ďobky" pri prechode na modrej stene a modrou taškou som "ďobkala" na žltej strane asi 20 cm z každej strany, takže sa tie farby akoby prelínajú, vypadá to zaujímavo a ten prechod nie je taký nápadný, ako keď ti tam zostane len rovná čiara. Ide to úplne jednoducho, len sa netreba báť. Tašku treba omočiť len v troške farby, ja som si to vyskúšala na nečisto tak, že som si to namočila najprv v čistej vode a skúsila niekde, kde bude skriňa. Malo by ti to robiť taký efekt, ako v príspevku č.6 s tou morskou hubkou. V najhoršom ten kúsok premaľuješ.
andreaS
14.12.10,06:59
Ten link je fajn, ale ten komentár okolo :rolleyes:??? Pani chcela konkrétnu radu, nie názor na farebné či neutrálne steny.

a co som nebodaj niekomu ublizila? ved sme na fore, tu sa diskutuje... a nic zle som nenapisala, neurazala, nenadavala... tak kde je problem?

ja som si len vsimla, ze vela ludi ked zariaduje svoje prve byvanie (vratane mna) ide bezhlavo do farieb... a napisala som len vlastnu skusenost, ze som urobila to iste a teraz sa musim pozerat na farby, ktore su mi proti srsti a v kazdej miestnosti navyse ina farba... mozno niekto nad tym zauvazuje a zmeni nazor, ked nie, nikoho nenutim, nech si namaluju aj duhu v obyvacke, mne to je fuk, ja tam zit nebudem... nabuduce aj ked budem vediet, radsej si klepnem po prstoch a nic dalej neposuniem... nech si kazdy hlada to co chce a kde chce... teraz zacinam byt ostra... teraz si zasluzim daku tu kritiku...
bikam
14.12.10,09:08
a co som nebodaj niekomu ublizila? ved sme na fore, tu sa diskutuje... a nic zle som nenapisala, neurazala, nenadavala... tak kde je problem?

ja som si len vsimla, ze vela ludi ked zariaduje svoje prve byvanie (vratane mna) ide bezhlavo do farieb... a napisala som len vlastnu skusenost, ze som urobila to iste a teraz sa musim pozerat na farby, ktore su mi proti srsti a v kazdej miestnosti navyse ina farba... mozno niekto nad tym zauvazuje a zmeni nazor, ked nie, nikoho nenutim, nech si namaluju aj duhu v obyvacke, mne to je fuk, ja tam zit nebudem... nabuduce aj ked budem vediet, radsej si klepnem po prstoch a nic dalej neposuniem... nech si kazdy hlada to co chce a kde chce... teraz zacinam byt ostra... teraz si zasluzim daku tu kritiku...

mimotemy :rolleyes:
andreaS
14.12.10,09:13
tvoje 2 prispevky boli uz len k teme... :/