bobino38
13.12.10,19:12
Mal by som otázočku...ako je možne, ak stiahnem film DVD original a napálim ho tak ho nemám na telke na celú obrazovku ale ho mám zhora i zdola orezaný. DVD prehravač mi robí upscale na 720p a telku mam HD ready, tak neviem kde može byť problém.
Chobot
13.12.10,21:28
Mal by som otázočku...ako je možne, ak stiahnem film DVD original a napálim ho tak ho nemám na telke na celú obrazovku ale ho mám zhora i zdola orezaný. DVD prehravač mi robí upscale na 720p a telku mam HD ready, tak neviem kde može byť problém.

Originál DVD nestiahneš. To, čo sťahuješ, sú DVD ripy, už okresané a odkódované obsahy video DVD diskov.

Buď ten rip bude mať niečo zmenené (napr. rozlíšenie), alebo to bude nastavením v TV - možno stačí prepnúť zobrazenie z pomeru 4:3 na 16:9 alebo iné, ktoré máš v ponuke nastavenia TV.
Fero11
14.12.10,03:26
DVD original sa da stiahnut bez problemov (sice original to uz nie je, ale je to kopia (btw original je vzdy len jeden kus na svete ))
DVD je vzdy 720x576
Skus sa pohrat s pomermi stran, alebo daj auto ...
bobino38
14.12.10,04:43
...všetky nastavenia mám správne, telku i dvd prehravač 16:9, na iných fórach poradili, vraj originál môže byť 21:9 a potom to už nedám bez pruhov hore a dolu na HD ready telke.
Fero11
14.12.10,07:29
tak bud sa uspokojis s orezanym obrazom, alebo si nastav auto a uvidis full obraz ale deformovany :)
A ako ti to zobrazuje v PC ?
bobino38
14.12.10,07:32
..v PC sa to rozťahovať da ako chceš, len sa mení obraz, nevidíš ho proste original...a ked nasatvujem auto alebo fill na DVD prehravači tak to nepomáha.