chantal baby bazar
13.12.10,19:45
Som tu nováčik a neviem či vôbec dobre píšem. Ale som zúfala z toho, že sociálna poisťovňa zmenila EZU a mne sa ešte ani dnes 13.12. nedá prihlásiť napriek tomu, že na stránke píšu, že od 9.12. sa dá prihlásiť. A z pobočky vo Vranove sa nám už vyhrážajú pokutami :( Aj som im písala, ale žiadnej odpovede som sa nedočkala a na číslo v BA sa nedá vôbec dovolať.
Viete sa už riadne prihlásiť? Museli ste niečo nové pre to urobiť, alebo stačí staré SSN a stará GRID karta?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď
Anja111
13.12.10,19:04
Som tu nováčik a neviem či vôbec dobre píšem. Ale som zúfala z toho, že sociálna poisťovňa zmenila EZU a mne sa ešte ani dnes 13.12. nedá prihlásiť napriek tomu, že na stránke píšu, že od 9.12. sa dá prihlásiť. A z pobočky vo Vranove sa nám už vyhrážajú pokutami :( Aj som im písala, ale žiadnej odpovede som sa nedočkala a na číslo v BA sa nedá vôbec dovolať.
Viete sa už riadne prihlásiť? Museli ste niečo nové pre to urobiť, alebo stačí staré SSN a stará GRID karta?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď
Všetko mi ide so starým SSN a s pôvodnou GRID kartou. Bez problémov ide aj tlač. Nerobila som pre to nič, iba som prečkala odbobie, keď to nešlo...
chantal baby bazar
13.12.10,19:18
:mad: Ďakujem, tak už tomu vôbec nerozumiem...zadám SSN, potom kód podľa karty a zahlási mi, že nemám správne prihlasovacie údaje...som fakt z toho zúfala...na koho sa ešte obrátiť???
KEJKA
13.12.10,19:28
len skutočne daj pozor, či máš dobrú klávesnicu, či nemáš zapnutý capslock, EN, ap. skús si všetko napísať vo worde, alebo kod pomocne do okienka ssn kvôli tomu aby si videla, že sa vpisujú správne znaky. samozrejme potom to isté vpíš tam kde treba. neviem aký nový si nováčik, ale ja som sa v začiatkoch tiež dosť mordovala.
je totvoja GRID karta? nemohlo dôjsť bez tvojho pričinenia k jej zrušeniu?
EZU funguje - len si zvykáme na novú vizáž.
chantal baby bazar
13.12.10,19:41
Kejka, ďakujem za odpoveď, som nováčik na porade a na SSN mám 8 firiem, takže k jej zrušeniu nedošlo...dúfam že nie...ešte že zajtra majú v KE stránkové hodiny od 8,00, tak tam hneď nabehnem, že ako je možné, že mi to nejde...skúšala som presne aj to, že som naťukala SSN znova, aj že som skontrolovala CAPS LOCK...a stále hlási to isté...štve ma, že som sa nedovolala do BA a písala som cez ich stránku na podporu problémov z EZU a odpoveď žiadna...ale pokuty pošlú promptne...inak som sa dozvedela, že doteraz nepokutovali neskoré predkladanie výkazov, ale od 15.12. už majú príkaz na pokutovanie...a vlastne preto menili stránku EZU, lebo od 1.1.2011 sa zas menia tlačivá - výkazy!!!!
Zoltán Kovács
13.12.10,19:44
chantal baby bazar
13.12.10,19:47
Dobrý večer Zoltán, som si už predtým vyhľadala Vašu diskusiu o EZU než som napísala dotaz, ale mi to nepomohlo, lebo som sa dozvedela, že ostatní sa vedia prihlásiť, len ja nie!!!! :eek::eek::eek::eek::eek::eek:
KEJKA
13.12.10,20:03
ty máš viac firiem na jedno SSN?
lebo ja mám na každú firmu iné SSn - tej firmy.
chantal baby bazar
13.12.10,20:06
No ja mám jedno SSN a potom sa mi tam rozbaľovali IČZtká...a mala som len jednu GRID kartu a fungovalo to...v starom systéme
chantal baby bazar
13.12.10,20:09
Tak teraz premýšľam, či to nebude práve tým...všetci, čo sa už dostali do nového systému (s ktorými som hovorila) mali na každú firmu samostatné SSN!!!! možno v tom je môj problém...no zajtra hádam budem múdrejšia...na niektorej diskusii som dnešný príspevok čítala o tom, že nebudú pokutovať, ale mne tvrdili, že sa nepokutovalo len do spustenia systému...a že teraz už majú príkaz pokutovať - asi treba príspevky na odmeny :-)))
JankaO
13.12.10,20:28
Tak teraz premýšľam, či to nebude práve tým...všetci, čo sa už dostali do nového systému (s ktorými som hovorila) mali na každú firmu samostatné SSN!!!! možno v tom je môj problém...no zajtra hádam budem múdrejšia...na niektorej diskusii som dnešný príspevok čítala o tom, že nebudú pokutovať, ale mne tvrdili, že sa nepokutovalo len do spustenia systému...a že teraz už majú príkaz pokutovať - asi treba príspevky na odmeny :-)))
Nie, týmto to nie je. Ja mám na jedno prihlasovanie tiež desiatky klientov, za ktorých podávam výkazy. Prihlásiť sa mi dá klasicky ako po starom a v rolovacom okne mám možnosť výberu, za koho chcem posielať.
KEJKA
13.12.10,20:30
tak potom asi treba postup
1. zadať SSN
2. vybrať firmu
3. zadať heslo
==============
alebo je to SSN aj heslo spoločné pre všetky firmy? heslo=GRID kartu mám na mysli.
JankaO
13.12.10,20:37
tak potom asi treba postup
1. zadať SSN
2. vybrať firmu
3. zadať heslo
==============
alebo je to SSN aj heslo spoločné pre všetky firmy? heslo=GRID kartu mám na mysli.
SSn a heslo je spoočné. resp. Na prihlásenie treba zadať presne to isté, ako keď sa prihlasuješ na jedného klienta. T.j. jedno SSN a jedno heslo z GRID karty. A potom systém sám rozpozná, koľko subjektov maš na to jedno prístupové právo pridelených.Funguje to podobne, ako na DÚ. Tam mám tiež na jedno prihlasovanie priradených vicej klientov a potom si len vyberám, za koho chcem poslať, bez toho, aby som sa zvlášť za každého prihlasovala a odhlasovala.

Po prihlásení to vyzerá takto:
KEJKA
13.12.10,21:14
áno, tak problém je niekde inde. to ma len tak napadlo.
Držím palce, nech sa to čím skôr vyrieši.
chantal baby bazar
14.12.10,09:40
Ďakujem za snahu pomôcť...bola som dnes na sociálnej poisťovni a problém bol v tom, že ma systém úplne zablokoval, keď som sa snažila opakovane prihlásiť do nového systému...Vraj som sa zle prihlásila...celé roky som sa dobre prihlasovala a teraz zle?! V KE majú s novým prihlásením viaceré baby problém, takže to nebude asi zle zadanými heslami :-))))
Kejka, treba zájsť na Vašu sociálnu poisťovňu s tým, že robíte viacero firiem a máte niekoľko SSN, aj GRID kariet a dajú Vám to všetko pod jedno SSN a tým aj jednu GRID kartu...
Je to omnoho jednoduchšie :-)
KEJKA
14.12.10,17:16
to áno, ale ja to mám riešené tak, že vlastne klient to vybaví na seba a mne dá k dispozícii gridkartu. Iný klient vybaví kartu priamo na mňa.....Nie je to jednotné a ja takto radšej budem pokračovať, jednotlivé firmy sú nezávislé a keby sa ma zbavili, jednoducho posunú prístupy ďalej.