Zuna111
13.12.10,20:36
Naša klientka FO (kamionová doprava) si v lete založila s.r.o. s tým, že keď bude mať všetky náležitosti týkajúce sa prepravy (povolenky, karnety, zábezpeky atd.) tak nám oznámi odkedy máme kamiony prehlásiť z FO na PO.
Potom zavolala, že zmena je od 1.9.2010. Za september nemala takmer žiadnu dopravu vyfaktúrovanú, iba s dátumom dodania august a pretože je 1/4 ročný platca DPH, nemali sme doklady až do minulého týždňa. :eek: Všetky vydané faktúry má na starú firmu a aj všetky náklady ! Ja jej nemôžem účtovať náklady aj výnosy do FO, ked v nej nemá autá ! Tiež zamestnanci sú už v novej firme ! :eek::eek:
Ak mám teraz z toho vykorčuľovať s čo najmenšími škodami? Urobiť zmeny v prihláškach na DU ? Existuje žiadosť na zrušenie oznámenia vzniku a zániku daňovej povinnosti DzMV ?
Prosím poraďte :mee: Dakujem.
Zoltán Kovács
13.12.10,19:47
No v prvom rade si myslím, že chybu urobila klientka. Postupovali ste podľa jej inštrukcii. A to,že ona nezmenila svoje fakturačné údaje na novú firmu, a tak isto neoznámila dodávateľ túto skutočnosť by mala riešiť ona. A nie ty s nejakým zrušením oznámenia na DÚ.

Inak neviem si predstaviť, ako by sa doriešil prípad zamestnancov v SP a ZP.
KEJKA
13.12.10,20:05
rieš to s klientkou. Možno by sa dalo po dohode urobiť vzájomnú fakturáciu FO-SRO
azla
13.12.10,20:14
Tu ani nejde o to kto urobil chybu, myslím, že dôležitejšie je to, aby sa to vyriešilo k spokojnosti klientky, aby nebol problém.:D

Skúsim zrekapitulovať, ak niečo je inač, tak ma oprav. A možno sú tam aj iné skutočnosti, ktoré nepoznáme.

FO
- fakturovala
- znášala náklady (aké ?? PHM , poplatky a tak ???)

PO
- vlastní autá
- predpokladám, platí PZP
- zamestnáva ľudí

Autá na daň z MV sú prihlasené ešte na FO.

Teoreticky ak sú už faktúry vystavené, sú u odberateľov, možno sú aj zaplatené .....
možno by pripadala možnosť , aby PO:

- prenajala autá FO (napr. do 31.12.2011)

- prenajala pracovnú silu FO (PO by bola kmeňový zamestnávateľ)

- daňovníkom dane z MV by ostala do konca roka FO
(len toto až tak jednoznačné nevidím). Je isté, že daň z MV by sa platila iba u jedného, len boli polemiky, či ju má platiť prenajímateľ, alebo nájomca.

A od 1.1.2010 by sa to už dalo do koľají.
Nejako sa to vyriešiť musí, toto by som videla celkom priechodné.
Možno prispejú ďalší poraďaci svojimi názormi.
KEJKA
13.12.10,20:28
preto som písala - rieš to s klientkou. jednak musí vidieť, že urobila chybu a kde.
popravím v tvojom príspevku
.....A od 1.1.2010 by sa to už dalo do koľají............
má byť od 1.1.2011, ale je jasné ako si to myslela.
===================
tú fakturáciu je možné spojiť do služieb kamionovej dopravy - teda fakturovať nájom aj s poskytnutím vodičov.
DMV - ak vlastníctvo už prešlo, treba urýchlene nahlásiť na DMV zmenu. Je tam len ohlasovacia povinnosť, lepšie neskoro ako nikdy. DMV vypíše FO aj PO správne - každý za seba.
Zuna111
14.12.10,16:15
Dakujem za rady, jasné, prefaktúrácia medzi PO a FO to vyrieši a s "babou" už do budúcna začínam pracovať so všetkým iba proti podpisu.
Ďakujem