Michal Harťo Harťanský
13.12.10,20:58
Dobrý deň potreboval by som poradiť mám doma net od jednej firmy ktorá mi ho zapojila fungoval cca mesiac a potom začal haprovať niekedy išiel niekedy nie a teraz už nejde vôbec ale háčik je v tom že ked pripojím kábel na druhý pc tak internet ide..nie rýchle ale ide...to je základ na mojom pc mam 7dmičku win a na tomto z ktorého aj píčem je xpčko. Neviete mi niekto poradiť aby som nemusel prinštalovať win ? pretože je tam originálny a nechcem stratiť...prosím o skorú odpoveď :-)
Vlado40
13.12.10,20:20
Máš dobre nainštalovanú sieťovú kartu ?Ak pripojíš sieťový kábel k PC ukazuje že si pripojený a nejde iba internet ?Nezapojila internet firma na tom PC ,na ktorom ide .Ak áno ,tak sledujú MAC adresy sieťovej karty.
Michal Harťo Harťanský
13.12.10,20:30
So sietovkou som nič nerobil firma zapojila net na ten pc ktorý teraz nejde...pc ukáže aj že pristup k internetu niekedy to ukaže niekedy nie...ale internet niekedy ide ale pomaly horko ťažko a niekedy ani nejde...a pritom už som na druhom pc asi hodinu alebo dve a nema problém...
salvosko
14.12.10,10:55
Moze byt problem v kably, na jednom PC mas sietovy kartu ktorej to nevadi a na druhom taku ktorej to vadi. Som sa s tym stretol, 2 PC dokazali nacitat IP adresu z DHCP a 2 dalsie nie (vratane routera). Nakoniec chlapi z firmy (Slovanet) opravili kabel na chodbe ktory siel do ich switcha.
Fero11
14.12.10,12:39
Dobrý deň potreboval by som poradiť mám doma net od jednej firmy ktorá mi ho zapojila fungoval cca mesiac a potom začal haprovať niekedy išiel niekedy nie a teraz už nejde vôbec ale háčik je v tom že ked pripojím kábel na druhý pc tak internet ide..nie rýchle ale ide...to je základ na mojom pc mam 7dmičku win a na tomto z ktorého aj píčem je xpčko. Neviete mi niekto poradiť aby som nemusel prinštalovať win ? pretože je tam originálny a nechcem stratiť...prosím o skorú odpoveď :-):D:D:D
Firma ktora ti spravila, zaviedla NET sa stara o to, aby na ich poslednej koncovke ktoru vlastnia (resp. spravuju) bola konektivita o predpisanych parametroch (v zmluve). Ak nahlasis firme poruchu, tak pridu do teba, pychnu koncovku do svojho NB a otestuju konektivitu, prip. zmeraju rychlost, ak vsetko funguje, tak dovi dopo. Potom musis zacat riesit Ty.
Ak na jednom PC ide a na druhom nie (s tym istam kablom) tak je chyba niekde v PC. Najskor v sietovke ci uz HW, alebo SW
Este som zabudol, ako uz bolo spomenute, firma moze filtrovat MAC adresy. Cize ty sa do siete dostanes, vsetko sa tvary, ze je OK, ale nemozes sa dostat na NET. Potom pomoze zmenit MAC v PC na taku aky ma PC kde NET funguje, alebo poziadat providera aby ti povolil 2 MAC adresy.
To su len zakladne veci, chyb preco to nejde moze byt viac a inych, takze to nechame otvorene ...
salvosko
14.12.10,12:55
Ak na jednom PC ide a na druhom nie (s tym istam kablom) tak je chyba niekde v PC
Prave toto nemusi byt pravda. Vid moj prispevok.
Michal Harťo Harťanský
14.12.10,17:27
Takže tak chlapci riešil som to dnes celý deň niektorý tvrdia mac adresy teda vačšina a niektory nie...že mam problém v pc...v kábli si nemyslím že bude problém a ani v siteovke toho pc čo nejde...pretože pridem do školy napojim sa na kabel a net ide bez akýchkolvek problémov a možem aj hýbať kablom všetkým...skor sa priklanam k tej mac adrese ale je zaujimave...že..pc. bolo mesiac na tom nete a išlo dobre po mesiaci vypadlo..ale to je ešte nič zaujimave je to že niekedy on načita stranky a niekedy nie ale ked ich načitava tak strašne pomaly...niekedy aj wap stranku načitava 5 min ale načíta ju počasie v pc si tiež hned načita...takže kde je teraz problem.. ?
Fero11
14.12.10,17:46
skus ping napr. na google.com a napis cas
Michal Harťo Harťanský
14.12.10,17:50
To nenapíšem pretože som odcestovaný...takže...to riešim takto iba cez net čo viem ako išlo včera...:-)