miroslavala
13.12.10,21:09
Chcem sa opytat, (zaroven sa vopred ospravedlnujem za neznalost) ak je pod strankou napisane: Design & Engine: Webex, (http://www.webex.sk/)
znamena to, ze ten Webex iba poskytuje domenu, alebo prostrednictvom nejakeho ich redakcneho systemu sa stranky upravuju? Vedel by mi niekto poradit, ci sa tie stranky pripadne spravuju tazko alebo je nejaky jednoduchy sposob - napr. ako prostredie MS Word? Dufam, ze sa rozumieme :)
Ide o to, ze som dostala bojovu ulohu nahadzat na stranku info a aj ked som povedala, ze sa v tvorbe webu vobec nevyznam, bola som poziadana pozriet sa na to a skusit. Teraz to spravuje nejaky chalan, ktory nema cas, predpokladam, ze on ma na to nejake prihlasovacie udaje, ci ako sa tam dostat?:)
dakujem!!!
peanut
14.12.10,11:03
Design = dizajn, teda sú autorom diazjnu webovej stránky.
Engine = stroj, tu: systém, aplikácia, zdroják, na ktorom stránka funguje.

Zrejme stránku vytvorila napísaná firma. Či ide o tzv. redakčný systém - jednoduchá správa, úpravy, pridávanie stránok a pod. cez internetový prehliadač, alebo nie, sa nedá zistiť z toho, čo si napísala.

Či poskytujú aj webhosting, tiež sa nedá zistiť z toho, čo si napísala - možno by sa to dalo zistiť, keby napíšeš adresu webovej stránky: pre každú stránku sa dá zistiť autor, napr. pre porada.sk je to (je veľa spôsobov, toto je jeden z nich):
http://who.is/whois/porada.sk/
Fero11
14.12.10,12:27
Chcem sa opytat, (zaroven sa vopred ospravedlnujem za neznalost) ak je pod strankou napisane: Design & Engine: Webex, (http://www.webex.sk/)
znamena to, ze ten Webex iba poskytuje domenu, alebo prostrednictvom nejakeho ich redakcneho systemu sa stranky upravuju? Vedel by mi niekto poradit, ci sa tie stranky pripadne spravuju tazko alebo je nejaky jednoduchy sposob - napr. ako prostredie MS Word? Dufam, ze sa rozumieme :)
Ide o to, ze som dostala bojovu ulohu nahadzat na stranku info a aj ked som povedala, ze sa v tvorbe webu vobec nevyznam, bola som poziadana pozriet sa na to a skusit. Teraz to spravuje nejaky chalan, ktory nema cas, predpokladam, ze on ma na to nejake prihlasovacie udaje, ci ako sa tam dostat?:)
dakujem!!!
Majitel webu resp. domeny (na ktory mas nahadzat info) by sa mal spojit s tvorcom webu prip. s providerom u ktoreho je domena (resp. so spravcom kde domena hostuje), alebo este lepsie s chylanom, ktory to spravuje/spravoval.
On najlepsie vie, ze ako to funguje.
Spravovanie moze byt prijemne dinamicke v nejakom CMS kde sa hocikde v administracii preklikas a editujes si cely web, alebo spravovanie moze byt zlozitejsie (vacsinou na jednoduchych statickych strankach) kde si musis otvorit html na editovanie a pises priamo do suboru
miroslavala
14.12.10,16:30
dakujem za odpovede, ktore mi pomohli zorientovat sa. Ide o stranku ohradzany.ocu.sk
Ak by ste este z toho vedeli vyvodit, ci to bude na spravu jednoduche, pomohli by ste maximalne :)
Fero11
14.12.10,16:40
Je mozne, ze to ma nejake rozhranie na pridavanie nejakych novyniek, ale nemusi mat. Potom sa pise do jednotlivych php suborov