orientmonkey
13.12.10,21:33
Ahojte,

viete mi niekto poradit ake ukony je potrebne robit pri webshope a s cim vsetkym mam ratat, co vsetko treba pri chode shopu zabezpecovat, aby som na nic nezabudol? Momentalne je to v stadiu zostavovanie business planu a potrebujem si spravit co najpresnejsiu predstavu o tom ako to funguje nakolko je to prve riesenie, ktore planujeme spustit...

Zaujimaju ma take vseobecne veci, ktore je treba riesit pri kazdom shope, aby sme mali predstavu o tom ako to potrebujeme zabezpecit po personalnej stranke.

Dakujem.
pildo
15.12.10,16:06
potrebujes mat bud zivnost, alebo sro s predmetom podnikania predaj tovaru (idealne na malo aj velkoobchod), dobre je si dat aj pocicatove sluzby a marketingove sluzby. myslim ze vyhodne bude, ak budes platcom dph.

pouzitie samotneho systemu obchodu zalezi od poctu produktov, ci chces tahat produkty cez rss alebo xml od dodavatelov. cim viac ludi a cim viac produktov, tym vacsia zataz na db a tym padom aj procesoru servera.

co sa tyka ludi, zalezi ci budes riesit predaj dropshipingom, alebo priamo budes balit balicky ty a odosielat zakaznikom, ako aj od predpokladaneho poctu predajov.

ako chces ziskavat zakaznikov je podstatna informacia. Ak stavis na kvantitu, potrebujes pravdepodobne dedicated server. zalezi od systemu el. obchodu a optimalizacii db. ak budes mat do par stoviek produktov a malu navstevnost, tak ti jeden dedicated dokaze obsluhovat viacero specializovanych shopov (momentalne mam na mojom cca 15 stranok a zataz je minimalna, ale mam stvorjadrovy i920 s HT na kazdom jadre a 8gb ram...).

ak potrebujes hosting, viem ti poslat ponuku.
mega-shop
18.12.10,21:58
Zdravim...

Ohladom eshopu...Ja mam e-shop v ktorom mam okolo 1800 produktov a pomerne dost obrazkov a vpohode mi to ide na neobmedzenom hostingu od websupportu :)