Piccotto3
13.12.10,23:39
Dobry vecer mili poradaci,
vie mi niekto poradit,ake potrebne papiere potrebujem pre prijatie noveho spolocnika,ktory chce navysit ZAKLADNE IMANIE o 1000eur?
Novy spolocnik bude mat 20% podiel zo zisku.
Prosim vas poradte mi aky je postup pri takejto situacii a kde sa mam obratit a na koho,aby ma to vyslo co najlacnejsie.Ci je potrebne aj valne zhromazdenie,kedze spolocnik je zaroven aj konatelom.
Vopred dakujem.
Marína
14.12.10,06:09
zalobaba
14.12.10,06:31
Dobry vecer mili poradaci,
vie mi niekto poradit,ake potrebne papiere potrebujem pre prijatie noveho spolocnika,ktory chce navysit ZAKLADNE IMANIE o 1000eur?
Novy spolocnik bude mat 20% podiel zo zisku.
Prosim vas poradte mi aky je postup pri takejto situacii a kde sa mam obratit a na koho,aby ma to vyslo co najlacnejsie.Ci je potrebne aj valne zhromazdenie,kedze spolocnik je zaroven aj konatelom.
Vopred dakujem.

Spoločník je oprávnený poberať zisk vo výške svojho podielu na ZI, tzn. ak jeho podiel na ZI bude tvoriť 20%, rozdelenie zisku (ak nejaký vznikne) bude práve tých 20%.
Economic
15.12.10,05:13
Pokiaľ pristúpi tak, že na neho nik neprevedie časť svojho podielu, ale ho navýši svojim vkladom, tak toto :

Zápisnicu z VZ alebo rozhodnutie jediného spoločníka
vyhlásene konateľa
vyhlásenie spoločníka
úplné znenie
zalobaba
15.12.10,06:37
Pokiaľ pristúpi tak, že na neho nik neprevedie časť svojho podielu, ale ho navýši svojim vkladom, tak toto :

Zápisnicu z VZ alebo rozhodnutie jediného spoločníka
vyhlásene konateľa - o čom ???
vyhlásenie spoločníka - o čom ???
úplné znenie

:confused:
Economic
15.12.10,06:42
:confused:


Keby túto otázku položil zadávateľ otázky, odpoviem :D Keď sa tu niekto niečo pýta, väčšinou chce odpoveď na svoju otázku. A nie informácie od veci.
zalobaba
15.12.10,06:48
Keby túto otázku položil zadávateľ otázky, odpoviem :D Keď sa tu niekto niečo pýta, väčšinou chce odpoveď na svoju otázku. A nie informácie od veci.

mýliš sa
Economic
15.12.10,06:50
mýliš sa

Jasné, niekto potrebuje rýpať, Ešte že nie všetci.
Piccotto3
16.12.10,22:17
Dakujem Vam za rady,uz sa to riesi.