nepto
29.11.05,10:18
1. Su nejake limity na nepenazne vklady do SRO? Napriklad ze XY% musi byt penazny, zvysok nepenazny a podobne? Nasa situacia 3 spolocnici, dvaja minimalny penazny vklad (30k) a jeden nepenazny (~400k).

2. Moze mat spolocnik, co vklada nepenazny vklad splatenych po zalozeni/vzniku SRO 100% svojho vkladu (logicke) a zvysni spolocnici splatenych len 50% vkladu?

3. V znaleckych posudkoch sa spravidla uvadza cena bez DPH i s DPH. Ktora cena je smerodajna pre nepenazny vklad? Treba ju zaokruhlit na tisice, ale moze sa znizit lubovolne?

4. Musi byt v spolocenskej zmluve presne napisane o aky nepenazny vklad ide, alebo staci formulacia nepenazny vklad ohodnoteny znalecnym posudkom XY?
nepto
09.12.05,16:42
Toto je lukrativna stranka, kde si clovek moze poradit maximalne tak sam. Uz to mam podpisane i notarsky overene, takze radit nemusite. Keby to niekoho zaujimalo:

1. nie

2. ano

3. nie som si isty, ale po prudkom zamysleni som prisiel nato, ze s DPH (to ci firma bude alebo nebude platcom DPH s danym problemom vobec nesuvisi, tymto som si isty)

4. ano musi, co najpesnejsi opis

Nie som ekonom, nie som uctovnik, uvedene odpovede berte bez zaruky.
lamik
11.12.05,11:11
Ahojte,
ja by som mal tiez otazocku:
Ked kupim byt na hypoteku ako fyzicka osoba a chcel by som ho nasledne prenajat vlastnej s.r.o., mozem jej ho prenajat aj za 1 Sk,- (pripadne zadarmo)????
Ide o to, ze ta s.r.o. by ho dalej prenajimala, ale chcel by som aby cez nu isli vsetky naklady (spotreba energie, nabytok...) a vynosy (najom) suvisiace s tymto bytom.
Mozem to teda prenajat firme zadarmo, alebo musim na to dat trhovu cenu?
Vrela vdaka :)

P.S.: Nevedel som kam ten prispevok zaradit, ale hadam si ho tu niekto problematiky znaly najde....
nepto
11.12.05,11:22
Myslim, ze je rozdiel, ci davas SRO byt za ucelom sidla spolocnosti (moj pripad, dal som to za 0 SKK cize bezodplatne) alebo za nejakym podnikatelskym ucelom.