kocka503
14.12.10,09:39
Ahojte,

mám zamestnanca, ktorý sa pohoršil. Chceli by sme mu dať výpoveď. Jeho zmluva bola na dobu určítú do 30.09.2010 no nikto si to nevšimol. On naďalej chodil do práce a my sme ho riadne vyplácali. Môžem mu uzatvoriť ešte jednu zmluvu na dobu určitú, či sa stal naším zamestnancom na dobu neurčitú? Alebo od zajtra jednoducho nemusí prísť?

Ďakujem
Mirica-LV
14.12.10,08:41
podľa mňa zamestnanec má automaticky PP na dobu neurčitú
ako to, že si to nikto nevšimol?
zk24
14.12.10,08:46
(1) Pracovný pomer uzatvorený na určtiú dobu sa skončí uplynutím tejto doby
(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa dalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracvoný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý cas, ak sa zamestnávatel nedohodne so zamestnancom inak
kocka503
14.12.10,11:10
podľa mňa zamestnanec má automaticky PP na dobu neurčitú
ako to, že si to nikto nevšimol?

No lebo v mzdovom programe bol nahodený na dobu neurčitú, avšak na pracovnej zmluve to mal inak... :( Mzdárka sa sekla.
KEJKA
14.12.10,18:12
treba vedieť, či ste spokojní s ním, alebo by ste chceli, aby odišiel. V druhom prípade by bolo výhodné skúsiť s ním uzavrieť novú Dohodu na určitý čas a ustrážiť pre tentokrát jej ukončenie.
Ak ju však zam-ec nepodpíše, platí, ako bolo už napísané a v takom prípade treba dať výpoveď, alebo sa s ním dohodnúť na ukončení.
Tweety
14.12.10,18:43
treba vedieť, či ste spokojní s ním, alebo by ste chceli, aby odišiel. V druhom prípade by bolo výhodné skúsiť s ním uzavrieť novú Dohodu na určitý čas a ustrážiť pre tentokrát jej ukončenie.
Ak ju však zam-ec nepodpíše, platí, ako bolo už napísané a v takom prípade treba dať výpoveď, alebo sa s ním dohodnúť na ukončení. Lydka, nebola to práca na Dohodu, ale PZ.:eek:
KEJKA
14.12.10,22:22
treba vedieť, či ste spokojní s ním, alebo by ste chceli, aby odišiel. V druhom prípade by bolo výhodné skúsiť s ním uzavrieť novú Dohodu na určitý čas a ustrážiť pre tentokrát jej ukončenie.
Ak ju však zam-ec nepodpíše, platí, ako bolo už napísané a v takom prípade treba dať výpoveď, alebo sa s ním dohodnúť na ukončení.


Lydka, nebola to práca na Dohodu, ale PZ.:eek:
a čo to mení?:cool::cool:
PZ na dobu určitú sa zmenila na dobu neurčitú.
Ak by s ním spísali Dohodu,....je to skôr taka haba´dúra na zam-ca.......
len som sa spýtala, aké majú s ním úmysly.