Qvixa
14.12.10,08:44
Dobrý deň, prosím o radu pri tomto probléme:
Zamestnávateľ ma poslal na služobnú cestu na súkromnom motorovom vozidle. Stala sa mi dopravná nehoda, pri ktorej som bola uznaná za vinníka. Na mojom motorovom vozidle, ktoré je poistené len PZP vznikla škoda Je zamestnávateľ povinný mi uhradiť výdavky spojené s opravou môjho motorového vozidla? Ďakujem.
ivka70
14.12.10,08:05
Podla mna nie je povinny.
Jedine ak by ste to mali specialne dohodnute v dohode o pouzivani sukromneho vozidla na sluzobne ucely.

Ved aj keby si havarovala na sluzobnom aute a bola by si vinnikom, tak ma zamestnavatel narok na to, aby si mu sposobenu skodu uhradila (v medziach zakona).
bubkoch
14.12.10,08:15
http://www.porada.sk/t28109-havarijne-poistenie.html

ak mas pisomny suhlas zamestnavatela na pouzitie sukromneho auta na sluzobnu cestu, mas narok na preplatenie skody
willma
14.12.10,08:26
bubkoch, ale nakoľko bola vinníčkou nehody tak som si nie istá, či jej to zamestnávateľ preplatí a navrch má len zákonnú poistku.
bubkoch
14.12.10,08:51
bubkoch, ale nakoľko bola vinníčkou nehody tak som si nie istá, či jej to zamestnávateľ preplatí a navrch má len zákonnú poistku.

myslim ze to nie je podstatne ... ak zamestnavatel suhlasi s pouzitim sukromneho auta na sluzobne ucely, zodpoveda za skody ...
ak by auto mal havarijne poistenie, zamestnanec by pravom mohol pozadovat od zamestnavatela preplatenie spoluucasti, ak zamestnavatel suhlasil s pouzitim auta bez HP, zodpoveda za celu skodu

za co by potom zodpovedal zamestnavatel, ked v pripade ze vinnik je zamestnanec by nezodpovedal za skodu, a v pripade ze by nebol vinnik zamestnanec, zak by skoda bola zaplatena z PZP vinnika ?

alebo sa mylim ?