peter1214
14.12.10,11:35
Neviem ci aj Vam sa uz stalo na prevadzke, ze dorazia relativne dobre obleceny ludia z vetou na ustach: "T-com Vam nas dal na starosti....", "Mozme Vam vyriesit elektriku" a najnovsie: "Upravujeme Vas profil na Azete.sk. as"
Ziadny z nich nie je oznaceny ziadnim identifikatorom, na otazky za zaklade coho to robia a aby sa preukzali, kedze uz chcu podnikat na cudzom pozemku, maju uz chabe argumenty a na konci je Vam vulganre vynadane, takze mate cely den pokazeny.
Polica, SOI, ani zivnostensky urad z tim nic nema. Polica tvrdi ze prevadzka je verejny priestor kde moze prist kazdy, SOI nevie na to zareagovat, a Zivnostensky urad nema co preverovat.

Ako zamedzit a zabranit takimto zneprijemnovat zivot mne a mojim zakaznikom?
misoft
14.12.10,10:39
Zatvoriť im dvere pred nosom. Ak to pochopia, tak odídu, ak nie, tak treba použiť vyberanejší slovník (náš rýdzo slovenský :D).
To sa týka domácností. V prevádzke vstúpia ako zákazníci a začnú to svoje, tak im oznám, že nie sú tam vítaní a jednoducho ich vypoklonkuj.
peter1214
14.12.10,10:44
a to zu zacnu velike problemy, zacnu byt vulgarny a agresivny a to je ten problem.
misoft
14.12.10,10:49
Ak začnú byť vulgárni a agresívni, tak je tu polícia, mestská polícia a toto by sa u nich mohlo klasifikovať ako výtržnosť. A pokiaľ by pri tom vznikla škoda, tak by na nich mohla byť podaná žaloba a museli by cvakať ako najatí. A ak by robili "v mene" nejakej spoločnosti, tak to dať tej spoločnosti pekne vyžrať (aj so zverejnením ich obchodných praktík a nekalej súťaže).

Predstav si tú srandu, keby pre pár € (nezaplatených) by k firme prišiel exekútor a začal za plnej prevádzky lepiť svoje papieriky s nápisom "Exekúcia" - napr. v centrách T-Comu toto mať na regáloch, na MT, na pokladniach a počítačoch. Ľudia by začali odchádzať - ved T-Com je v exekúcii - a to by spôsobilo len pár nezaplatených € a ich drzí pracovníci.
buchač
14.12.10,10:51
peter1214
...
...
Ako zamedzit a zabranit takimto zneprijemnovat zivot mne a mojim zakaznikom?

misoft Re: Nezelany podomovy predaj, prezentacie
Zatvoriť im dvere pred nosom. Ak to pochopia, tak odídu, ak nie, tak treba použiť vyberanejší slovník (náš rýdzo slovenský
Boli u mňa doma a nie raz ...klopkali ...
Aj tí od tých mobilných operátorov a aj tí , čo lákajú do svojich "sietí "...

Pekne krásne s úsmevom som ich vypoklonkoval , takže aj odišli ...;)
Rýdzu slovenčinu ešte nebolo nutné použiť ...šak som slušný ...no nie , kua ? ;):rolleyes::---:D
Minule som otvoril dvere sektárom ...v ruke rozobratý kvér , akurát som trochu do pucu dával ...zbalili "siete" a páááá sa odobrali ...:D:D:D
misoft
14.12.10,10:56
U mňa tiež boli, otvoril som, náhodou som mal v ruke nôž (15 cm čepeľ), strapatý, bradatý, namosúrený. Tak padali, že aj tie ich "publikácie" im popadali na zem. Tie som im potom poslal "leteckou poštou" - von oknom. :D:cool::cool:
Odvtedy mám pokoj.
peter1214
14.12.10,11:08
Ak začnú byť vulgárni a agresívni, tak je tu polícia, mestská polícia a toto by sa u nich mohlo klasifikovať ako výtržnosť. A pokiaľ by pri tom vznikla škoda, tak by na nich mohla byť podaná žaloba a museli by cvakať ako najatí. A ak by robili "v mene" nejakej spoločnosti, tak to dať tej spoločnosti pekne vyžrať (aj so zverejnením ich obchodných praktík a nekalej súťaže).

Predstav si tú srandu, keby pre pár € (nezaplatených) by k firme prišiel exekútor a začal za plnej prevádzky lepiť svoje papieriky s nápisom "Exekúcia" - napr. v centrách T-Comu toto mať na regáloch, na MT, na pokladniach a počítačoch. Ľudia by začali odchádzať - ved T-Com je v exekúcii - a to by spôsobilo len pár nezaplatených € a ich drzí pracovníci.


T - Com sa ku tomu postavil takto: Nemaju takych zamestnancov su to externe firmy... ake? nevedia.
Policia: aku skodu urobili? 15 000SK odlozeny pripad...
Zaistenie agresora a zistenie jeho totoznosti: Nie som opravneny zistovat totoznost ludi a bol som rieseny pre: 1) omedzovanie osobnej slobody ked som chcel vedet kto to je 2) nopravnene nakaldanie z osobnimy udajmi.

Mam ho zisteneho, sud zamietol zalobu z odvovodnenim: Nie je relevantne preukzatelne ze to vykonal.

Pokracujte porsim v dobrich radach dako sa to snad podari vyriesit.
marleau
19.12.10,10:24
Vyhodím už pri bráne!
veronikasad
19.12.10,10:30
Zaďakujem skôr, než sa dozviem čo ponúkajú...
ivka70
19.12.10,10:35
Mne sa dokonca raz panko vyhrazal, ze mi da odpojit internet od T-comu, len preto, ze som sa s nim odmietla rozpravat a slusne som ho poslala kade lahsie.
Internet od menovanej firmy, samozrejme, nemam, ani ziadne ich sluzby, na ktore mi isiel ponukat zlavu ... :(
Rozalka
19.12.10,11:10
Boli u mňa doma a nie raz ...klopkali ...
Aj tí od tých mobilných operátorov a aj tí , čo lákajú do svojich "sietí "...

Pekne krásne s úsmevom som ich vypoklonkoval , takže aj odišli ...;)
Rýdzu slovenčinu ešte nebolo nutné použiť ...šak som slušný ...no nie , kua ? ;):rolleyes::---:D
Minule som otvoril dvere sektárom ...v ruke rozobratý kvér , akurát som trochu do pucu dával ...zbalili "siete" a páááá sa odobrali ...:D:D:D

Verím, že viac pri tvojich dverách nezazvonia ...

Spomenula som si na jednu príhodu spred 23-24 rokov, tiež tak u našich dverí zazvonili 2 ženy a 1 muž, jedna zo žien bola kolegyňa (vtedajšieho) manžela, tak sme ich nič netušiac pustili. Spočiatku sa len tak vypytovali, no potom spustili svoju básničku, že toto je vlastne od nich pomoc, lebo sa zachráni len 144 000 ľudí (to som už predtým kdesi počula, tak som vedela, kto sú - čo sú). A ja na nich: a čo vy takto, po večeroch, namiesto toho, aby ste doma sedeli, "pomáhate" iným? prečo neprídete v sobotu, chystáme sa tapetovať 2 izby, vaša pomoc by sa nám zišla. V tú ranu, akoby ich vystrelili .... a už ich nebolo.
trisestri
19.12.10,11:45
Včera niekto zvoní,za dverami ženská a pyta 50 centov,vraj na chleba,ked som ponukol chleba,tak ona nechce chleba,chce peniaze,alebo aspon nejaké cigarety-poslal som ju kadelahšie,už tu boli aj také skusenosti že z podomových obchodníkov sa vykluli tipovači pre vykradanie bytov,takže nie iba z týchto dovodov,ale aj z dovodu ústavného prava na súkromie,by mali byt všetky takéto aktivity zakazané,nejak podobné by mali byt riešené aj prevadzky a pracoviska-niekedy bolo že nepovolaným osobám vstup zakazaný,alebo také niečo tuším.Teraz by mohlo íst o obtažovanie,ak nemám o dačo záujem,druha strana to ma akceptovat.
mati111
22.12.10,09:23
Mam pravne vyrieseny tento problem.
Nezakazujem nikomu vstup do prevadzky, ale upravujem pravidla jeho pouzivania Navstevnym poriadkom (obdobne ako v bankach, ci v autobusoch alebo na kupaliskach) Kde sa okrem ineho ako je nefajcenie ci znecistovanie, je veta ze ak niekto nevyuziva priestor prevadzky na nakup mojho tovaru.

Inde je uvedene ze taka cinnost je spoplatnena ... trebars 100E (moze sa to zdat drahe.... nech to nerobia) a nasledna adminiostrativna cinnost tiez 100E a uz mame trestny cin cez 200 E a volame policiu a oni To MUSIA zapisat tak aj ked doticny tvrdi ze bol zadrzany (obmedzovanie osobnej slobody) je v jeho vypovedi napisane preco bola jeho osobna sloboda obmedzena, vo vasej prevadzke, do prichodu policie, a mate prizanie ze to spravil a mate pravny podklad pre vystavenie faktury a s dobrim pravnikom takemu cloveku hrozi moooocne vymahanie.

Budete pisat ze je to pasca, ano je to pasca, ale je to o tom ze to tu nemaju bez povolenia robit.
TO iste sa podarilo aj na nalepovacov nalepiek na vchdove dvere, bol tam ich telefon...Maliari, taxikari, ci kupovaci bytov, Oni to tam nalepili z vlastne vole (neni to ich majetok) tak musia zaplatit za reklamu...
V cinnosti musite mat reklamnu cinnost.

Ma to spustu paragrafov, ale stoji to za ten drobny uspech nad takimi to ludmi.
peter1214
22.12.10,12:28
Mam pravne vyrieseny tento problem.
Nezakazujem nikomu vstup do prevadzky, ale upravujem pravidla jeho pouzivania Navstevnym poriadkom (obdobne ako v bankach, ci v autobusoch alebo na kupaliskach) Kde sa okrem ineho ako je nefajcenie ci znecistovanie, je veta ze ak niekto nevyuziva priestor prevadzky na nakup mojho tovaru.

Inde je uvedene ze taka cinnost je spoplatnena ... trebars 100E (moze sa to zdat drahe.... nech to nerobia) a nasledna adminiostrativna cinnost tiez 100E a uz mame trestny cin cez 200 E a volame policiu a oni To MUSIA zapisat tak aj ked doticny tvrdi ze bol zadrzany (obmedzovanie osobnej slobody) je v jeho vypovedi napisane preco bola jeho osobna sloboda obmedzena, vo vasej prevadzke, do prichodu policie, a mate prizanie ze to spravil a mate pravny podklad pre vystavenie faktury a s dobrim pravnikom takemu cloveku hrozi moooocne vymahanie.

Budete pisat ze je to pasca, ano je to pasca, ale je to o tom ze to tu nemaju bez povolenia robit.
TO iste sa podarilo aj na nalepovacov nalepiek na vchdove dvere, bol tam ich telefon...Maliari, taxikari, ci kupovaci bytov, Oni to tam nalepili z vlastne vole (neni to ich majetok) tak musia zaplatit za reklamu...
V cinnosti musite mat reklamnu cinnost.

Ma to spustu paragrafov, ale stoji to za ten drobny uspech nad takimi to ludmi.


Dakujem, konecne riesenie, ktore nevyuziva "chlapactvo" cize ohrozovanie zbranov alebo nozom, ale ak uz nie legantne tak schodne riesenie...